Skip to content

Austrálii kdysi obýval pětimetrový krokodýl. Mohl přežít dodnes?

Představa pět metrů dlouhého krokodýla je pro mnoho lidí noční můrou. Právě tak dlouhý ale byl australský předek dnešních krokodýlů, jehož kostru nyní objevili v Queenslandu. Někteří lidé věří, že jeho příbuzní přežívají dodnes.

Nedávno nalezená lebka obřího dravce měřila šedesát pět centimetrů. Celé tělo pak více než pět metrů. Tak velký byl druh krokodýla pojmenovaný Paludirex vincenti, jehož ostatky byly v Queenslandu objeveny.

Paludirex ve jménu lze přeložit jako „král bažiny“ a právě tak majestátný predátor působí.

Obývá král bažiny své hájemství dodnes?

Paludirex vincenti představuje spolu s indo-pacifickým krokodýlem doposud největší objevené předky dnešních krokodýlů. Tito předci kdysi stáli na vrcholu potravní pyramidy a byli obávanými lovci. Paludirex vincenti nad svým stejně velkým konkurentem navíc vyniká mohutnější stavbou těla a většími čelistmi.

Přestože měl král bažiny vyhynout před přibližně milionem let, existují dodnes lidé, kteří jsou přesvědčeni, že se v hlubinách australských močálů ukrývají jeho vzdálení potomci. V jejich víře je utvrzují svědectví o obřích krokodýlech, které se v Austrálii nepravidelně objevují.

Někteří lidé, jejichž výpovědi jsou často jen několik let staré, tvrdí, že se v australské divočině setkali s krokodýly, kteří měřily několik metrů a ze všeho nejvíce připomínaly pravěká monstra.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články