Je 1. listopadu 1946 a my se nacházíme v americkém Benningtonu ve státě Vermont. Toho dne se prochází podél Long Trail v Glastenbury Mountain mladá studentka Paula Welden.
Vše se zdá být v pořádku, než dívka zatočí za hornatý výběžek a zmizí všem kolemjdoucím z dohledu. Od té doby už ji nikdy nikdo neviděl. Takových příběhů proběhlo v letech 1920 až 1950 hned několik. Benningtonský trojúhelník tak právem děsil celou Ameriku.
Welden byla jednou z bezmála čtyřiceti obětí záhadného trojúhelníku, ve kterém bez vysvětlení mizeli lidé.
Nebezpečná oblast, vymezená městy Bennington, Woodford, Shaftsbury a Somerset, se tak stala méně známou sestrou slavného Bermudského trojúhelníku, ve kterém pro změnu beze stopy mizely lodě a letadla.
Asi nejzáhadnějším zmizením v oblasti byl případ úředníka Wiliama Kowalskiho. Ten 25. listopadu 1949 ve večerních hodinách usedl do auta a vydal se z práce ke svém domu v Tauntonu. Tam však nedorazil a ještě téhož dne v noci kontaktovala jeho manželka policii.
Následujícího dne objevili muži zákona jeho automobil v nedalekém příkopu, kam vjel podle nalezených indicií nikým neřízen!
Řidič na místě nebyl, ale vše nasvědčovalo tomu, že zmizel z auta jedoucího v plné rychlosti. Jak je to vůbec možné? Tento případ zůstává dodnes nevysvětlen a nedořešen.
Série záhadných zmizení má možná svůj původ ve starých pověstech dávných společenstev.
Podle všeho byla tato oblast považována za prokletou již starými indiánskými kmeny, podle kterých se tu nachází zlí duchové, kteří unášení lidi z tohoto světa a zotročují je ve své říši.
Indiány takové pověsti děsily natolik, že zde dokonce zřídili několik pohřebišť, aby utišili nenasytné zlé démony.
Nutno podotknout, že po třiceti letech hrůzy už v oblasti nikdo podobným způsobem nezmizel. Je otázkou, proč se situace tak náhle zlepšila, ale každopádně je to dobře.
Bohužel oběti záhadných zmizení z let 1920 až 1950 nebyly dodnes nalezeny a je otázkou, zda budeme s jejich bezesporu smutným osudem někdy obeznámeni blíže…