Skip to content

Bigfoot a jeho dřevěné stavby používané jako obydlí

Bigfoot, tajemný primát obývající hluboké lesy na severu USA a v Kanadě, patří mezi nejznámější světové záhady. Podle mnohých oplývá toto stvoření vysokou inteligencí a schopností do určité míry komunikovat.

Za jeho způsob komunikace jsou často považovány podivné struktury ze dřeva, které lidé v jinak téměř neporušené přírodě severoamerických hvozdů nacházejí.

Je skutečně možné, že by se Bigfoot pokoušel lidem skrze stavby ze dřeva něco sdělit? Podle mnohých si jimi primát označuje své území a varuje tak do něj vstupující soky. Jiní zase argumentují, že jde o dílo senzacechtivých lidí.

Dřevěné struktury se ale často objevují na velmi odlehlých místech, která by byla pro senzacechtivé lovce Bigfoota jen stěží dostupná. Mnohé z nich dokonce připomínají obydlí. Hnízda, které si dřeva staví například gorily.

Tato hnízda, umístěná v těsné blízkosti stromů, pozorovali nadšenci do záhad také v odlehlých místech Sibiře. V jejich blízkosti se pak nacházely například kostry zvířat nebo místa se zničeným podrostem, která vypadala jako by na nich pravidelně a dlouhodobě ulehalo nějaké těžké zvíře.

VÝTVORY BEZ AUTORŮ

Mnohé ze staveb potřebovaly ke svému vztyčení větší než zvířecí porci inteligence. A naopak větší než lidskou porci síly. Ačkoliv to s jistotou neříká, kdo je jejich autorem, nahlodávají tato fakta skeptické teorie o lidech, kteří tyto struktury staví, aby způsobili senzaci a upozornili na sebe.

Dřevěné skládačky navíc mnohem častěji než náhodní turisté, kteří by se chtěli proslavit, nacházejí například strážci národních parků nebo vědci.

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články