24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Neobjasněné události
Bizarní případ Anny Monaro: Nemocná žena vydávala světlo!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.6.2020
4.9tis
Ženě z hrudníku vycházela záře.
114
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Z hrudi pacientky v italské nemocnici po dobu několika týdnů vychází záhadné světlo. Jev prozkoumalo několik lékařů, žádný z nich ho však nedokázal vysvětlit.

Ženě z hrudníku vycházela záře. Novinový článek s ilustrací tajemné záře, foto ilpuntosulmistero.it Anna Monaro, foto ilpuntosulmistero.it Podivný jev zůstal bez vysvětlení. Foto www.discoverpuertorico.com

V nemocničním pokoji pospává 42letá pacientka Anna Monaro a kolem jejího lůžka se tvoří hlouček lékařů, zdravotních sester a výzkumných pracovníků z různých vědních oborů. Žena ztěžka oddechuje a zkušení lékaři poznávají, že u ní právě propuká další astmatický záchvat.

To je chvíle, na kterou všichni čekají. Během těchto okamžiků totiž z její hrudi začíná vycházet namodralé světlo. Viděly ho prý už desítky svědků, přesto ale existuje mnoho pochybovačů, kteří nevěří, že by něco takového bylo vůbec možné.

Když se záře objeví, přihlížející v úžasu zalapají po dechu. I ti nejvíce skeptičtí vědci se na vlastní oči přesvědčí, že je to celé pravda. Z těla nemocné ženy skutečně vychází záhadné světlo! Co je jeho zdrojem? Jak může takové jev vzniknout?

Novinový článek s ilustrací tajemné záře, foto ilpuntosulmistero.it

MODRÝ PLAMÍNEK

Dvaačtyřicetiletá pacientka Anna Monaro přichází do nemocnice v dnes slovinském městě Piran, které dříve patřilo Itálii, na jaře roku 1934. Silně věřící žena před časem zahájila tradiční velikonoční půst, zároveň však trpí astmatem a právě půst u ní následně vyvolá těžké astmatické záchvaty.

Lékaři rozhodnou o hospitalizaci. Záhy se však pobyt pacientky promění v jednu z největších lékařských záhad, kterou kdy piranská nemocnice zažila. Mnohem více pozornosti, než závažný zdravotní stav pacientky, získá neobvyklý symptom, kterým jsou její potíže doprovázeny. V noci se na prsou spící ženy objevuje zvláštní světlo připomínající modré plameny.

Nezvyklý jev následně prozkoumá řada lékařů, vědců i novinářů, kteří zůstávají stát v němém úžasu. Nikdo si nedokáže vysvětlit, co se vlastně před jejich očima odehrává. Různé pokusy a dokonce i filmové záběry ovšem dokazují, že jev je oravdový a pacientka je během spánku skutečně schopná vyprodukovat viditelné světlo.

Bylo také vypozorováno, že když se záře objeví, pacientka začne zprudka dýchat a její srdeční puls se zdvojnásobí. Poté, co světlo zase zmizí, začne žena chrčet a její tělo zalije pot. Zdá se tedy, že světlo přímo souvisí s tím, co se s organismem pacientky zrovna děje.

Anna Monaro, foto ilpuntosulmistero.it

PŘÍČINU NEZNÁME

Anomálie se opakuje každou noc po dobu několika týdnů, během nichž Annu Monaro prohlížejí a testují nejrůznější odborníci. Přesto veškeré pokusy o vysvětlení tohoto jevu ztroskotají a odborníci jen nechápavě krčí rameny.

K dispozici jsou jen různé teorie. „Zatímco jeden z psychologů předpokládal existenci neurčitých elektrických a magnetických organismů v těle ženy, jeden praktický lékař usuzoval na vysokou koncentraci sulfidů v krvi, způsobenou celkovou zesláblostí ženy,“ vysvětluje dvojice německých spisovatelů Herbert Genzmer (*1952) a Ulrich Hellenbrand (*1973).

Zmiňovaným praktikem je Dr. Giocondo Protti, který svou teorii představil v obsáhlém vyjádření, v němž vyjmenovává veškeré poznatky k případu. Sulfidy podle něj vydávají záření v důsledku ultrafialové luminiscence.

„O této teorii se dlouho diskutovalo, avšak nakonec byla mnoha lékaři zavržena s tím, že záře vycházela pouze z hrudi ženy a odpovídající sulfidy by se přece musely nacházet v celém těle,“ dodávají němečtí autoři. Podaří se ještě někomu předložit spolehlivé vysvětlení?

Podivný jev zůstal bez vysvětlení. Foto www.discoverpuertorico.com
Foto: ilpuntosulmistero.it, www.discoverpuertorico.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 288
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.2tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 1.7tis
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.7tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]