18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Paranormální jevy
Bizarní případ dvojčat Houghtonvých: Telepatie zachránila jedné z nich život
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.1.2022
2.4tis
Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Mezi mnoha páry dvojčat prý existuje i cosi ne nepodobného telepatii. Dokáží prý vzájemně vycítit pocity druhého dvojčete a vnímají i jeho fyzickou bolest. Toto nadpřirozené spojení prý v roce 2009 zachránilo život mladé dívce.

Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay

Fenomén jakéhosi zvláštního propojení dvojčat je znám už několik desetiletí a částečně jej potvrzují i vědecké experimenty. Například v roce 1965 je v laboratořích Jeffersonovy lékařské fakulty ve Filadelfii vyšetřeno 15 párů dvojčat, přičemž autoři studie T.

D. Duane a Thomas Behrendt z oftalmologického oddělení zjišťují, že mezi dvojčaty skutečně existuje nějaký druh mimosmyslového propojení.

Během pokusů jsou dvojčata připojena na přístroj, který měří jejich mozkové vlny a jeden z dvojice na povel otevírá a zavírá oči, což vyvolává jistý druh mozkových vln. Přestože druhé dvojče čeká v oddělené místnosti, na svého sourozence nevidí a netuší, co se s ním za zavřenými dveřmi děje, začne vysílat identické mozkové vlny.

To odborníci považují za důkaz, že mezi dvojčaty existuje spojení umožňující vycítit myšlenky a pocity druhého sourozence.

Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay

ŽIJE JEN DÍKY TELEPATII

Právě toto spojení v roce 2009 zachrání život teprve patnáctileté dívce z předměstí britského Manchesteru. Leanne Houghton trpí epilepsií a záchvat dostane v tu nejhorší možnou chvíli, když zrovna leží ve vaně plné vody.

Dívka ztratí vědomí a sesune se pod hladinu. Ve stejný okamžik její dvojče Gemma ucítí podivnou nevolnost a přepadne ji tísnivý pocit, že je s její sestrou něco v nepořádku.

„Šla jsem do koupelny a ona byla pod vodou. Nejdřív jsem si myslela, že si myje vlasy nebo že se mě snaží nachytat, ale když jsem jí zvedla hlavu z vody, zmodrala. Věděla jsem, že dostala záchvat,“ popisuje dramatické okamžiky Gemma.

Ta také v rychlosti vytočí číslo tísňové linky a podle instrukcí své Leanne poskytuje první pomoc, díky čemuž se podaří dívku zase přivést k životu. Obě jsou přesvědčené, že za záchranu Leanne vděčí především šestému smyslu své sestry. Zachránilo dívku zvláštní spojení s vlastním dvojčetem?

Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 17.1.2022 1.4tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 2.3tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]
od Matěj Soukup 15.1.2022 2.6tis
Hotel Shelbourne v hlavním městě Irska Dublinu je impozantní stavbou z poloviny 19. století a mezi turisty se těší velké oblibě. Jeho více než 250 pokojů slouží od roku 1824 generacím návštěvníků a hotel je tak významný, že se v něm dokonce 2018 uskutečnilo losování finále fotbalové Ligy národů. Hotel má ovšem i jednu stránku, […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.8tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Pavel Polcar 13.1.2022 3.6tis
Duchové stále patří mezi entity, které se současné vědě nedaří vysvětlit. Experti na paranormální jevy však mají jasno a jsou o jejich existenci přesvědčeni. Co však duše zemřelých po smrti chtějí? V České republice je na „lov duchů“ odborníkem Jaroslav Drábek, jenž má údajně nespočet hodin nahrávek konverzací s duchy. Pro pátrače po duších na […]