3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Bizarní případ dvojčat Houghtonvých: Telepatie zachránila jedné z nich život
Bizarní případ dvojčat Houghtonvých: Telepatie zachránila jedné z nich život
od 5.1.2022
2.4tis
Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Mezi mnoha páry dvojčat prý existuje i cosi ne nepodobného telepatii. Dokáží prý vzájemně vycítit pocity druhého dvojčete a vnímají i jeho fyzickou bolest. Toto nadpřirozené spojení prý v roce 2009 zachránilo život mladé dívce.

Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay

Fenomén jakéhosi zvláštního propojení dvojčat je znám už několik desetiletí a částečně jej potvrzují i vědecké experimenty.

reklama

Například v roce 1965 je v laboratořích Jeffersonovy lékařské fakulty ve Filadelfii vyšetřeno 15 párů dvojčat, přičemž autoři studie T. D. Duane a Thomas Behrendt z oftalmologického oddělení zjišťují, že mezi dvojčaty skutečně existuje nějaký druh mimosmyslového propojení.

Během pokusů jsou dvojčata připojena na přístroj, který měří jejich mozkové vlny a jeden z dvojice na povel otevírá a zavírá oči, což vyvolává jistý druh mozkových vln.

Přestože druhé dvojče čeká v oddělené místnosti, na svého sourozence nevidí a netuší, co se s ním za zavřenými dveřmi děje, začne vysílat identické mozkové vlny.

To odborníci považují za důkaz, že mezi dvojčaty existuje spojení umožňující vycítit myšlenky a pocity druhého sourozence.

Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay
Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay

ŽIJE JEN DÍKY TELEPATII

Právě toto spojení v roce 2009 zachrání život teprve patnáctileté dívce z předměstí britského Manchesteru. Leanne Houghton trpí epilepsií a záchvat dostane v tu nejhorší možnou chvíli, když zrovna leží ve vaně plné vody.

reklama

Dívka ztratí vědomí a sesune se pod hladinu. Ve stejný okamžik její dvojče Gemma ucítí podivnou nevolnost a přepadne ji tísnivý pocit, že je s její sestrou něco v nepořádku.

„Šla jsem do koupelny a ona byla pod vodou. Nejdřív jsem si myslela, že si myje vlasy nebo že se mě snaží nachytat, ale když jsem jí zvedla hlavu z vody, zmodrala. Věděla jsem, že dostala záchvat,“ popisuje dramatické okamžiky Gemma.

Ta také v rychlosti vytočí číslo tísňové linky a podle instrukcí své Leanne poskytuje první pomoc, díky čemuž se podaří dívku zase přivést k životu. Obě jsou přesvědčené, že za záchranu Leanne vděčí především šestému smyslu své sestry. Zachránilo dívku zvláštní spojení s vlastním dvojčetem?

Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay
Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.2tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.7tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly