25. května 1973: Nad bermudským trojúhelníkem mizí letoun Navion A16 se dvěma muži na palubě.
Domů     Paranormální jevy
Bizarní případ dvojčat Houghtonvých: Telepatie zachránila jedné z nich život
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.1.2022
2.4tis
Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Mezi mnoha páry dvojčat prý existuje i cosi ne nepodobného telepatii. Dokáží prý vzájemně vycítit pocity druhého dvojčete a vnímají i jeho fyzickou bolest. Toto nadpřirozené spojení prý v roce 2009 zachránilo život mladé dívce.

Některá dvojčata prý spojuje nadpřirozené pouto, foto Pixabay Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay

Fenomén jakéhosi zvláštního propojení dvojčat je znám už několik desetiletí a částečně jej potvrzují i vědecké experimenty. Například v roce 1965 je v laboratořích Jeffersonovy lékařské fakulty ve Filadelfii vyšetřeno 15 párů dvojčat, přičemž autoři studie T.

D. Duane a Thomas Behrendt z oftalmologického oddělení zjišťují, že mezi dvojčaty skutečně existuje nějaký druh mimosmyslového propojení.

Během pokusů jsou dvojčata připojena na přístroj, který měří jejich mozkové vlny a jeden z dvojice na povel otevírá a zavírá oči, což vyvolává jistý druh mozkových vln. Přestože druhé dvojče čeká v oddělené místnosti, na svého sourozence nevidí a netuší, co se s ním za zavřenými dveřmi děje, začne vysílat identické mozkové vlny.

To odborníci považují za důkaz, že mezi dvojčaty existuje spojení umožňující vycítit myšlenky a pocity druhého sourozence.

Leanne dostala ve vaně epileptický záchvat, foto Pixabay

ŽIJE JEN DÍKY TELEPATII

Právě toto spojení v roce 2009 zachrání život teprve patnáctileté dívce z předměstí britského Manchesteru. Leanne Houghton trpí epilepsií a záchvat dostane v tu nejhorší možnou chvíli, když zrovna leží ve vaně plné vody.

Dívka ztratí vědomí a sesune se pod hladinu. Ve stejný okamžik její dvojče Gemma ucítí podivnou nevolnost a přepadne ji tísnivý pocit, že je s její sestrou něco v nepořádku.

„Šla jsem do koupelny a ona byla pod vodou. Nejdřív jsem si myslela, že si myje vlasy nebo že se mě snaží nachytat, ale když jsem jí zvedla hlavu z vody, zmodrala. Věděla jsem, že dostala záchvat,“ popisuje dramatické okamžiky Gemma.

Ta také v rychlosti vytočí číslo tísňové linky a podle instrukcí své Leanne poskytuje první pomoc, díky čemuž se podaří dívku zase přivést k životu. Obě jsou přesvědčené, že za záchranu Leanne vděčí především šestému smyslu své sestry. Zachránilo dívku zvláštní spojení s vlastním dvojčetem?

Měření mozkových vln dvojčat přineslo zajímavé výsledky, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 321
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.1tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.7tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.5tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]