21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Vesmír a technologie
Blízké setkání v Kelly-Hopkinsville: Útočily trpasličí bytosti z vesmíru?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 6.7.2018
5.8tis
338
SDÍLENÍ
5.8tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1955 pozorují tři rodiny z amerického Kentucky létající disk a jasný paprsek světla. Záhy se ocitají v obležení podivných skřetů, kteří se snaží dostat do jejich domu. Toto záhadné setkání nebylo dodnes uspokojivě vysvětleno. Napadli rodinu mimozemšťané, nebo jen skupina velkých opic?

Kelly je malá venkovská osada ve státě Kentucky asi 16 km vzdálená od města Hopkinsville. Žijí tu převážně farmáři a oblast je poměrně řídce osídlená. Když se ale jednoho nedělního večera, přesněji 21. srpna roku 1955 kolem sedmé hodiny večerní, na obloze objeví podivná záře, zaznamená ji hned několik svědků nezávisle na sobě.

Později té noci se na nedalekou policejní stanici doslova přiřítí několik vyděšených rodin – tři děti a osm dospělých, kteří u mužů zákona hledají úkryt před neznámým útočníkem. Všichni jsou silně rozrušeni a překotně vyprávějí cosi o obležení asi metr vysokými bytostmi, které se snažily vniknout do jejich domu.

Co byli tito útočníci zač? Má dramatické setkání tří rodiny s podivnými skřety spojitost s neznámým objektem, který se na obloze toho večera objevil? Blízké setkání z Kelly-Hopkinsville nebylo dodnes uspokojivě vysvětleno.

NEBE NAD FARMOU

Farma, na níž žijí ovdovělá Glennie Lankford a její tři nezletilé děti, během víkendu hostí také její již dospělé děti z prvního manželství, bratry Suttonovi s manželkami, které doprovází ještě dvojice přátel Billy Taylor a jeho žena June.

Jednadvacetiletý Billy Taylor není příliš důvěryhodným účastníkem tohoto rodinného setkání. Mezi ostatními členy rodiny má nízké postavení, nikdo si ho příliš nevšímá a je naprosto jasné, že o pravdivosti čehokoliv, co zrovna vypráví, lze oprávněně pochybovat.

Když se onoho nedělního večera kolem sedmé hodiny Taylor vrací od studny, kam si zašel nabrat vodu, s tvrzením, že se nad farmou právě vznášel podivný létající objekt a nebe poté protnul paprsek jasného světla, který zmizel za stromy nedaleko domu, nedočká se žádné odezvy.

Je to jistě jen další z jeho zbytečných výmyslů. Jediné, co mohl vidět, byl meteor či „padající hvězda“. Zbytek musí být jen dílem jeho bájivost a příliš pestré fantazie. Nebo snad ne?

Glennie Lankford

TEROR ZAČÍNÁ

Od údajného pozorování „létajícího talíře“ uplyne asi hodina, když pozornost rodin zaujme pes, který se na dvoře zběsile rozštěkal. Billy Taylor a o čtyři roky starší Elmer Sutton vyjdou před dům, aby zjistili, co zvíře tak zneklidnilo.

V ten okamžik se před muži ve večerním šeru vynoří asi metr vysoká dvounohá bytost se špičatýma vztyčenýma ušima a velkýma šikmýma očima. Nezvykle dlouhé ruce zakončené drápy, které pravděpodobně sahají až téměř k zemi, má tento tvor zdvihnuté, jako by se vzdával. Jeho tělo či oděv má šedou lesklou barvu.

Výjev oba kamarády vyděsí natolik, že se okamžitě dávají za útěk, zabouchnou za sebou domovní dveře a zamíří rovnou pro brokovnici. Na tvora vystřelí a ten před muži se zbraní prchá. Brzy se ale objeví znovu, tentokrát v doprovodu dalších podobných bytostí, čímž začíná dramatické tříhodinové obléhání farmy.

Vyprovokoval bytosti k útoku právě výstřel z brokovnice, nebo by mu rodiny neunikly za žádných okolností?

Spatřili lidé z farmy podivného tvora?

SOUSED BYL BLÍZKO

„Přibližně ve stejnou dobu soused žijící asi čtvrt o míle dál (asi 400 metrů – pozn. red.), pozoroval světla v lese za farmou a domníval se, že rodina hledá některé ze svých prasat, které se dostalo z ohrady ven.

Později, když uslyšel výstřely, napadlo ho, že nejspíš odhánějí pumu nebo jiné zvíře,“ píše americká novinářka Maria Carterová. Svědectví souseda je důležité, neboť alespoň zčásti později potvrzuje, co vypovídají napadené rodiny.

Po výstřelu se tlupa pitvorných skřetů vrhla na dům a v následujících hodinách se snaží dostat dovnitř na jeho vyděšené obyvatele. Glennie Lankfordová, která do poslední chvíle tvrzení o malých bytostech a létajícím talíři pochybuje, posílá své nezletilé děti do postele, aby je dospělí svými žerty neděsili.

Když si ale uvědomí, že o žert nejde, ukryje je v panice pod postel. Co přesně ji donutilo přehodnotit své závěry?

ÚTĚK NA STANICI

Děsivé tváře skřetů a jejich svítící oči se objevují v oknech, kudy se snaží proniknout do domu. Další lezou po střeše, odkud se ozývá škrábání jejich drápů, či v korunách okolních stromů. Podle svědků však pohyb bytostí působí dojmem, jako by se spíš vznášely.

Taylor, kterého dokonce obrovská pracka jednoho z tvorů popadla za vlasy, a jeho kamarád Elmer Sutton po bytostech opakovaně vystřelí, ale ani v jednom případě se nezdá, že by jim kulky jakkoliv ublížily.

Rodiny zprvu odhadují počet vetřelců na patnáct, ale v průběhu pozdějších výslechů připouštějí, že nikdy neviděli víc než dva naráz. Rodinám se nakonec kolem půlnoci podaří uprchnout na blízkou policejní stanici, kde nachází bezpečný úkryt.

Šerif, který viditelně otřesené rodiny přijímá, si vyslechne jejich příběh. Ačkoliv překotné vyprávění o létajícím talíři a následném útoku ušatých skřetů se svítícíma očima pro muže zákona zní jako naprostý nesmysl, věří, že jejich strach je nezpochybnitelně opravdový a skupinu cosi skutečně rozrušilo. Jenže co?

Osazenstvo domu nakonec uprchlo do města.

NĚCO SE TU STALO

Šerif posílá rodinu zpět a na místo s nimi dorazí také několik strážníků a pár mužů z nedaleké vojenské základny. Ti vidí škody napáchané bytostmi i díru ve dveřích, která vznikla poté, co Taylor skrz dveře po jedné z bytostí vystřelil.

Vše nasvědčuje tomu, že se na farmě odehrálo cosi dramatického. Vyšetřování v domě a jeho okolí trvá několik hodin, během nichž jsou sice zaznamenány určité podivné zvuky, ale bytosti se mužům zákona nedaří vypátrat.

Najdou jen několik další svědků z okolí, kteří nezávisle na sobě potvrdí pozorování zvláštních světel či zářivého létajícího objektu.

Brzy ráno, když policisté a vojáci farmu opustí a rodina se uloží ke spánku, se bytosti objeví znovu. Kolem 3:30 ráno Glennie Lankfordová vyburcuje své dospělé syny s tím, že se v okně jejího pokoje objevil další skřet.

To však bylo naposledy, co se bytosti na farmě ukázaly. Kam zmizely? A odkud vlastně přišly?

JEN POUŤOVÁ ATRAKCE?

Samozřejmě se nejprve objevuje nařčení, že se si rodiny fantastický příběh vymysleli, ale nakonec vyšetřovatelé uznávají výpovědi sedmi dospělých a čtyř dětí za přesvědčivé. Vyšetřování v nich neobjevilo žádné rozpory.

Navíc pozorování zářivého nebeského objektu potvrdili i další občané z okolí Hopkinsvillu a nedaleká vojenská základna Fort Campbell. Mezi prvními hypotézami se pak objevuje také možnost, že na farmu „útočilo“ několik opic, které utekly z cirkusu, ze zoo nebo od soukromého chovatele. Nic takového se ale nedaří prokázat.

Někteří vyšetřovatelé také tvrdí, že reakce členů rodin byly zcela upřímné až na jednu jedinou. Také v nich Billy Taylor budí nedůvěru. Ten navíc do Hopkinsville přijel v rámci své práce u kolotočů, čímž na něj padá podezření, že celou věc zinscenoval.

Jenže pokud by za vším stál Taylor a jeho přátelé, dovolil by, aby se na bytosti kolem farmy střílelo?

Událost městečko proslavila. Dnes se tam koná i festival.
Foto: Youtube (FindingUFO), www.astonishinglegends.com, static1.squarespace.com, mediad.publicbroadcasting.net, www.rmfit.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 17.5.2022 2.7tis
V roce 2019 byl díky projektu Event Horizon Telescope pořízen vůbec první snímek černé díry. Před několika dny si projekt připsal další prvenství, když zveřejnil první snímek gigantické černé díry ve středu Mléčné dráhy.     Projekt Event Horizon Telescope je velká soustava teleskopů sestávající z globální sítě radioteleskopů, díky nimž získává data potřebná k […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
O tom, že každé vesmírné těleso má svůj charakteristický zvuk, víme již dlouho. Nedávno vědci z NASA pořídili zvukový záznam akustických vln šířících se plynem v okolí supermasivní černé díry v souhvězdí Persea. Záznam, který pochází z černé díry vzdálené 250 milionů světelných let, byl vytvořen pomocí procesu známého jako sonifikace, který spočívá v přeměně […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
Vynálezce z německé univerzity sestrojil zařízení, které nepřetržitě sleduje dění na obloze a za pomoci umělé inteligence vyhodnocuje původ zaznamenaných objektů. Autor vynálezu nyní doufá v celosvětovou síť kamer pro detekci UFO. Nenápadná šedá krabice umístěná na budově Univerzity Julia Maximiliána ve Würzburgu ukrývá převratný kamerový systém SkyCAM-5, který využívá umělou inteligenci k odhalování neidentifikovaných […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]