Obracejí se vyšetřovatelé závažných a těžko rozluštitelných případů na jasnovidce, kteří mnohdy představují poslední naději? Z oficiálních míst běžně zaznívá negativní odpověď. Avšak neformální praxe je možná jiná, což přiznávají i samotní policisté.
Velká Británie je ve světě známá jako země příznivců spiritistických seancí a duchařských příběhů. Často na veřejnost také prosáknou zprávy, že různá média pomohla tamní policii s dopadením nebezpečného zločince.
Ačkoliv oficiálně k takové spolupráci nedochází, sami šéfové policejních sborů připouštějí, že nemají a ani nemohou mít přehled o tom, na koho se jednotliví vyšetřovatelé obracejí v soukromí.
POLICIE JE V ŠOKU
Jednou z osobností, za kterou si prý uniformovaní muži a ženy chodí pro radu, je Britka Angela McGhee, která před několika lety aktivně přispěla k vyšetřování vraždy jistého majitele baru.
Když policie zůstává v případu bezradná, navštíví její příslušníci Angelu a jsou šokováni přesností její výpovědi. Žena navštíví místo činu, kde prožívá silnou vizi tři mužských útočníků a ví, že do vraždy je zapleten i jeden z barmanů.
Za vraždu a vloupání je později skutečně zatčen barman a jeho dva kamarádi. Psychotronička tvrdí, že policii dodává informace podobného rázu pravidelně. A zdaleka není jediná.
Funguje tedy jasnovidectví ve službách kriminalistiky celkem běžně, i když mimo záznam?