Skip to content

Byl Carl Gustav Jung vůdcem zvrhlé sekty?

Prastaré mýty a náboženské kulty zkoumá Carl Gustav Jung – jeden z největších myslitelů 20. století. Na veřejnosti vystupuje jako seriózní univerzitní profesor, v soukromí ale údajně působí jako okultní vůdce!

Pořádá švýcarský psycholog se svými žákyněmi rituální orgie?

Vedl Jung dvojí život?

Divoká jazzová hudba se mísí s hukotem automobilů a rozpustilým ženským smíchem. Švýcarský Curych je roku 1925 moderní metropolí. Na druhé straně Curyšského jezera se tyčí osamocená přízračná rezidence, známá jako Věž.

V hale na jedné stěně je vyobrazení charismatického starce s křídly ledňáčka – pohanského bůžka Filémóna. Na další stěně je k vidění staroegyptská loď, na níž jsou v bájích převáženi mrtví do zásvětí.

V tom se ozvou kroky. Přichází majitel objektu, psycholog Carl Gustav Jung (1875–1961). Mlčky si mezi mystickými obrazy vede k posteli smyslnou milenku, jako by se chystal k nějakému posvátnému obřadu.

Je Věž kultovní svatyní, v níž vyvrcholí tajný soukromý život náboženského vůdce Junga?

Carl Jung (vlevo) a Sigmund Freud
ZNIČIL SESTŘENICI ŽIVOT?

Jung prý od mládí spolupořádá spiritistické seance. Ve své sestřenici Héléne Preiswerk (1881–1911) totiž nachází schopné médium – jejími ústy údajně hovoří duchovní bytosti. Při sedáncích se samy od sebe otevírají dveře, jež pak už nikdo nedokáže zcela dovřít.

Ve sklenicích propukají vodní bouře, aniž by se jich kdokoli dotkl. Tlustý kuchyňský nůž se rozlomí vejpůl a spiritistický stůl znenadání praskne, jako by do něj někdo třísknul sekyrou. Jung radí svým příbuzným, aby záhrobním bytostem naslouchali.

Přitom ale v disertační práci označí Héléne za „hysterku“ a paranormální úkazy nazve „takzvanými okultními jevy“! Nebohá sestřenice má rázem pověst bláznivé holky, a tak nezavadí o žádného nápadníka a dostane hlubokou depresi.

„Zemřela velice mladá, protože měla zlomené srdce,“ říká o Héléne její neteř Stephanie Preiswerk. Proč Jung napsal tak drsnou diplomovou práci? Z jeho soukromé korespondence je zřejmé, že Jung rozhodně není skeptickým materialistou.

„Jsem v extázi z boha, který umírá a opět se probouzí k životu. Pějme chvalozpěvy na mystické víno a děsivý kanibalismus, který praktikuje Ježíš Kristus při poslední večeři,“ píše kolegovi Sigmundu Freudovi (1856–1939). Ačkoli zmiňuje Ježíše, nehovoří o klasickém křesťanství. „Musíme postupně, pozvolna oživovat posvátný kult, v němž se člověk opět stane radostným zvířetem,“ svěřuje se Jung. O čem to hovoří?

Přikládal Jung erotice mimořádnou důležitost?
POSVÁTNÁ EROTIKA?

Vesmír vznikl ze spalujícího ohně, který se v lidech probouzí díky erotice. To je údajně tajemství mithraismu – prastarého pohanského náboženství, v němž je nejvyšším božstvem Slunce. Jung se k zapomenutému kultu hlásí, když píše: „Za svůj život vděčíme slunci.

To je výhradním zdrojem naší energie.“ Pacientům prý doporučuje, aby se nebránili polygamii, jak dosvědčuje například ženatý Američan Medill McCormick: „Jung mě upozorňoval, že nesmím být příliš slušný.

Nechci-li ztratit duši, mám se prý poddat své přirozenosti a najít si milenku.“ Ačkoli i Jung má manželku, soustřeďuje kolem sebe řadu žen, s nimiž prý nemá jen přátelské vztahy. Američanky Fanny Katz a Edith Rockefeller se dokonce stěhují do Švýcarska, aby byly mistrovi nablízku.

„Jungova psychoanalýza je terapie a zároveň předkřesťanské náboženství,“ tvrdí Fanny Katz. „Kolem Junga se utvořil opravdový kult,“ pokračuje americká psychoanalytička Jane Wheelwright. Co se odehrává ve Věži na břehu Curyšského jezera?

Jung spekulace o sexuálních orgiích nevyvrací ani nepotvrzuje. Pouze tajemně poznamenává, že „skutečná psychoanalýza je příliš šokující na to, aby ji veřejnost přijala.“

Petr Woff

Foto: medium.com, studioofendlessideas.com, reading.guru, thevintagenews.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bulharský poklad: Rilský monastýr vzdoroval Osmanům
epochalnisvet.cz

Bulharský poklad: Rilský...

„Rilský klášter vyhořel!“ Šokující zpráva se rychlostí...
Čas na kafíčko: Víčko na kelímek vzniká 40 let!
epochaplus.cz

Čas na kafíčko: Víčko na...

Znáte to. Ráno nestíháte, stavujete se u drivu pro...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
Žlučníkové kameny. Co na ně zabírá?
nasehvezdy.cz

Žlučníkové kameny. Co na ně...

Problémy se žlučníkem jsou nejčastější zdravotní...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
Omládněte o deset let
nasehvezdy.cz

Omládněte o deset let

Už jste někdy zkoušela použít jako peeling...
Karlovarské radovánky: Rozhledna Diana a motýlí zoo
epochanacestach.cz

Karlovarské radovánky:...

Říká se, že kdo...
Neroňte krokodýlí slzy! Co máme společného se zubatými plazy?
epochaplus.cz

Neroňte krokodýlí slzy! Co...

Když o někom řekneme, že roní krokodýlí slzy, nemáme...
Bydlení v harmonii s přírodou
rezidenceonline.cz

Bydlení v harmonii s přírodou

Spojujícím prvkem vnitřních a vnějších...
Botanická zahrada v Bečově
epochanacestach.cz

Botanická zahrada v Bečově

Jedna z...
8. ročník golfového turnaje BMW Invelt proběhl za krásného slunečného počasí
iluxus.cz

8. ročník golfového turnaje BMW...

Když má člověk dobré přátele, je vždy skvělé...