Skip to content

Cannock Chase: Tajemný případ černookých dětí

Do rozlehlé zalesněné oblasti Cannock Chase v britském Staffordshiru denně zavítají spousty lidí. Mnozí z nich se zde setkávají s jevy, které nedokážou pochopit. Jedním z nich jsou přízračné černooké děti.

Odkud přicházejí? Existuje na tomto místě brána do světa mrtvých?

Rozsáhlé zalesněné oblasti Cannock Chase v britském Staffordshiru jsou oblíbeným cílem výletníků. Mnoho z nich tu však zažilo nevysvětlitelné jevy. Foto: forestryengland.uk

Černooké děti jsou údajně tajemné bytosti, které postrádají duhovku a bělmo. Mají tedy oči černé jako noc! Existuje několik teorií o tom, co jsou zač. Někdo tvrdí, že se jedná o duchy zavražděných dětí, jiní je mají za démony.

Jsou však i tací, kteří je označují za bytosti mimozemského původu. Zároveň o nich koluje, že dokážou mimosmyslově manipulovat lidskou myslí a šířit tímto způsobem strach a nepříjemné pocity. A právě na jedno takové černooké dítě údajně naráží Britka Michelle Mason, která si se svými dvěma syny v srpnu 2014 udělá výlet do Cannock Chase.

Událost se stane jedním z nejnovějších případů výskytu černookého dítěte na světě.

SNÍMEK JAKO DŮKAZ

Když si Michelle Mason se syny udělá výlet do Cannock Chase, má zvláštní pocit, jako by je někdo zpoza stromů sledoval. Po pár kilometrech cesty se zastavuje, aby si odpočala, a její synové začnou pobíhat kolem a lézt na stromy.

„Mami, vyfoť nás takhle,“ žadoní děti. Mason vstává z pařezu a začíná své syny fotit. Během toho se ale jeden z nich poleká a tvrdí, že se ho dotklo něco neviditelného. Mason si vzpomíná na podivný pocit, který před pár chvílemi zažila, a rychle raději zamíří zpět domů.

Tam zjistí, že se skutečně setkali s bytostí z jiného světa! „Když jsme přišli domů, začala jsem si prohlížet fotografie synů, které jsem v Cannock Chase během odpočívání pořídila. Jedna z fotografií mě později opravdu vyděsila.

Postava, která tam je, tam prostě být nemá…“ vysvětluje šokovaná matka, jež měla od začátku cesty pocit, že je něco nebo někdo sleduje. Na snímku, který má Mason na mysli, je totiž na pravé straně vedle chlapců vidět přízračný obličej dítěte s černýma očima!

Podle záhadologů se v této oblasti odehrává nejvíce tajemný jevů v okolí dávného hradiska jménem Castle Ring Fort. Foto: webbaviation.co.uk
DUCH NEBO DÉMON?

Otázkou je, kdy se tato bytost k rodině přidružila. Bylo to hned ve chvíli, kdy rodina vstoupila do lesa a matka začala mít instinktivní pocit, že je někdo sleduje? Nebo se snad v okolí rodiny zdržovala již delší dobu?

A je toto černooké dítě duchem, nebo se jedná o démona, jenž chce rodině způsobovat zlo a proniknout do jejich duší? „Jsme normální rodina, nevyvoláváme duchy ani nepatříme do nějaké sekty. Na takové věci nevěříme.

Ale že je na fotografii ještě jedno dítě, to skutečně nelze popřít,“ dodává Mason. K nejvíce nevysvětlitelným jevům v Cannock Chase dochází v okolí pevnosti Castle Ring Fort, která zde stojí již přes 2000 let.

Historikové přitom potvrzují, že na místě v minulosti probíhaly pravěké rituály, při nichž zde bylo obětováno mnoho lidí. Mohlo by mít právě tohle spojitost s přízraky a nadpřirozenými jevy?

Autor článku: Jan Holeček

Foto: 21ghosts.info, webbaviation.co.uk, dailystar.co.uk, wowamazing.com, forestryengland.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články