Skip to content

Chátrající námořní legenda se jen hemží přízraky

RMS Queen Mary je mezi zaoceánskými parníky pojmem. V okázale přepychových kajutách se vystřídali ti nejbohatší z bohatých a nejmocnější z mocných. Ikona lodní dopravy teď rezaví a chátrá v Kalifornii a její palubu obývají jen duchové a přízraky.

Tato královna moří během své služby v letech 1936 až 1967 uskutečnila 1001 zaoceánských plaveb a během druhé světové války i převážela vojáky. Po odchodu do důchodu zakotvila v kalifornském Long Beach, kde se z ní stal hotel, muzeum a restaurace v jednom.

Od té doby přibývá svědectví o pozorování duchů a paranormálních jevů.

Parník RMS Queen Mary byl známý pro luxusní interiéry i rychlost. Foto: Carol M. Highsmith / Creative Commons / volné dílo

Duchové dovádí v bazénu

Tak například v bazénu první třídy dodnes dovádí několik duchů žen v dobových plavkách a ozývá se tu šplouchání vody. Plavkyně často mizí mrknutím oka nebo odejdou skrz zeď. Na zemi po nich zůstávají mokré šlépěje.

U bazénu pro druhou třídu zase straší holčička Jackie, která se tu utopila. Zjevuje s plyšovým medvídkem v ruce a brouká si přitom dětskou ukolébavku „Twinkle Twinkle Little Star“. Děsivější ale je, že jindy si zase pohvizduje melodii, kterou odposlouchá od živých návštěvníků.

V baru si k nic netušícím živým hostům jakoby nic přisedne muž v obleku z 30. let s ulíznutými vlasy a vesele si s nimi povídá. Nakonec se zvedne a projde zdí směrem k pánským toaletám.

Kajutě B340 je radno se vyhnout. Někoho tu zavraždili a on tu dodnes straší, přesouvá nábytek, otáčí kohoutky a rozsvěcí světla. Foto: Jeffeby / Creative Commons / volné dílo

Na přídi se ozývá nářek

V roce 1942, během své vojenské služby, parník nešťastnou náhodou narazil do lehkého křižníku HMS Curacoa a rozpůlil ho vejpůl. Dodnes je prý na přídi parníku, kde k nárazu došlo, slyšet zoufalé bušení do trupu lodi a nářky.

Ve strojovně se zase objevují záhadná světýlka, ozývá se kovový zvuk, vstupní dveře se rozpalují a je tu cítit kouř – to vše prý dělá duch teprve sedmnáctiletého námořníka Johna Henryho, který tu během válečných let uhořel při požáru.

Další námořník, jistý John Pedder, straší v kotelně, kde ho v roce 1966 rozdrtily vodotěsné dveře číslo 13 – k jejich zavření došlo buď kvůli špatnému počasí nebo během cvičného poplachu, podle toho, koho se ptáte.

Ani na palubě není úniku před duchy, kterými je loď prolezlá. Foto: JD Lasica / Creative Commons / CC BY 2.0

Vražda na palubě

V kajutě B340 se vůbec dějí věci: rozsvěcí se tu světla, vyzvání tu telefon (samozřejmě na druhém konci linky nikdo není), pohybuje se nábytek, otáčí se kohoutky, povlečení jsou servaná z postele. Vše má na svědomí duch muže, který tu byl zavražděn.

Na palubě je vidět, a hlavně slyšet, jistý William Eric Stark, který si jednou spletl láhev ginu s lahví čističe a vypil ho. Krátce nato zemřel během záchvatu dávivého kašle. Dodnes bloumá po přídi, kašle a vydává dávivé zvuky.

A tak bychom mohli pokračovat dál, protože na palubě chátrajícího parníku RMS Queen Mary jsou prý stovky duchů. Jsou vidět, slyšet i cítit a jejich přítomnost provází prudké výkyvy teploty, výpadky elektroniky a řada dalších nevysvětlitelných jevů.

Foto: Carol M. Highsmith / Creative Commons / volné dílo Jeffeby / Creative Commons / volné dílo, JD Lasica / Creative Commons / CC BY 2.0, úvodní foto: Bernard Spragg / Creative Commons / CC0
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nelehké pátrání po dědečkovi Adolfa Hitlera
epochaplus.cz

Nelehké pátrání po...

Vyznat se v podivných vztazích prvního...
Proč vzdala šanci na lásku?
nasehvezdy.cz

Proč vzdala šanci na lásku?

O Martině Randové (49) se ví,...
8 tipů, co se skvrnami od deodorantu
panidomu.cz

8 tipů, co se skvrnami od...

Bez deodorantu to nejde, ale s ním… Ano,...
Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Nejdivnější online zaměstnání: chůva nebo instruktor golfu
epochaplus.cz

Nejdivnější online...

Ještě před dvěma lety si mnoho lidí...
Nakupování budoucnosti se inspiruje od Průmyslu 4.0
21stoleti.cz

Nakupování budoucnosti se...

V poslední době jsme se mohli seznámit s výsledky...
Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Utíká Sabina před samotou do práce?
nasehvezdy.cz

Utíká Sabina před samotou do...

Devátým rokem je SABINA...
Plzeňské podzemí: Tajemný labyrint skrytý hluboko pod povrchem města
epochanacestach.cz

Plzeňské podzemí: Tajemný...

Jste zvědaví a máte...
Lásku jsem našla na nádraží
skutecnepribehy.cz

Lásku jsem našla na nádraží

Bylo uplakané září. Čekala...
Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...