RMS Queen Mary je mezi zaoceánskými parníky pojmem. V okázale přepychových kajutách se vystřídali ti nejbohatší z bohatých a nejmocnější z mocných. Ikona lodní dopravy teď rezaví a chátrá v Kalifornii a její palubu obývají jen duchové a přízraky.
Tato královna moří během své služby v letech 1936 až 1967 uskutečnila 1001 zaoceánských plaveb a během druhé světové války i převážela vojáky. Po odchodu do důchodu zakotvila v kalifornském Long Beach, kde se z ní stal hotel, muzeum a restaurace v jednom. Od té doby přibývá svědectví o pozorování duchů a paranormálních jevů.

Duchové dovádí v bazénu
Tak například v bazénu první třídy dodnes dovádí několik duchů žen v dobových plavkách a ozývá se tu šplouchání vody. Plavkyně často mizí mrknutím oka nebo odejdou skrz zeď. Na zemi po nich zůstávají mokré šlépěje.
U bazénu pro druhou třídu zase straší holčička Jackie, která se tu utopila. Zjevuje s plyšovým medvídkem v ruce a brouká si přitom dětskou ukolébavku „Twinkle Twinkle Little Star“. Děsivější ale je, že jindy si zase pohvizduje melodii, kterou odposlouchá od živých návštěvníků.
V baru si k nic netušícím živým hostům jakoby nic přisedne muž v obleku z 30. let s ulíznutými vlasy a vesele si s nimi povídá. Nakonec se zvedne a projde zdí směrem k pánským toaletám.

Na přídi se ozývá nářek
V roce 1942, během své vojenské služby, parník nešťastnou náhodou narazil do lehkého křižníku HMS Curacoa a rozpůlil ho vejpůl. Dodnes je prý na přídi parníku, kde k nárazu došlo, slyšet zoufalé bušení do trupu lodi a nářky.
Ve strojovně se zase objevují záhadná světýlka, ozývá se kovový zvuk, vstupní dveře se rozpalují a je tu cítit kouř – to vše prý dělá duch teprve sedmnáctiletého námořníka Johna Henryho, který tu během válečných let uhořel při požáru.
Další námořník, jistý John Pedder, straší v kotelně, kde ho v roce 1966 rozdrtily vodotěsné dveře číslo 13 – k jejich zavření došlo buď kvůli špatnému počasí nebo během cvičného poplachu, podle toho, koho se ptáte.

Vražda na palubě
V kajutě B340 se vůbec dějí věci: rozsvěcí se tu světla, vyzvání tu telefon (samozřejmě na druhém konci linky nikdo není), pohybuje se nábytek, otáčí se kohoutky, povlečení jsou servaná z postele. Vše má na svědomí duch muže, který tu byl zavražděn.
Na palubě je vidět, a hlavně slyšet, jistý William Eric Stark, který si jednou spletl láhev ginu s lahví čističe a vypil ho. Krátce nato zemřel během záchvatu dávivého kašle. Dodnes bloumá po přídi, kašle a vydává dávivé zvuky.
A tak bychom mohli pokračovat dál, protože na palubě chátrajícího parníku RMS Queen Mary jsou prý stovky duchů. Jsou vidět, slyšet i cítit a jejich přítomnost provází prudké výkyvy teploty, výpadky elektroniky a řada dalších nevysvětlitelných jevů.