Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Chcete zbohatnout? Zkuste najít ztracený Trabucův poklad!

Ve 30. letech ukryl obchodník Leon Trabuco v jihoamerické pustině Nového Mexika obří zlatý poklad. Všichni jeho kumpáni později zahynuli a sám Trabuco o pokladu nikdy nepromluvil. Je zlato stále někde v poušti?

A může být opravdu prokleté?

Mexický milionář Leon Trabuco (vpravo vpředu) ukryl se svými společníky přes 15 tun zlatých prutů. Jsou stále zakopané někde v poušti? Foto: unsolvedmysteries.fandom.com

Písek farmingtonské pouště v Novém Mexiku, rozpálený odpoledním sluncem, se otřásá pod koly těžkých nákladních vozů. Opáleným mužům s lopatami a krumpáči se na čele perlí pot, ale jejich šéf je nenechává ani na chvilku odpočinout.

Vykopat obrovskou skrýš trvá několik dní, z přistavených nákladních vozů je pak do ní naskládáno šestnáct tun zlata. Nakonec jsou veškeré stopy po kopání zahlazeny. Mexický milionář Leon Trabuco je spokojen a přesvědčen, že na tomto místě zlato nikdo neobjeví a on si ho zde bude moci za čas zase vyzvednout.

Proč k tomu ale nakonec nikdy nedojde?

Trabuco se svými společníky využili situace za hospodářské krize a nakoupili mexické zlaté rezervy, aby je později se ziskem prodali. Foto: 15list.com
ZLATÝ JACKPOT

Leon Trabuco realizuje své aktivity na jihu Spojených států na začátku 30. let minulého století. Jeho hlad po bohatství je obrovský, a tak Trabuco představuje svým společníkům odvážný nápad zahrnující skoupení mexických zlatých rezerv s vizí, že je později prodá za mnohonásobně vyšší cenu ve Spojených státech, nyní sužovaných ekonomickou krizí.

První část celého plánu kumpánům vychází a oni během pouhých tří měsíců shromažďují neuvěřitelných 16 tun zlata v podobě zlatých ingotů. Jenže pak je v USA na zlato vyhlášeno embargo (zákaz vývozu). „Tito muži rázem měli dvacet tun bezcenného kovu, které nemohou prodat,“ vysvětluje americký historik a lovec pokladů Ed Foster. Trabuco proto pověřuje amerického pilota Williama C. Elliota (známý taktéž jako Red Mosier) speciální operací. Elliot má provést deset tajných letů do pouště v Novém Mexiku. Co se při nich přesně dělo?

Americký pilot William C. Elliot byl vyzván, aby vybral oblast v poušti Nového Mexika vhodnou pro ukrytí zlata. Pak záhadně zmizel. Foto: beautiful-views.net

ZÁHADNÁ ÚMRTÍ

Úkolem je dopravit letadlem zlato do pouště, kde bude naloženo na auta a odvezeno neznámo kam. Mosier, kterému Trabuco neprozradil, kam zlato zakope, údajně pro své lety volí pokaždé jinou trasu a při jednom z posledních přeletí zvláštní stolovou horu a vidí prý, kam je zlato ukládáno.

Následně zprávy o pilotovi končí. Byl snad Trabucem zavražděn? Nebo se pro zlato později vrátil? Víme pouze to, že Trabucovy kumpány si během čtyř let za velmi podivných okolností nachází smrt. Nastaly snad mezi společníky nějaké smrtelné neshody?

Jedna teorie říká, že muži tlačili na Trabuca, aby umožnil prodej zlata za každou cenu, což on odmítl. Záhadologové pak upozorňují, že Trabuco a jeho muži při zakopávání pokladu dost možná narazili na pohřebiště indiánského kmene Navajo.

Z něj prý vyházeli kosti a nahradili je zlatem. Dostihla je kvůli tomu nějaká indiánská kletba?

Velmi hrubý nákres ukazuje oblast, kde by poklad mohl být zakopán. Je to trojúhelník mezi trasou pilota, objeveným domem a stolovou horou. Foto: unsolvedmysteries.fandom.com
LEGENDÁRNÍ POKLAD

Samotného Trabuca, který umírá až o několik desítek let později, prý také stíhá kletba. Zničehonic totiž zapomíná, kam zlato ukryl, a celý život kvůli tomu trpí. Může být temné indiánské kouzlo opravdu hlavním důvodem, proč poklad nikdy nikdo nevyzvedl?

Dnes po zlatu s nevyčíslitelnou hodnotou prahnou snad všichni lovci pokladů. Údajně by mohl být někde kolem Farmingtonu v Novém Mexiku. Některým hledačům se daří najít pamětníky, kteří pamatují na podivné noční lety do této oblasti.

Ed Foster nachází i budovu, která prý mohla sloužit jako strážnice u zakopaného zlata. „Ten dům má plastová okna, přední i zadní dveře. A verandu. Rozhodně se nehodí do Navajské rezervace,“ říká. Jeho pátrání po pokladu je ale bezvýsledné.

Je tam vůbec ještě? Nebo se snad Trabuco v tichosti domluvil s americkou vládou, která od něj získala zlato za zlomek zamýšlené ceny?

Autor článku: Filip Appl

Foto: unsolvedmysteries.fandom.com, lovemoney.com, beautiful-views.net, 15list.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Nový objev přepisuje učebnice! V době bronzové vládly i ženy!
epochaplus.cz

Nový objev přepisuje učebnice!...

Nečekaný objev vyvrací dosud favorizovanou...
Chybělo mu prý zázemí
skutecnepribehy.cz

Chybělo mu prý zázemí

Bývá bohužel celkem běžné, že si ženatý...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...
Začínal Michelangelo jako padělatel umění?
epochaplus.cz

Začínal Michelangelo jako...

„Je přes tisíc let stará, až z antických dob,“...
Návrat běžného nachlazení
21stoleti.cz

Návrat běžného nachlazení

S příchodem podzimního počasí se očekává také návrat běžných...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...