Skip to content

Chronovizor otce Ernettiho: Odcestoval kněz do minulosti?

Skupina vědců se 60. letech spojila, aby se pokusili přivést k životu vedecko-fantastické představy mnohých spisovatelů. Spolu údajně vytvářejí zařízení, který dokáží cestovat v čase. Přihlížejí tak například ukřižování Krista či více než 2000 let starému divadelnímu představení.

Byl tajemný vynález skutečný?

Není to tak dávno, co geniální britský teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec Stephen Hawking (1942–2018) vyslovil své přesvědčení, že cestování v čase bude jednou možné „Cestování časem bylo kdysi považováno za vědecké kacířství, a tak jsem o něm raději nemluvil.

Dnes už nejsem tak opatrný,” prohlašuje.

Zároveň však dodává, že cestovat budeme moci jen do budoucnosti, ze které už nebude možné se vrátit. Minulost podle něj zůstane nedosažitelná. V cestě do minulosti nám totiž stojí fyzikální zákony. „Porušuje základní pravidlo příčiny a následku,“ vysvětluje Hawking. To je zákon známý už od 19. století.

Zjednodušeně poznamenává, že není možné například odcestovat do minulosti a zabít svého předka. Aby k takovým paradoxům nedocházelo, nemělo by být možné do minulosti cestovat a nijak ji měnit. Jenže vynálezců z celého světa prý již prokázala opak!

Skutečně vyrobili stroj času, kterým odcestovali do minulosti a zpět?

Stephen Hawking.
DALI HLAVY DOHROMADY

Vynález chronovizoru, jak byl údajný stroj času pojmenován, je často připisován italskému katolickému knězi jménem Marcello Pellegrino Ernetti (1925–1994). Ten se na jeho vývoji skutečně podílel, ale zdaleka v tom nebyl sám.

Mělo jít o týmovou práci dvanáctičlenného týmu odborníků z celého světa.

Mezi nimi je například i další kněz, francouzský spisovatel François Brune (1931-2019), italský fyzik Enrico Termu (1901–1954), který se podílí na vzniku první atomové bomby, či německý konstruktér Wernher von Braun (1912–1977), který za 2.

světové války sestrojí přelomové rakety V2 a po válce pracuje pro americkou společnost NASA.

Tato skupina společnými silami vyvíjí a počkátkem 60. let údajně také úspěšně dokončí tajemný přístroj chronovizor, který vědcům umožňuje nahlédnout do vzdálené minulosti. Jak takové zařízení funguje?

A funguje vůbec?

Dokázal Ernetti cestovat časem zpět?
UKŘIŽOVÁNÍ JEŽÍŠE V PŘÍMÉM PŘENOSU

Na pohled je chronovizor jen jakási velká skříň s dvěma katodovými trubicemi a množstvím různých tlačítek a páček. Podle popisu vypadá spíše jako filmová atrapa z nějakého vědecko-fantastického filmu než jako funkční zařízení.

Kněz Ernetti ovšem tvrdí, že tato bizarní skříň umí doslova zázraky.

Funguje prý na bázi zachycení, dekódování a reprodukce elektromagnetické radiace, kterou po sobě minulá událost zanechala a kterou lze i s odstupem času detekovat a převést nejen na obraz, ale i zvuk!

Podle výrobců dokáže chronovizor po stanovení místa a času přehrát událost, která se zde odehrála a to nejen obraz, ale i zvuk.

Také s ním prý lze lokalizovat konkrétní osobu a přehrát libovolnou událost z jejího života. Je něco takového vůbec možné? Otec Ernetti prý cestuje až téměř na počátek našeho letopočtu, kde přihlíží dramatickému ukřižování Ježíše Krista!

A na důkaz všeho přináší fotografii, která má zachycovat Kristovu tvář na kříži. Bude to ale jako potvrzení jeho věrohodnosti stačit?

Spatřil kněz ukřižování Krista?
BYL TO JEN PODVRH?

Kontroverzní fotografie není jediným důvodem, který má podpořit existenci funkčního stroje času. Při jiné příležitosti Ernetti pro změnu přihlíží více než 2000 let starému divadelního představení. I tehdy prý pořídí důkaz.

Tentokrát však mnohem přesvědčivější.

„Ve snaze dokázat, že to skutečně dokázal, přináší fragment ztracené hry římského básníka Quinta Ennia (239– 189 př. n. l.). Tento nový materiál, se perfektně shoduje s Quintovými hrami a uvnitř církve způsobí velký rozruch stejně jako údajné spatření výjevů ze života Ježíše Krista,“ líčí americký novinář Colin Bennett.

Čím dál více lidí začíná věřit tomu, že zprávy o výpravách italského kněze do minulosti jsou pravdivé. Jenže sám Ernetti pak pro mnohé přinese zklamání, když se na smrtelné posteli dozná, že fotografie tváře Ježíše je podvod.

Zároveň však trvá na tom, že přístroj je skutečný a plně funkční.

Jeho kolega François Brune ovšem za knězem stojí a domnívá se, že jeho doznání bylo vynucené úřady. Zda přístroj skutečně existoval se dnes můžeme jen dohadovat. Krátce po smrti Ernettiho chronovizor mizí neznámo kde.

Podle některých teorií byl zabaven a uložen do Vatikánského archivu a nyní jej prý používá Vatikán nebo lidé, kteří tajně ovládají vlády a ekonomiku po celém světě. Kolik na tomto tvrzení může být pravdy?

Eva Soukupová

Foto: storage.googleapis.com, cdn.theatlantic.com, www.mitiemisteri.it, www.yaabot.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pochoutkový burger s cizrnou
nasehvezdy.cz

Pochoutkový burger s cizrnou

Grilovací sezona sice pomalu končí, ale...
Pilates: Cesta ke zdraví
iluxus.cz

Pilates: Cesta ke zdraví

My Pilates je tím nejpovolanějším místem v...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Lipno mění podobu rodinné dovolené
epochanacestach.cz

Lipno mění podobu rodinné...

Lipno mění zažitou...
Umyvadlo mnoha tváří
rezidenceonline.cz

Umyvadlo mnoha tváří

Zásadní koupelnový prvek je díky neutuchající variabilitě...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
Chebské historické krovy
epochanacestach.cz

Chebské historické krovy

Navštivte ojedinělý soubor...
Ráje českých vodomilů
nasehvezdy.cz

Ráje českých vodomilů

Venku už začíná bát chladno? Navadí! I když se...
Nejkrásnější hrady a zámky na světě
epochaplus.cz

Nejkrásnější hrady a zámky na...

V historii sloužily hrady jako obrana před...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...