27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Záhady historie
Co všechno skrývají tajné archivy Vatikánu?
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 20.6.2020
6.0tis
Vatikánský archiv
129
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Vatikán a jeho archivy neustále obestírají mnohá tajemství. Uvnitř se nacházejí tisíce historický svazků a spisů, které jsou pečlivě hlídány. Nacházejí se zde i náboženské relikvie či zmizelá evangelia? Tají před námi církev něco mimořádně důležitého?

Vatikánský archiv V archivu se mají ukrývat temné informace církve. Templáři byli hromadně popravováni.  V archivech se nachází dopis o Jindřicha VIII. Tudora.  Dopis Michelangela papežovi.  V archivech se nachází také důležitý spis Galilea Galilee.  Ukrývají i pravdu o Ježíšovi? Prolétli nad Egyptem mimozemšťané? Existuje proroctví o konci světa? Proč šel Napoleon a Hitler rovnou do Egypta?

Ve vatikánském archivu se nacházejí veškeré písemnosti Svatého stolce. Začátek archivu se datuje do roku 1612, kdy byl součástí vatikánské knihovny. K jeho částečné samostatnosti došlo v roce 1630. Až do 19.

století do něj nebylo možné nahlédnout, s výjimkou několika návštěv badatelů. Jedním z nich byl František Palacký, který si zde v roce 1837 prohlédl 43 registrů a opsal 4500 listin. K otevření archivu široké odborné veřejnosti došlo až v roce 1881 za papeže Lva XIII.

V archivu se mají ukrývat temné informace církve.

NÁSILÍ VE JMÉNU BOHA

Většina se ale shoduje, že utajované dokumenty mají mapovat temné časy církevních dějin, zejména období křižáckých výprav, období inkvizice a čarodějnických procesů. Také informace, které jsou v přímém rozporu s křesťanskou naukou.

Podle jiných má archiv ukrývat tajemství, jejichž vyzrazení by naprosto zničilo samotnou církev. Které části byly prozatím rozkryty?

KACÍŘŠTÍ TEMPLÁŘI

Chudí rytíři Krista a Šalamounova chrámu měli v dějinách své nezastupitelné místo. Vždyť byli tím nejmocnějším křesťanským řádem středověku. Výjimečné postavení se zřejmě stalo i jejich záhubou. Král Filip IV. (1286–1314) je totiž obvinil z kacířství, jelikož nesnesl jejich vzrůstající moc a bohatství.

Důkaz se nachází právě v archivu, kde je uložený 60 metrů dlouhý pergamen s podrobnostmi o celém procesu. Je na něm zapsáno 231 výslechů templářských rytířů.

Templáři byli hromadně popravováni.

CHCI ROZVOD!

Jeden z nejpropracovanějších dopisů, psaných na pergamenu, poslal anglický král Jindřich VIII. Tudor (1491–1547) papeži Klementu VII. (1478–1534). V listu žádá o zrušení sňatku s Kateřinou Aragonskou.

Když papež žádost o anulování sňatku odmítl, Jindřich VIII. založil anglikánskou církev. Zajímavý je i samotný nález dopisu. Objeven byl v roce 1926, ukrytý v jedné ze židlí Vatikánského archivu.

V archivech se nachází dopis o Jindřicha VIII. Tudora.

MICHELANGELO SI STĚŽUJE

Jedním z nejpozoruhodnějších dokumentů je i dopis, který napsal v roce 1550 slavný sochař a malíř Michelangelo. V době, kdy probíhala výstavba chrámu svatého Petra, onemocněl papež a stavební práce byly zastaveny.

Sochař se proto obrátil na biskupa, aby dělníkům vyplatil tříměsíční doplatek mezd. Dopis byl objeven teprve v minulém desetiletí.

Dopis Michelangela papežovi.

A PŘECE SE TOČÍ!

O slavném procesu s Galileem Galileim (1564–1642) pojednává celá jedna ze sekcí depozitáře. Jeho teorie o tom, že Země obíhá kolem Slunce, se v té době zdála být velice troufalá, jelikož přímo odporovala tehdejším církevním dogmatům.

Galileo po soudním procesu strávil zbytek života v domácím vězení. V roce 1992 římská katolická církev pouze formálně uznala, že se stala „chyba“.

V archivech se nachází také důležitý spis Galilea Galilee.

PRAVDA O JEŽÍŠOVI

Dokumenty jsou postupně odtajňovány, ty nejzajímavější a nejzáhadnější ale zůstávají stále střeženy uvnitř Vatikánu. Asi největší otázky vyvolává osoba samotného Ježíše Krista. Podle všeho se zde má vyskytovat korespondence mezi Svatým Pavlem a císařem Neronem, které se týkají Ježíšovy existence a jeho biologických potomků, které měl zplodit se svou manželkou Máří Magdalenou.

Ukrývají i pravdu o Ježíšovi?

KAM ZMIZELA EVANGELIA?

Stejnou záhadou zůstávají i všeobecně známé základní spisy Nového zákona – čtyři evangelia Matouše, Marka, Lukáše a Jana. Některé teorie tvrdí, že na světě existují ještě další tři desítky evangelií, které církev cíleně vyřadila kvůli informacím, jež nezapadaly do tehdejší křesťanské nauky.

Podle všeho patří mezi autory těchto evangelií sám Ježíš, Máří Magdalena, Jidáš nebo svatý Petr.

PŘIJDE KONEC SVĚTA?

Mnozí věří, že ve Vatikánu znají pravdu o konci světa. V roce se prý 1917 třem dětem v portugalské Fátimě vyjevila Panna Marie a ukázala jim svá tři proroctví.

Podle všeho se proroctví nachází v zapečetěné obálce.

Jedna z věšteb však stále zůstává záhadou. Týká se předpovědi o třetí světové válce a o konci světa. Tuto obálku otevřel v roce 1960 papež Jan XXIII., odmítl ale zveřejnit její obsah. Ten tak zůstává stále skrytý.

Existuje proroctví o konci světa?

KDE SE SKRÝVAJÍ OSTATKY MIMOZEMŠŤANA?

V archivech se má také podle jedné z konspiračních teorií nacházet důkaz o mimozemském životě, který církev pečlivě skrývá. Ten má představovat 3500 let starý papyrus, který popisuje flotilu létajících lodí nad Egyptem.

Ještě více fascinující mají být ostatky mimozemšťana. Z tohoto důvodu prý také v minulosti vznikla nad archivem astronomická observatoř.

Prolétli nad Egyptem mimozemšťané?

POZNALI NAPOLEON A HITLER NEZNÁMOU TECHNOLOGII?

Mimozemská civilizace zde měla zanechat dokument o nadčasové vojenské technologii. Důkazy přesto chybí. Je ale zajímavé, že když Napoleon i Hitler obsadili Vatikán, začali používat na svou dobu velmi pokročilou technologii.

Napoleon porážel nepřátele vyspělým dělostřelectvem a Německo se svým technologickým pokrokem v tehdejší době fascinovalo svět. Našli tito vůdci informace o mimozemských technologiích? Proč by do Vatikánu jinak oba dva směřovali?

Proč šel Napoleon a Hitler rovnou do Egypta?

EXISTUJE STROJ ČASU?

Zřejmě nejbizarnější je informace o stroji času neboli o chronovizoru, který měl postavit italský mnich Pellegrino Ernetti. Měl sloužit hlavně pro výlety do minulosti, a to hlavně do doby Ježíšova ukřižování.

Důkazy o tomto stroji samozřejmě chybí. Podle konspirátorů měl ale fungovat na principu přijímání, dekódování a reprodukce elektromagnetického záření, jež v historické události zbylo.

UTAJENÉ RELIKVIE

Nejen knihy, ale také vzácné předměty se staly předmětem spekulací. Věří se, že jsou uvnitř skryté ty nejposvátnější památky, po kterých pátrá mnoho badatelů, a právem jsou považovány za ztracené. Vzhledem ke svému významu by tedy nebylo nic divného, kdyby byly pod přísnou ochranou. Mezi tyto relikvie patří archa úmluvy, svatý grál nebo kříž, na kterém zemřel Ježíš.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.5.2022 1.8tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.2tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.6tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.5tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Mirek Brát 23.5.2022 2.6tis
Hrdinský odpor Finů, kteří dokázali ve čtyřicátých letech minulého století čelit mnohonásobné přesile sovětské Rudé armády, je všeobecně známý. Mnohé výkony finských vojáků jsou doslova zázrakem. Co udělá z civilisty supervojáka, který necítí bolest a únavu, nemá strach? Vlastenectví, vůle, vnitřní síla… A chemie! V průběhu zimní války klesaly teploty až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Finská […]