Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Crčí z děsivých domů opravdu krev?

Stará žena je zděšena pohledem, který se jí prý naskytne v koupelně jejího domu v americké Atlantě. Přímo z podlahy údajně stříká krev! Také další místnosti v domě mají krvácet ze zdí a stropů. Celý dům vypadá, jako by se uvnitř odehrál nějaký zrůdný masakr.

Hotová jatka… EnigmaPlus objevila několik podobných případů hrůzostrašných domů! Jsou pravdivé, nebo jde o pusté výmysly a podvody?

Upřesněme si okolnosti prvního případu. Když 8. září 1987 vylézá MINNIE CLYDE WINSTON z vany, prý spatří krev crčící z podlahy. Spolu s manželem WILLIAMEM přivolávají policii. Dům s adresou 1114 Fountain Drive, Atlanta, Georgia, USA se rázem dostává do centra pozornosti novinářů, parapsychologů i zvědavých sousedů.

Co se přihodilo v koupelně, zatímco se paní Winston koupala? Došlo zde snad k nějakému hrdelnímu zločinu? Zpráva o krvácejícím domě se rozletí do světa rychlostí blesku.

Stala se tu vražda?

Policisté nacházejí krvavě zbarvené zdi ještě ve čtyřech ze šesti ložnic a krvácejí prý i zdi v suterénu. Dům označují za „místo zločinu“ a uzavírají ho před návaly lačných zvědavců. Po důkladném prohledání zde ovšem není nalezena žádná mrtvola, tedy ani žádný zdroj údajné krve.

V domě nejsou ani žádná zvířata, jako třeba krysy, o jejichž krev by se případně mohlo jednat. Kromě zdí a podlah náhle zbarvených do ruda zde není nic, co by nasvědčovalo nějakému zločinu. Je to vůbec opravdová krev, co podle výpovědí Minnie Winston stříkalo přímo ze země?

Státní kriminologická laboratoř potvrzuje, že červená tekutina na podlaze i na zdech domu Winstonových je lidská krev skupiny 0. Oba manželé však mají krevní skupinu A. V domě je prý navíc nalezené krve takové množství, že jeden mrtvý by na takovou spoušť rozhodně nestačil.

Obyvatele některých domů děsí záhadná červená tekutina na zdech. Mohlo by snad jít o nikotin z cigaret?

Policie zločin vylučuje

Manželé žijí v domě již 22 let, ale dosud nic neobvyklého nezaznamenali. „Nemáme vůbec žádné vodítko,“ říká k záhadnému případu policejní nadporučík HORACEWALKER. Možnost čerstvého zločinu policie vylučuje.

Svou pomoc nabízejí i desítky senzibilů (lidí s údajně výjimečnými schopnostmi vnímaní, zejména mimosmyslovými – pozn. red.), podle nichž by se prý mohlo jednat o zvláštní projevy duchů. Stala se snad v dávnější minulosti v domě nějaká vražda, jejíž oběť se nyní tímto podivným způsobem připomíná?

Ani žádný takový zločin ovšem není zjištěn. Podle nadporučíka Walkera prý spíše mohl někdo pomazat zdi krví, aby tak upoutal pozornost. Kdo by ale něco takového mohl udělat? Dcera Winstonových pracuje v nemocnici, a tak by pro ni nemusel být problém dostat se ke krevním zásobám.

Také William Winston se možná mohl ke krvi dostat.

Jako pacient s vážnými ledvinovými problémy pravidelně několikrát týdně podstupuje proces dialýzy (čištění krve pomocí přístroje fungujícího jako umělá ledvina – pozn. red.). Mohl snad v nemocnici nepozorovaně získat krevní konzervy, jejichž ztrátu nikdo nezjistil?

Jde o hodně nepravděpodobnou možnost.

Krvavý boj o dědictví?

Walker se zabývá myšlenkou, že Winstonovi mohli schválně potřísnit svůj dům krví a vyvolat tak paniku proto, aby si získali pozornost svých dětí. Nevylučuje ovšem ani možnost, že by se naopak mohlo jednat o práci potomků Winstonových.

Aby majetek rodičů získali dříve než z dědictví, museli by je zbavit svéprávnosti. K tomu by jim prý mohlo pomoci ono „krvavé vyděšení“. Policie ale nezíská žádné další stopy, které by mohly osvětlit, co se vlastně v domě odehrálo.

Od vyšetřování proto odstupuje a případ zůstává i nadále nevyřešen…

Instalatér závadu nenachází

Něco podobného se v červenci 1990 údajně odehrává také v americké Virginii. TOM a ANNETTE THORSEN žijí v domku, který podle jejich svědectví rovněž krvácí. Annette tvrdí: „Krev kape z vypínačů, ze škvír ve zdech a z obložení.

Někdy vytéká i z kuchyňských nebo koupelnových kohoutků a sprchové hlavy. Je to neskutečné!“Podivný jev údajně trvá už skoro dva měsíce. Celý předešlý rok, kdy zde manželé žili, se prý nic neobvyklého nedělo.

Co by mohlo náhle vytékat z kohoutků a ze zdí 75 let starého domku? Mohla by to snad být jen silně rezavá voda z potrubí, která místy prosakuje i zdí? Přivolaný instalatér ovšem žádnou závadu nenachází.

Šokující krvavá sprcha

Annette, uklidněná instalatérem, si po několika dnech dopřává sprchu. Najednou se ale čistě průzračná voda údajně mění na silně rezavou a následně rudou tekutinu. Annette má být celá od čehosi zašpiněná a je v šoku.

Vzorek tekutiny, která prý crčela ze sprchy, bere následující den k lékaři. Laboratorní test potvrzuje, že se jedná o lidskou krev skupiny 0. Vypadá to, jako by se dům začal bouřit. Krev údajně stříká takřka ze všech stran a odborníci odcházejí se zamotanou hlavou.

Žádný z předchozích majitelů domu nikdy nic podobného nezaznamenal. Pátrání po možném dávném zločinu spáchaném v domě jsou opět neúspěšná, stejně jako selhávají hypotézy, že dům by mohl stát na území nějakého starého hřbitova.

Krvavá hádanka zůstává nerozluštěna i tentokrát.

V jednom domě v australském Sydney prý potí zdi ložnice zvláštní olej. Souvisí to nějak se zemřelým Mikem Tannousem?

Jde o dílo cigaret?

Svědectví o krvácejících zdech a stropech je v minulosti zaznamenáno více. Jaká ale existují vysvětlení k tomuto záhadnému jevu? Nejvíce se o krvácejících zdech mluví v souvislosti s koupelnami. Některé hypotézy staví na tvrzení, že pokud si kuřák zapálí cigaretu hned po koupeli, kdy jsou zdi a strop koupelny ještě vlhké od páry, mohou se nikotinovým kouřem zbarvit do hněda nebo do oranžova, a později může barva ztmavnout až do červena.

Jiná vysvětlení vycházejí z rozboru chemického složení některých barev. Vlhkost usazovaná na zdech při sprchování nebo koupání může údajně uvolňovat detergent (syntetickou složku v povrchovém nátěru – pozn. red.).

Barva potom stéká po zdech a může prý svým zvláštním odstínem připomínat krvavé kapky. Jak ale racionálně vysvětlit krvácení zdí v jiných místnostech, než jsou vlhké koupelny?

Pomůže knězovo vysvěcení?

Když se 19. října 2004 důchodkyně z běloruské vesničky Dubnice LUDMILA PAVLOVNA ŠEREMEŤJEVA dívá večer na televizi, strhává prý její pozornost krvavá skvrna na zemi u pohovky, na níž sedí. „Nejprve jsem si myslela, že mi teče krev z nějaké rány na noze, ale nikde jsem nekrvácela.

Potom cosi zašumělo a spatřila jsem další krvavou louži.“ Zděšená žena probouzí svého dřímajícího manžela. To už je ale krev téměř všude. Teče údajně ze zdí i z nábytku. Podle výpovědí Ludmily Pavlovny se vždy nejprve ozve již zmíněné zvláštní šumění – jakoby přímo z vnitřku zdí.

Potom na stěnách vyběhnou veliké krvavé bubliny a rozstříknou se po celé místnosti. Hned druhý den přijíždí pravoslavný kněz, aby dům vysvětil. A krvácení prý přestává – ovšem jen na pět dní…

Zdi některých domů jsou prý potřísněny skutečnou lidskou krví, jejíž původ zůstává záhadou.

Krev se prý vyhýbá ikonám

Silně věřící Ludmila Pavlovna má ve svém bytě několik ikon. Přestože je krev všude na zdech, ikonám se údajně zázračně vyhýbá. Ani jeden ze svatých obrázků prý není potřísněn jedinou kapičkou údajné krve.

Jde snad o podvodnou snahu zdůraznit význam ikon?

Ludmila Pavlovna trpí bércovými vředy (poškození povrchu kůže charakterizované rozpadem tkáně – pozn. red.). Její nohy proto obepínají obvazy, z nichž místy krev prosakuje. Ostatně se o tom zmínila i sama.

Existují proto domněnky, že krev na zdech a na nábytku pochází právě z nohou nemocné. Takovou ztrátu krve by prý ale žena v žádném případě nemohla přežít. Kdo tedy potřísnil stěny celého bytu? Zděšená Ludmila Pavlovna s mužem odjíždějí kamsi k příbuzným a nenechávají nikomu svou novou adresu.

Jejich „krvavý byt“ zůstává uzamčen a nepřístupný všem, kteří by se snažili o podivné tekutině na zdech zjistit více informací.

Znamení od mrtvého syna?

Některé záhadné domy „nepotí“ krev, ale jiné tekutiny. Sedmnáctiletý MIKE TANNOUSz australského města Sydney umírá při autonehodě 9. září 2006. Asi 40 dní po jeho smrti se v domě jeho rodičů má začít dít něco nevysvětlitelného.

Stěny Mikeovy ložnice údajně pouštějí olej. Jak tvrdí chlapcův otec GEORGE TANNOUS, dva týdny před smrtelnou nehodou měl jeho věřící syn zvláštní sen, v němž zemřel a Panna Marie mu prý ukázala nebe.

Tisíce lidí se přicházejí podívat do domu Tannousových, aby viděli záhadný úkaz. „Navštívil jsem dům již několikrát, ale nedokážu s jistotou určit, co to může být. Jde prostě o zázrak,“ říká arcibiskup PAUL SALIBA.

Místní katolický kněz MICHAEL MELHEN zase uvádí: „Církev má olej spojený s požehnáním. Je to symbol míru.“Mnoho lidí si spojuje olej vytékající ze stěny se zemřelým mladíkem. Je to snad nějaké jeho poselství ze záhrobí?

Místa dávných utrpení?

Podle některých pozorování různých případů „potících“ se domů se zdá, že tento jev může souviset s někým z rodiny majitelů. Když se totiž obyvatelé strašidelného domu přestěhují, záhadné jevy se prý začnou projevovat i v novém bydlišti.

Něco jiného ovšem soudí psychotronici (lidé údajně s výjimečnými psychickými schopnostmi – pozn. red.). Většinu těchto úkazů spojují s dávnými událostmi, které se v domech mohly odehrát. Především by se prý mohlo jednat o brutální vraždy, při nichž je prolito značné množství krve.

Událost se podle psychotroniků může „otisknout“ do zdí. Jak ale potom vysvětlit krvácející domy, v nichž nikdy k žádnému masakru nedošlo? Zkrátka stále existuje spousta nevysvětlitelných věcí mezi nebem a zemí… A také mezi zdmi některých domů…

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zlá energie ji změnila
skutecnepribehy.cz

Zlá energie ji změnila

Jsem rozvedená, se dvěma dětmi....
LEPŠÍ.TV? Televize pro opravdové gurmány!
tisicereceptu.cz

LEPŠÍ.TV? Televize pro...

Recepty i televizní hvězdy na jednom talíři! Jako by se...
Když se řekne lavice…
panidomu.cz

Když se řekne lavice…

…každý si představí něco jiného. Tenhle...
Proč komunisté přejmenovali město Zlín na Gottwaldov?
epochaplus.cz

Proč komunisté přejmenovali...

Zatímco v Sovětském svazu se v době...
První vodíkový vrtulník dostává obrysy
iluxus.cz

První vodíkový vrtulník...

Za duchovního otce letectví je právem...
Nejslavnější filmové automobily. Znáte je všechny?
epochalnisvet.cz

Nejslavnější filmové...

Hrdinové akčních filmů jsou sekáči...
Než prozřela, léta si lhala do kapsy
nasehvezdy.cz

Než prozřela, léta si lhala...

Traumatické dětství,...
Festival v Altamontu se zvrhnul ve vlnu násilností a skončil vraždou
epochaplus.cz

Festival v Altamontu se zvrhnul...

Legendární festival ve Woodstocku v roce 1969 se...
Unikátní fakta o dětském mikrobiomu
21stoleti.cz

Unikátní fakta o dětském...

Zdánlivě „přátelské“ bakterie, které žijí přirozeně ve...
Věří i nadále svému novému partnerovi?
nasehvezdy.cz

Věří i nadále svému novému...

Ačkoli se zdá, že někdejší...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Raz, dva, tři, čtyři… The Wave!
rezidenceonline.cz

Raz, dva, tři, čtyři…...

Při pohledu z ulice Mornigside ve Venice,...