Lochneska se probouzí? Letošní rok přichází rekordní počet svědectví o pozorování pověstné Nessie, vodní příšery ze skotského jezera Loch Ness. K něm se nyní přidávají také dva sonarové snímky, které možná zachycují bájného tvora.
Autorem obou snímků je společnost Cruise Loch Ness Ronalda Mackenzieho. První snímek z konce října zachytil v hloubce asi 170 metrů přibližně šest metrů dlouhý objekt, který proplul pod lodí.
Druhý a aktuálnější snímek pochází z jedenáctého listopadu a přichází téměř ze dna jezera, z hloubky asi 185 metrů.
Nová svědectví
Snímek byl pořízený jen něco málo přes kilometr od místa prvního zachycení. Spolu se svým předchůdcem je považovaný za po dlouhé době užitečný důkaz o možné existenci bájného tvora.
„Tyto snímky nám pomáhají dokázat, že v jezeře Loch Ness žije nějaký velký a neobvyklý tvor. Záznamy pochází z velké hloubky, kterou dodnes nebylo možné zcela prozkoumat.
Máme tak naději, že se s postupem času dozvíme ještě více,“ uvedl expert na Nessie a jezero Loch Ness Steve Feltham.
S vlnou zájmu o nové snímky se objevil ještě jeden, pořízený v roce 2015. Jeho autorem je Rod Michie, který se snímek dlouho zdráhal zveřejnit. Bál se totiž posměšků a toho, že bude označen za podvodníka. Současná vlna zájmu mu ale dodala odvahu.
Snímek, který pochází z podobné hloubky jako první, který pořídil Ronald Mackenzie, zachycuje objekt dlouhý téměř deset metrů. „Nemyslím si, že v jezeře žije příšera, ale nějaký podivný živočich asi ano.
Můj tip je, že jde o extrémně dlouhého úhoře,“ uvedl Michie. Může mít pravdu? Nebo u dna tajemného jezera opravdu čeká záhadný vodní netvor? A nebo se snad všechny verze příběhu mýlí?