reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Paranormální jevy
Demon truck: Fantom na kolech
Nelly Černohorská
od Nelly Černohorská 26.11.2021
3.0tis
Zjevuje se nečekaně v úseku sedmého kopce a rychle zaútočí.
287
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Jsou cesty, na nichž vás v noci překvapí přecházející stáda divoké zvěře. A pak jsou ty, na kterých vám bude usilovat o život pekelný stroj bez řidiče…

Historické město Ellicot City rozkládající se na břehu Patabsco River je nechvalně proslulé jako jedno z nejstrašidelnějších měst ve státě Maryland a zmínky o něm nalezneme již v 18. století. Nejinak je tomu u silnice Seven Hills Road, která je od města, coby kamenem dohodil, a na jejímž konci se zjevuje děsivý přízrak.

Svědci popisují také záhadný přízrak ženy v černém plášti s kapucí. Domovem démona na čtyřech kolech je Ellicot City ve státě Maryland. Zjevuje se nečekaně v úseku sedmého kopce a rychle zaútočí. Někteří zkusili své štěstí a vydali se chytit přízrak osobně.

Seven Hills Road

Seven Hills Road má sice jen dva pruhy, ale podle vyšetřovatelů paranormálních jevů bezpochyby patří mezi jednu z nejstrašidelnějších cest v celých spojených státech. Její oficiální název zní College Avenue a doporučuje se po ní v noci raději nejezdit.

Čím blíže půlnoci totiž je, tím pravděpodobněji na ní potkáte přízrak velkého černého náklaďáku, který řidiče a chodce buď pronásleduje, nebo se na ně střemhlav čelně řítí. Cesta si již vyžádala nespočet mrtvých a zraněných a nebezpečná je i bez svého fantoma. Úsek okolo sedmého kopce je totiž plný ostrých zatáček.

Domovem démona na čtyřech kolech je Ellicot City ve státě Maryland.

Demon truck

Místní si s oblibou šeptají historku o démonickém náklaďáku, který se pravidelně zjevuje nic netušícím jezdcům nebo ušlým pocestným. Říká se, že ti, kdo okolo půlnoci projíždí po silnici a vjíždí do úseku sedmého kopce, by si měli dát pozor na přízrak náklaďáku. Je černý jako uhel a splývá s tmou.

Očití svědci tvrdí, že ho řídí záhadná entita bez tváře a vozidlo vypadá, jako by se na vás řítilo přímo ze vzduchu rychlostí sto mil za hodinu (což je cca 160 km/h – pozn. redakce). Vyděšení řidiči se náklaďáku samozřejmě snažili instinktivně vyhnout, a nejeden z nich tak skončil mimo silnici. Někteří utrpěli jen lehčí zranění, pro jiné byla nehoda fatální.

(Ne)úspěšní lovci

Legenda lidi přímo vybízí, aby zkusili štěstí a setkali se s přízrakem. Na podzim roku 2011 se čtyřčlenná rodina, která si přeje zůstat v anonymitě, vydala na výlet do Ellicot City, aby se vydala po stopách místních strašidelných legend.

Tak po západu slunce navštívili Heartbeat Bridge i opuštěný ženský ústav Patabsco. Jakmile usoudili, že čas dostatečně pokročil, mohli jít hledat také slavný Demon truck.

Někteří zkusili své štěstí a vydali se chytit přízrak osobně.

„Nasedli jsme do auta a vyrazili na cestu,“ vypráví nejmladší dobrodruh, „jeli jsme rychlostí 93 mil za hodinu, až jsme dorazili na konec silnice. Neviděli jsme nic. Tak jsme to zkusili znovu a pak zase.

Stále nic. Jeli jsme ještě pětkrát, až jsme si řekli, že to vzdáme, že mýtus je jen pouhý mýtus,“ vzpomíná. „Chvíli po půlnoci jsme na to šlápli naposledy, abychom si ještě užili ten pocit motýlů v břiše, když tu se kamion z ničeho nic objevil.

Zpanikařili jsme a zrychli ještě víc ve snaze ujet mu. Vytáhli jsme to až na 98 mil za hodinu, ale kamion se nás pořád držel. Motor řval, až nám zaléhalo v uších. Náklaďák se nám nalepil přímo na zadek. Čekali jsme náraz, ale najednou to zmizelo.

Jen tak – puf,“ luskl prsty. „Dodnes nevím, co to bylo, a možná se to ani nedozvím. Ale mýtu už věřím,“ uzavírá své vyprávění.

Podobný příběh má také mladý muž D. H. „Když mi bylo 16, jeli jsme se s přáteli projet. Náhodou jsme narazili na 7 Hills. Já se chtěl vrátit, bratr ne, ostatním to bylo fuk. Nikdo jiný na cestě nebyl. Jen naše auto.

Bylo hodně po půlnoci. Najednou nás skrz zpětné zrcátko oslnily reflektory, které se jen tak vylouply ze tmy. Docela nás to vyděsilo. Auto bylo těsně za námi, jen narazit, ale nestalo se tak. Zrychlili jsme a sjeli ze silnice.

Když jsme se uklidnili natolik, abychom se zase vrátili na asfalt, to auto bylo pryč. Nikde nebylo a cesta se táhla kilometry. Je to, jako by se Demon truck objevil odnikud. Nikdy jsem na to nezapomněl, a nikdy už taky nebudu řídit na 7 Hills v noci,“ končí svůj příběh D. H.

Svědci popisují také záhadný přízrak ženy v černém plášti s kapucí.

Nový přízrak?

Městečko Ellicot City bylo ze stále se zvyšujícího počtu nehod nešťastné, a tak kolem cesty nechalo vystavět svodidla a omezila rychlost. Kolem Seven Hills Road také během let vyrostlo několik novostaveb, které změnily ráz okolí a silnice se stala méně strašidelnou, než tomu bylo před sto lety.

Zdá se, že se přízrak mění s dobou. Podle místního folkloru se na cestě jako úplně první zjevoval přízrak černého kozla, který se časem transformoval do fantomového auta. Nyní svědci hlásí, že krom auta spatřili také přízrak ženy v černém plášti s kápí procházející se za temných nocí prostředkem cesty. Pak náhle zmizí neznámo kam.

Pokud vás tato legenda zaujala, neváhejte sbalit kufry a vydejte se na návštěvu Ellicot City. Městečko má pro turisty připravený nabitý průvodcovský program po svých nejstrašidelnějších atrakcích.

Foto: PX Fuel
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 2.6tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]