30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Démonologova libůstka: Provozuje muzeum strašidelných hraček
Démonologova libůstka: Provozuje muzeum strašidelných hraček
od 18.6.2021
5.7tis
Démonolog si ze strašidelných hraček udělal sběratelského koníčka. Foto: Pixabay
606
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Ďábelské předměty, jako suvenýry, oblečení, obrazy, ale také hračky, si mohou prohlédnout návštěvníci netradičního muzea, které provozuje démonolog John Zaffis (*1955) v americkém státě Connecticut.

Démonolog si ze strašidelných hraček udělal sběratelského koníčka. Foto: Pixabay Někdy stačilo z domu odstranit hračku a paranormální jevy zmizely... Foto: Pixabay Strašidelné hračky obvykle mají dlouho historii... Foto: Pixabay

V jeho sbírce je možné spatřit třeba dva hadrové klauny. Patřili ženě, která se jich zbavila nedlouho poté, co je zakoupila. Když je měla doma, cítila prý, jako by ji stále někdo sledoval, a také trpěla nočními můrami.

reklama

Poté, co klauny darovala Zaffisovi, její problémy zmizely. V muzeu je rovněž loutka, která je údajně prokletá. Původně ji vlastnil malý chlapec, jenž jí dal jméno Simon. Hračka si s ním údajně chtěla stále povídat!

Dosvědčila to i chlapcova matka – jednou prý vstoupila do pokoje, kde seděl její syn a Simon. Umělý panák však zřetelně hýbal pusou! Žena se vyděsila a zavolala kněze. Simon byl okamžitě odvezen z domu a místo bylo vysvěceno.

Někdy stačilo z domu odstranit hračku a paranormální jevy zmizely... Foto: Pixabay
Někdy stačilo z domu odstranit hračku a paranormální jevy zmizely… Foto: Pixabay

MÉDIUM HRAČKU NEUDRŽÍ!

Další ďábelskou hračkou je hadrový panák pan Bojo. Do své sbírky si jej z obchodu se starožitnostmi objednala jedna žena, ale brzy zjistila, že udělala chybu. Panák k ní prý chodí ve snech a děsí ji. Povolán je John Zaffis, který zahájí vyšetřování.

reklama

Zjistí, že panák byl vyroben pro zlé účely a nevinné ženě pomůže se ho zbavit. To, zda jsou hračky posedlé, údajně dokážou zjistit i jedinci citliví na energie. Někteří lidé prý totiž umí vycítit i sílu neživých objektů. Tak se do muzea dostal i další klaun.

Jeho negativní energie se prý projevuje v noci, kdy své majitelce působí noční můry. Když jej prozkoumá Joanne, žena, jež je údajně energetickým médiem, je jasné, že něco není v pořádku. Jeho energie je prý tak velká, že se panák ani nedá udržet v ruce!

Strašidelné hračky obvykle mají dlouho historii... Foto: Pixabay
Strašidelné hračky obvykle mají dlouho historii… Foto: Pixabay

VE STOPÁCH CHUCKY

Posedlé hračky jsou většinou starožitnosti. Pokud obsahují negativní energii, nebo se věří, že v nich přebývá duch, setrvá uvnitř i desítky let.

reklama

Ve filmu Dětská hra byla panenka Chucky zneškodněna zničením jejího lidského srdce, šlo však pouze o filmovou fikci. Žádné podobné zákroky v současnosti praktikovány nejsou. Pomoci prý může vymítání. Bude to ale stačit?

Autorka: Michaela Šedivá

Foto: Pixabay
Lokalita:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
od 29.11.2022 880
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly
od 29.11.2022 1.3tis
Sedíme v potemnělé místnosti a sledujeme, jak písmena naskakují, jedno za druhým. Mistr spisovatel se dal do díla. Postupně vytváří slova i celé věty, přihlížející žasnou. Jenže něco tu nehraje. Písmena se totiž zjevují na spiritistické tabulce ouije. A starý mistr je diktuje ze záhrobí… Existují lidé, pro které je psaní jako droga. Někteří mají to štěstí
od 28.11.2022 1.9tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál... Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a nervově se zhroutí. Co je přízrak zač? A proč s
od 27.11.2022 1.3tis
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si - alespoň to tak trochu vypadá - povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. Muž vstává, jako by chtěl někoho pustit, ale do budo
od 27.11.2022 2.0tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně