Český kras táhnoucí se od Prahy až za Beroun se svými jeskyněmi, skalními útesy a zkamenělinami prvohorních tvorů je krajina plná romantiky a tajemství.
Není proto divu, že v těsném sousedství hlavního města je velkým magnetem pro turisty, milovníky přírody i trampy. Málokterý z nich ale ví, že některá z těch tajemství jsou hodně temná: kdysi dávno tu byli k rituálním účelům obětováni lidé.
Motivem obětování živých lidí většinou je představa, že lidský život je nejvyšší možná forma daru, kterou lze božskou bytost usmířit v případě katastrof, třeba odvrácení hladu, nebo si ji naklonit, aby byla nápomocná při plnění nějakého obzvlášť významného poslání, například vítězství ve válce.
Někdy jim kněží přikládají ještě vyšší význam, kdy obětované lidské životy pomáhají udržet kosmické síly v rovnováze a dodávají jim energii k neustálému obnovování životních cyklů.
Nám takové představy právem připadají barbarské, kruté a typické snad jen pro necivilizované divochy v dalekých exotických krajích. Ve skutečnosti to ale není zas tak dávno, kdy se to dělo i na našem území.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.