3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Děti, které nahlížejí do minulosti
Děti, které nahlížejí do minulosti
od 21.10.2022
3.3tis
356
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Přinášíme vám příběhy šesti dětí, u nichž se zdá, že měly nadpřirozenou schopnost – nahlížet do budoucnosti. Jsou tyto příběhy pravdivé? 

1

Poklad mrtvé ženy

Kde: Indie

Čtyřletá holčička Šánti Déví (viz úvodní foto) v roce 1930 sdělila rodičům, že kdysi byla ženou jménem Lugdi ze vzdáleného města Muttra. Lugdi prý porodila syna, ale po deseti dnech zemřela.

reklama

Podařilo se ověřit, že Lugdi v Muttře skutečně žila a zemřela krátce po porodu. Při návštěvě Muttry potom Šánti poznala rodiče Lugdi v davu a identifikovala i jejího manžela Kedara! Tomu také prozradila, kam Lugdi před smrtí ukryla 150 rupií.

2

Tajná branka na ostrově

Kde: Skotsko

Cameron Macaulay z Glasgow už od dvou let vyprávěl o svém předchozím životě na odlehlém ostrově Barra. Kreslil bílý dům na pláži a popisoval například i tajnou branku na zahradě.

reklama

Nakonec se o Camerona začala zajímat televize BBC a v roce 2005 se s ním na ostrov vypravila. Chlapec místo okamžitě poznal, vše odpovídalo jeho popisu včetně skryté branky v plotě.

3

Dvouletý pilot sestřelen

Kde: USA

Jamese Leiningera z Louisiany od dvou let trápily noční můry, v nichž se stával pilotem umírajícím v hořícím letounu. Věděl, že odstartoval z letadlové lodi Natoma a znal i své jméno: James M. Huston.

reklama

Rodiče zjistili, že za války na lodi Natoma opravdu sloužil pilot Huston, který byl sestřelen a zahynul. Chlapec později poznal Hustonova přítele Jacka Larsona a další piloty.

4

Vrátím se jako vaše dcera

Kde: Brazílie

Na sklonku 19. století se na farmě na jihu Brazílie narodila Maria de Oliveirová. Když v říjnu 1917 předčasně umírala na tuberkulózu, slíbila svým sousedům Lorenzovým, že se znovu vrátí jako jejich dcera. Později se Lorenzovým opravdu narodila holčička Marta.

Když jí byl rok, přesně popsala Mariinu rodnou farmu i služebnictvo v domě. Znala také příhody, které se za Mariina života odehrály a o nichž Lorenzovi mnohdy dosud ani sami nevěděli.

5

Jizvy z minulého života

Kde: USA

V roce 1946 umírající aljašský rybář Victor Vincent slíbil neteři, že se vtělí do jejího syna. O půldruhého roku později dívka porodila chlapce, který dostal jméno Corliss Chotkin.

Měl výrazná mateřská znaménka připomínající stehy na stejných místech, kde měl rybář Vincent jizvy. Chlapec už ve dvou letech poznával členy Vincentovy rodiny, které nikdy předtím nemohl vidět, a vyprávěl příhody z Vincentova života.

6

Dobře ukrytá puška

Kde: Libanon

První slova Imada Elawara na počátku 70. let byla Jamileh a Mahmud. Ve dvou letech vyprávěl rodičům, že minulý život prožil ve vesnici vzdálené asi 40 kilometrů. Když tam chlapce na jeho naléhání vzali, poznal dům, v němž kdysi žil.

Na fotografiích pak identifikoval sebe, svého bratra i příbuzné, u nichž bydlel – strýce Mahmuda a jeho ženu Jamileh. Našel také pušku, kterou ve svém předchozím vtělení ukryl a nikomu neřekl kam.

Foto: Creative Commons, Shuttersttock, PX FUEL
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz