30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Paranormální jevy
Diane Davis a vystrašený duch: Zvídavá dívka zahnala přízrak do lesa
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.9.2022
3.0tis
Diane si hrála na dvorku za domem, když spatřila zvláštní entitu, foto Pixabay
302
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče.

Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.

Diane si hrála na dvorku za domem, když spatřila zvláštní entitu, foto Pixabay Dívku pozorovala jakási stínová postava, foto Pixabay Duch se před nebojácnou holčičkou dal na útěk, foto Pixabay

Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes již dospělá Američanka Diane Davis, je jiné než většina ostatních. V tomto případě je to totiž malé děvčátko, kdo si chce hrát, a strašidelná temná postava je tím, kdo se nakonec dává na útěk.

Navíc se zdá, že v porovnání s jinými přízraky je ten, na kterého Diane narazila, zcela neškodný. Vše začíná před lety v Pensylvánii, kde si tehdy tříletá Diane hraje na dvorku u domu své tety, zatímco ostatní členové rodiny sedí uvnitř.

Jde o bezpečnou oblast, takže se dospělí nemusejí obávat nechat malé děti o samotě prozkoumávat své okolí. V jeden okamžik si děvčátko všimne, že opodál stojí jakási zvláštní stínová postava a zvědavě ji při hraní pozoruje.

Že by snad přítomnost dítěte přitáhla pozornost nehmotné bytosti přebývající v okolí? Zvědavost ale podle všeho panuje na obou stranách.

Dívku pozorovala jakási stínová postava, foto Pixabay

DUCH NA ÚTĚKU

Tříleté děvčátko se bytostí zjevně necítí nijak ohroženo a nejspíš si ve své dětské nevinnosti ani neuvědomuje, že by se mělo bát. Rozhodne se proto zvláštní entitu prozkoumat zblízka. „Ta bytost se na mě dívala, a když jsem ji zaznamenala, zdálo se, že se mě bojí,“ vzpomíná Diane.

Ta se vzápětí pokusí přiblížit, což se ale záhadné bytosti zjevně nelíbí a dá se na ústup. Diane se však nevzdává a rozeběhne za ní. „Počkej, počkej. Vše je v pořádku. Kdo jsi? Chceš si hrát?“ křičí přitom.

Přízrak pronásledovaný malou předškolačkou před ní začíná prchat, proběhne mezi stromy na zahradě, skrz plot a nakonec zmizí. Diane si je dodnes jistá, že to, co viděla, bylo skutečné. Netuší však, zda tehdy narazila na ducha či snad bytost z jiné dimenze.

Jak si tato dětská pozorování můžeme vykládat? Stojí za vším dosud stále poněkud tajemný mozek, který se možná ještě nenaučil rozlišovat fantazii od reality, nebo mohou děti skutečně proniknout do části světa, kterou dospělí už nevidí?

Duch se před nebojácnou holčičkou dal na útěk, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 307
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.8tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 1.7tis
Už po staletí se vypráví o bludičkách a tajemných světlech, která se objevují v lesích na jihu Čech a někdy jsou prý i životu nebezpečná. Podle pověstí svádějí pocestné a noční chodce z cesty, ti pak v lepším případě zabloudí, v tom horším zahynou v bažinách. Některá novodobá svědectví působí ještě zlověstněji. Co jsou záhadná […]
od Adriana Vojtíšková 27.9.2022 2.5tis
Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?     Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství! Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na […]