26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
Zlá tušení z časů 2. světové války: Naplněné děsy a noční můry
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 21.9.2022
3.2tis
Snímky výbuchu atomové bomby v Hirošimě. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
324
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Během 2. světové války jsou kvůli bombardování na denním pořádku přesuny z hlavního anglického města Londýna do přilehlých vesnic a městeček. Mona Miller se takto se svými dětmi roku 1942 stěhuje do Babbacombe v hrabství Devon.

Jde o nezbytné opatření, přesto se Mona nemůže zbavit dojmu, že nejde o šťastný krok, že jsou na špatném místě…

Snímky výbuchu atomové bomby v Hirošimě. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo  Pohled na malebnou vesnici Babbacombe, kde se naplnila jedna zlá předtucha... FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Necítí se tam nijak bezpečně. Po čtyři měsíce jí v hlavě zní neodbytný hlásek, neustále opakující, ať se vrátí zpět do Londýna. Odolává mu, ví, že britská metropole je často pustošena deštěm nacistických bomb.

Jednoho rána se ale probudí a už to nevydrží. Ví, že musí pryč. Bere děti a vrací se do Londýna, navzdory naléhání ostatních, ať to nedělá. Neuposlechne, a… zachrání tím život sobě i svým dětem! O několik dní později jí přijde dopis, že na dům, ve kterém v Babbacombe bydleli, dopadla bomba.

Ten samý den, co ho opustili. Mona si s úlevou mohla vydechnout a ratolesti k sobě pořádně přitisknout. Mateřský instinkt nezklamal. Nebo to bylo něco jiného?

Pohled na malebnou vesnici Babbacombe, kde se naplnila jedna zlá předtucha… FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dneska nechoď do školy

Ráno 6. srpna 1945 se osmiletá Keiko Ogura (*1937) chystá tak jako každý den radostně do školy. Ale její otec je poněkud zasmušilý. Těsně před odchodem ji zarazí: „Keiko, něco je špatně. Dneska nechoď do školy, nevzdaluj se od domu.“ Dívenka si tedy jde hrát ven.

Na celé ulici je sama, vzduchem se nese přízračné ticho. Znalci dějepisu už vědí. Město, ve kterém dívka žije, se jmenuje Hirošima. Za pár okamžiků na něj dopadne americká atomová bomba. Děje se tak právě teď.

Oslepující záblesk a pocit, jako kdyby vám do očí naráz posvítily miliony žárovek. Drtivá vlna žáru sežehující vše živé i neživé na uhel. Svět zbělá, a pak zčerná. Když se Keiko probere po ztrátě vědomí, všude kolem je tma.

Napřed si myslí, že musela být mimo celý den a teď už je noc. Po chvíli si uvědomí, že se z nebe snáší saze. Dokulhá domů, který na několika místech vzplanul. Nachází plačícího mladšího bratříčka, poté i zbytek rodiny.

Nemají naštěstí žádná vážná zranění. Venku začíná padat černý radioaktivní déšť, který lidem spaluje kůži. Keiko je pod střechou, daleko od epicentra výbuchu, kde se nacházela i její škola. Později se stane aktivistkou bojující proti využívání atomové energie, má dlouhý život.

Jen občas ji budí ze spaní noční můry, kdy se ocitá zpátky v Hirošimě. Otec jí tehdy svojí předtuchou zachránil. Jak je možné, že to věděl?

Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 357
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.9tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]