reklama
5. července 1835: Profesor matematiky James Hamilton náhle sám od sebe vzplane, zvládne se však uhasit, a je zřejmě jedním z mála lidí přeživších samovznícení.
Domů     Paranormální jevy
Dívku měly ovládnout zlé síly. Pomoc hledala marně
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 7.12.2020
3.9tis
Pat Reading si v dětství prošla opravdovým peklem. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
221
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

V druhé polovině dvacátého stoleté probudila ospalé městečko Litchfield v americkém Connecticutu zpráva o dívce posedlé démony. Začal tak jeden z nejznámějších případů exorcismu v novodobé historii. Případ dívky jménem Pat Reading.

Pat Reading si v dětství prošla opravdovým peklem. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Co dívce způsobovalo tak hrozné trápení? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Pat byla naprosto normální šestiletou dívkou, která vedla se svou matkou obyčejný život a nijak nevybočovala. Přesto právě ji čekal nehezký osud. Pat nejprve začala v domě slyšet zvuky. Bouchání na stěny a kroky na schodech.

Později se v její blízkosti začaly samy od sebe pohybovat předměty. V další fázi už dívka cítila, jak jí ubližují neviditelné ruce. A na jejím těle se začaly objevovat modřiny a poranění.

Jednoho rána se Pat probudila a zjistila, že její povlečení je celé od krve. Brzy zjistila, že má na zádech dlouhé rány – jakoby od drápů. Podobné příhody se opakovaly stále častěji a dívčin život se změnil v noční můru.

„Zranění byla hrozná. Jindy zase dlouze křičela a nemohla přestat. Byla to nepředstavitelně strašná situace,“ uvedla dívčina matka.

Nikdo nedokázal pomoci

Pat navštívila psychiatra, který u ní ale neshledal žádnou psychickou poruchu. Ani jiní lékaři si s dívkou nevěděli rady. A tak se o dívku začali zajímat odborníci na záhady a démony. Rodina se rozhodla přiklonik k exorcismu. Šestnáct kněžích se pokusilo vymanit dívku ze zajetí démonů, žádný ale neuspěl.

Dívce se jen přihoršilo. Jeden z odborníků na paranormální jevy, který se Pat i domem, ve kterém žila zabýval, zjistil, že v domě mělo docházet k paranormálním jevům už dříve. Podle něj se čistá duše Pat stala obětí těchto nadpřirozených jevů, které využily její nevinnosti, aby ji trýznily.

Jak Pat rostla, hrůza, která opanovala její život, pomalu slábla. A přestože nakonec zcela zmizela, dívka se nikdy nedozvěděla, co její trápení způsobilo.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 1.5tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 726
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]