Skip to content

Dívku měly ovládnout zlé síly. Pomoc hledala marně

V druhé polovině dvacátého stoleté probudila ospalé městečko Litchfield v americkém Connecticutu zpráva o dívce posedlé démony. Začal tak jeden z nejznámějších případů exorcismu v novodobé historii. Případ dívky jménem Pat Reading.

Pat byla naprosto normální šestiletou dívkou, která vedla se svou matkou obyčejný život a nijak nevybočovala. Přesto právě ji čekal nehezký osud. Pat nejprve začala v domě slyšet zvuky. Bouchání na stěny a kroky na schodech.

Později se v její blízkosti začaly samy od sebe pohybovat předměty. V další fázi už dívka cítila, jak jí ubližují neviditelné ruce. A na jejím těle se začaly objevovat modřiny a poranění.

Jednoho rána se Pat probudila a zjistila, že její povlečení je celé od krve. Brzy zjistila, že má na zádech dlouhé rány – jakoby od drápů. Podobné příhody se opakovaly stále častěji a dívčin život se změnil v noční můru.

„Zranění byla hrozná. Jindy zase dlouze křičela a nemohla přestat. Byla to nepředstavitelně strašná situace,“ uvedla dívčina matka.

Nikdo nedokázal pomoci

Pat navštívila psychiatra, který u ní ale neshledal žádnou psychickou poruchu. Ani jiní lékaři si s dívkou nevěděli rady. A tak se o dívku začali zajímat odborníci na záhady a démony. Rodina se rozhodla přiklonik k exorcismu.

Šestnáct kněžích se pokusilo vymanit dívku ze zajetí démonů, žádný ale neuspěl.

Dívce se jen přihoršilo. Jeden z odborníků na paranormální jevy, který se Pat i domem, ve kterém žila zabýval, zjistil, že v domě mělo docházet k paranormálním jevům už dříve. Podle něj se čistá duše Pat stala obětí těchto nadpřirozených jevů, které využily její nevinnosti, aby ji trýznily.

Jak Pat rostla, hrůza, která opanovala její život, pomalu slábla. A přestože nakonec zcela zmizela, dívka se nikdy nedozvěděla, co její trápení způsobilo.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články