Skip to content

Pátral po Mokele M’Bembe. Namísto toho se měl setkat s obřím pavoukem

Občas nás pátrání po jedné věci náhodou zavede k věci jiné. Právě to potkalo i anglického kryptozoologa Billa Gibbonse, který v Kongu zkoumal mystického tvora jménem Mokele M’Bembe. Namísto něj ale objevil obřího zástupce jednoho dobře známého živočišného druhu.

K nečekanému setkání došlo v roce 1938 během pátrání po Mokele M’Bembe. Tento tvor, o jehož existenci místní nepochybují, nejvíce ze všeho připomíná velké býložravé dinosaury a přežívá ukrytý v odlehlých místech střední Afriky.

Mokele M’Bembe má malou hlavu, zavalité tělo a nezvykle dlouhý krk. Pokrytý je lesklou šedou kůží.

Tak trochu jiný obr

Gibbons však na vlastní oči Mokele M’Bembe nikdy nespatřil. Tváří tvář se ale setkal s jiným tvorem. A to možná ještě děsivějším. Při jednom z průzkumů džungle uviděli Gibbons a jeho společník na cestě před sebou neznámé zvíře.

Dvojice se nejprve domnívala, že narazila na opici, která se na kraji cesty krčí například u potravy. Brzy se ale ukázalo, že se dobrodruhové zmýlili.

Když se dvojice přiblížila, konečně pochopila, že se nedívá na opici, ale na gigantický exemplář pavouka. Ten měl hustou tmavou srst a jeho nohy měly podle odhadu zoologa rozpětí přes jeden metr. Dvojice pochopila že narazila na něco výjimečného a chtěla tvora rychle vyfotografovat, když v tom je tvor zaregistroval.

Gibbons později uvedl, že měl na vteřinu pocit, že na ně pavouk, jehož kusadla připomínala nože, zaútočí. Ten se ale nakonec dal na útěk a brzy zmizel překvapené dvojici z dohledu. Namísto fotografie si tak dvojice z Konga přivezla alespoň vzpomínku a detailní svědectví o tomto exempláři.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články