17. července 1819: V záhadné hrobce rodu Chaseových na ostrově Barbados dochází k opětovnému nevysvětlitelnému přesouvání těl a rakví.
Domů     Do hlubin jedniček a nul: Co lze najít v nedostupných zákoutích internetu?
Do hlubin jedniček a nul: Co lze najít v nedostupných zákoutích internetu?
od 30.5.2023
3.4tis
Zákoutí internetu jsou údajně neuvěřitelně spletitá a hluboká. Co všechno se v nich skrývá?
365
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Internet. Obrovský virtuální svět, ve kterém lze najít prakticky cokoliv, co si lze představit. Jenže experti na web upozorňují, že i kyberprostor má mnoho odvrácených tváří. Opravdu se v jeho hlubinách ukrývá obrovské množství tajných či zakázaných dat?

Zákoutí internetu jsou údajně neuvěřitelně spletitá a hluboká. Co všechno se v nich skrývá? Jak nebezpečným místem internet ve skutečnosti je? Odvrácenou stranu internetu údajně využívají i uskupení jako Ilumináti. Ovládají díky internetu celý svět? Kolik utajených informací internet ukrývá?

Mladý hacker (počítačový zločinec) se snaží na poslední chvíli smazat co nejvíc položek ze svého počítače. Chce rychle vytáhnout pevný disk, ale už je pozdě.

Venkovní dveře se rozletí a do bytu vbíhá policejní jednotka, která muže zatýká a odvádí do černého auta americké vyšetřovací služby FBI. Úspěšný zátah na jednoho z hackerů je ale jen malým úspěchem v nekonečném boji proti rozmáhajícímu se internetovému podsvětí.

Podsvětí, ve kterém lze údajně najít či sehnat cokoliv a ve kterém svá nejtajnější data ukrývají podle dostupných informací jednotlivé vlády i tajné organizace. Co všechno se může v těchto tajemných koutech internetu nacházet?

Jak nebezpečným místem internet ve skutečnosti je?
Jak nebezpečným místem internet ve skutečnosti je?

Ráj hackerů

Vedle pojmu dark internet, tedy internetového prostoru běžně nedosažitelného jinými počítači na síti, existuje ještě deep web. To je jakási nadstavba – stránky a další obsah, ke kterým se nelze dostat prostřednictvím běžných vyhledávačů.

Říká se, že obsah přístupný jen pro ty, co vědí, jak do něj, tvoří až 96 procent veškerého obsahu na internetu. Má jít o obrovské zdroje dat a miliony stránek.

Konspirátoři i mnozí experti předpokládají, že deep web je především rejdištěm nekalých živlů z celého světa a obtížně hlídatelným hřištěm pro zločin. „Je to lákavé místo, takový Divoký západ v online světě.

Čím hlouběji jdete, v tím větších potížích se můžete ocitnout,“ říká současný britský publicista Tom Hale. Podle něj se tam domlouvají nekalé obchody a je to také domov hackerů z celého světa.

Odvrácenou stranu internetu údajně využívají i uskupení jako Ilumináti. Ovládají díky internetu celý svět?
Odvrácenou stranu internetu údajně využívají i uskupení jako Ilumináti. Ovládají díky internetu celý svět?

Iluminátské podsvětí?

V těch nejhlubších vrstvách tohoto internetového podsvětí se prý nacházejí věci, které mohou být velmi nebezpečné. Na internetovém tržišti Silk road lze například sehnat cokoliv od zbraní, přes drogy až po nájemného vraha.

Traduje se také, že si na obtížně přístupných fórech a webech domlouvají své aktivity tajné spolky. Chybět mezi nimi nemají například ilumináti. Ti prý tam plánují akce na zavedení nového světového řádu – ovládnutí médií, politických postů a ekonomiky.

Podle amerického konspirátora Wese Penrea však při jejich hledání nelze pátrat přímo po iluminátech. „Globální elity se nikdy nepojmenovávají jako Ilumináti, když hovoří o své síti, hovoří o ní jako o Bratrstvu,“ vysvětluje publicista. Může mít pravdu? Skutečně se na tajných internetových fórech rozhoduje o osudu světa?

Kolik utajených informací internet ukrývá?
Kolik utajených informací internet ukrývá?

UFO i tajné projekty

Teorií o tom, co je možné najít v deep webu, je mnohem víc. Svá přísně střežená data prý v hlubinách internetu ukrývají i mnohé výzkumné instituce, tajné organizace, státy a jejich rozvědky.

Spekuluje se, že by tam někde mohly být například informace o pololegálních či nelegálních výzkumných projektech. Jejich zástupci v deep webu shání pro své experimenty lidi, které nebude nikdo postrádat.

Deep web má ukrývat i informace o mimozemské aktivitě (například v Oblasti 51) nebo o vývoji tajných zbraní. Že státům tento anonymní prostor spíše vyhovuje, prý dokládá i fakt, že se nesnaží vynakládat žádné velké prostředky na jeho kontrolu.

Měli bychom se od těchto internetových zákoutí držet raději dál? Nebo do nich bude pronikat stále více lidí, kteří chtějí využívat absolutní anonymity? Tu totiž prohlížeče, umožňující se v deep webu pohybovat, nabízejí.

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 15.7.2024 1.9tis
Hledat důkazy existence UFO v proslulé florentské galerii Uffizi není zase tak bláhové, jak by to původně vypadalo. Záhadný obraz na vás čeká ve druhém patře galerijního objektu. Výtvarné dílo vzniklo v období renesance. Co na něm spatříme? Záhadný obraz zachycuje oblíbený a tradiční výjev – Pannu Marii s Ježíškem a svatým Janem. Na první pohled ni
od 11.7.2024 3.3tis
Egypt disponoval největšími zásobami zlata ve starověku. Jak je možné, že ho zde bylo oproti sousedním státům tolik?   Již starověcí Egypťané navíc zlato považovali za prvek, který nepochází ze Země. Jak se k tomu dobrali?  Podle mnohých záhadologů byli egyptští faraoni v kontaktu s mimozemšťany. Ti jim prý poskytli technologii na těžbu i výrobu z
od 8.7.2024 3.0tis
Roswellská událost: Máme už důkaz o tom, že na Zemi spadlo UFO? 2. července 1947 nachází farmář William Brazer na obchůzce své farmy několik podivných trosek: „Bylo to lehké jako z balzového dřeva, ale zároveň to bylo pevné. Když jsem materiál zmuchlal, sám se zase narovnal, aniž by na něm zůstaly nějaké ohyby.“ Farmář si zvláštní materiál odnáší domů a s nálezem se svěří svému sousedovi. [c
od 5.7.2024 3.1tis
Jak se vyvíjí svět techniky, zdá se, že se vyvíjejí i naše možnosti strojního předpovídání skryté budoucnosti. Nejde přitom o žádné sci-fi, něco takového již nyní údajně dokáže speciální počítačový program Web Bot. Na jakém principu funguje a co lidstvu prorokuje?   Web Bot je počítačový program, za jehož vznikem stojí američtí programátoři
od 4.7.2024 2.8tis
Konspirační teoretička Heather Wade tvrdí, že se jí do rukou dostala tajná vládní zpráva. V ní si prý lze přečíst důkazy o tom, že před v roce 1947 u amerického Roswellu skutečně havarovalo UFO. Co ve zprávě stojí a je pravdivá?  Heather Wade má od věrohodného zdroje vládní dokumenty, v nichž se přímo píše o tom, že 2. nebo 3. července v Roswellu havarovalo UFO a o čtyřech tělech mimozemšťanů!
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
skutecnepribehy.cz
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu!
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
nejsemsama.cz
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
historyplus.cz
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
Je to oblast, kde turisty bolí za krkem, protože neustále vzhlížejí k nebi. Tam někde vysoko na vrcholcích nepřístupných pískovcových pilířů se vznášejí chrámy, které dnes mnozí považují za osmý div světa. Dílo přírodních sil Obrovské pískovcové pilíře se začaly v oblasti dnešní řecké Thesálie tvořit před 60 miliony let tektonickou činností a na jejich současné
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
panidomu.cz
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
nasehvezdy.cz
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
Hvězda seriálu Ulice má už zase hlavu plnou starostí! Aneta Krejčíková (32) v posledních dnech prosila fanoušky, aby jí pomohli najít byt v Praze, který musí mít do srpna. Pak prý nemá kde bydlet. P
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
epochaplus.cz
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
Husitský král či král dvojího lidu. Tyto přezdívky si vyslouží jediný český král, který nepochází z panovnické dynastie, ale z domácí šlechty. Jiří z Kunštátu a Poděbrad, kališník, který se po celou dobu své vlády snaží o pokojné soužití kališnické většiny s katolickou menšinou. Proč se mu to nedaří? Zikmund Lucemburský (1368–1437) po sobě nezanechává žádného mužského potomka.
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
21stoleti.cz
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
epochalnisvet.cz
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
Loděnice Enata Marine se sídlem ve Spojených arabských emirátech se spojila s novou značkou luxusních jachet Mirarri a vytvořila koncept luxusního rychlého člunu, který svým designem přesně zapadá do životního stylu v prostředí dubajské zátoky.   Pro oblast dubajské zátoky platí to samé, co pro ulice samotné metropole. Pokud tady chcete zapůsobit dopravním prostředkem, musíte mít