2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     „Dobro došli“ na Atlantidu!
„Dobro došli“ na Atlantidu!
od 11.2.2022
2.8tis
Jsou kdesi na dně Jaderského moře pozůstatky starověké Atlantidy? foto autor
296
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Pokud už mezi sněhovými vločkami netrpělivě vyhlížíte letní cestu k Jaderskému moři, možná, že si pro vás například v takové Dalmácii uchystají překvapení.

Budou vás stále vítat obligátním uvítáním „Dobro došli!“ Jen k němu přidají i pojmenování bájné zaniklé Atlantidy.

Třeba se jednou ukáže, že to nebyla jen hostitelská nadsázka, a z hlubin Jadranu se vynoří tvář dávno zaniklého světa!

Možná se jednou konečně najde v Jaderském moři starověký artefakt s potvrzujícím označením: Made in Atlantis. foto autor Jsou kdesi na dně Jaderského moře pozůstatky starověké Atlantidy? foto autor Hledání Atlantidy probíhá též v Jaderském moři. foto autor Pobřeží chorvatského Jadranu je tvořeno i potopeným krasem. foto autor Potopená Atlantida by byla jistě zajímavou dalmatskou turistickou atrakcí. foto autor

Jak napsal řecký filozof Platón, Atlantida byla starověké království, které během jednoho strašlivého dne, jedné děsivé noci, zmizelo v hlubinách moře. Hodně indicií ukazuje, že by tím mořem mohl být Čechy tolik oblíbený Jadran.

Hledání Atlantidy probíhá též v Jaderském moři. foto autor
Hledání Atlantidy probíhá též v Jaderském moři. foto autor

Důkazů plná náruč…

První indicií je umístění Atlantidy kdesi za Herkulovými sloupy. Ty se však nemusely nacházet pouze v oblasti Gibraltaru, jak je tradičně vykládáno.

reklama

Rovněž Otrantská úžina spojující Jaderské a Jónské moře aspiruje na to, aby mohla být legendárními starověkými Herkulovými sloupy. Indicie číslo dvě se vztahuje k Jadranské pánvi v zóně dotyku dvou kontinentálních desek.

Pobřeží chorvatského Jadranu je tvořeno i potopeným krasem. foto autor
Pobřeží chorvatského Jadranu je tvořeno i potopeným krasem. foto autor

Z historie i současnosti víme, že zde není nouze o velká zemětřesení i sopečné erupce, které prokazatelně poslaly pod hladinu nejedno starověké přístavní město. Ostrov Atlantis v Jaderském moři však možná nerozcupovalo zemětřesení.

Indicie číslo tři hovoří i o možném pádu velkého asteroidu. Důkazem mají být obří podmořské jeskyně v Jónském moři.

Možná se jednou konečně najde v Jaderském moři starověký artefakt s potvrzujícím označením: Made in Atlantis. foto autor
Možná se jednou konečně najde v Jaderském moři starověký artefakt s potvrzujícím označením: Made in Atlantis. foto autor

Pád asteroidu měl vyvolat obří tsunami i sekundární zemětřesení. Dost energie na to, aby to zničilo celou velkou civilizaci. Pak zde máme indicii číslo čtyři vycházející z proslulých dialogů, které se o existenci Atlantidy zmiňují.

reklama

Je v nich uvedeno, že na ostrově bylo velké množství slonů. Skelety chobotnatců byly skutečně u Jadranu nalezeny. Jedná se například o lokality poblíž chorvatského ostrova Pag.

Datací by tyto kostry splňovaly kritéria na zařazení do vzpomínek na faunu dávné Atlantidy. Za pozůstatky bájné atlantské kultury jsou někdy považovány i megalitické stavby ve větší vzdálenosti od Jaderského moře. Jde o památky v Bosně, Chorvatsku i Černé Hoře.

Atlantida nalezena?!

Pokud se vám zdají výše uvedené argumenty poněkud nesourodé, pak vězte, že jinému jsou silnou motivací, aby se vydal k Jadranu ztracenou Atlantidu hledat. Před několika lety ohlásil hledač pokladů Mark Kempf, že jeho expedice Atlantidu konečně nalezla.

Potopená Atlantida by byla jistě zajímavou dalmatskou turistickou atrakcí. foto autor
Potopená Atlantida by byla jistě zajímavou dalmatskou turistickou atrakcí. foto autor

Má se prý nacházet pod mořskou hladinou u pobřeží Chorvatska. Expedice dokonce vyčíslila, že se zde nacházejí poklady v hodnotě 300 miliard dolarů.

reklama

Inu, ve světle takových informací by se mohlo stát, že až v létě přijedete do svého oblíbeného penzionu u Jadranu, bude mít tři nová mramorem obložená patra. Pan domácí v supersportu stáhne okénko, zazubí  se na vás a zahlaholí: Dobro došli na Atlantidu!

Foto: autor
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.7tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.3tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 2.9tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz