3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Dobrý duch nemocnice ve Scunthorpe. Uzdravuje pacienty přízračná zdravotní sestra?
Dobrý duch nemocnice ve Scunthorpe. Uzdravuje pacienty přízračná zdravotní sestra?
od 11.10.2023
3.5tis
355
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Zemřela před více než 60 lety, přesto se dodnes vrací na své někdejší pracoviště. Nosí dlouhou sukni, provází ji sladká vůně fialek a zjevuje se zejména tehdy, je-li nějaké dítě nemocné. Po její návštěvě se pak malý pacient rychle uzdraví. Pomáhá nemocničnímu personálu vlídný duch mrtvé zdravotní sestry?

Mac Peace přichází k nemocným dětem, které se záhy uzdravují. Vedení nemocnice prý o přízraku nic neví, zdravotnický personál ale potvrzuje, že příběhy o Mac Peace tu kolují již dlouho. Zázrační zdravotní sestra, která uzdravuje. Andrew Green byl uznávaným vyšetřovatelem anomálních jevů. O přízraku z nemocnice města Scunthorpe se vypráví již od 60. let. Přízračná žena se objevila i v nemocnici v Malajsii. Scunthorpský přízrak provází charakteristická vůně fialky.

Britský lovec duchů a spisovatel Andrew Green (1927–2004) se vyšetřování paranormálních jevů s využitím moderních vědeckých metod věnuje úctyhodných 60 let.

K problematice přistupuje se vší vážností, proto si jej také jako důvěryhodného a spolehlivého odborníka najímá řada organizací.

Když Green v roce 2004 umírá, zanechává po sobě mimo jiné také působivou sbírku příběhů, které za své kariéry shromáždil. Popsány jsou v ní desítky údajných nemocničních strašidel z celé země.

Jedno takové se má vyskytovat v nemocnici města Scunthorpe na severu hrabství Lincolnshire. Na rozdíl od jiných je však přízrak scunthorpského špitálu přívětivý a nápomocný. Pomáhá dávno mrtvá zdravotní sestra uzdravovat nemocné pacienty?

Mac Peace přichází k nemocným dětem, které se záhy uzdravují.
Mac Peace přichází k nemocným dětem, které se záhy uzdravují.

Voní po fialkách

Během posledních nejméně dvaceti let před Greenovou smrtí prý ženský nemocniční přízrak zaznamenala celá řada svědků.

Ti, kteří ženu spatřili, zpravidla uvádějí, že na sobě měla dlouhou staromódní sukni a těsně předtím, než se zjevila, vzduch zaplnil sladký parfém vonící po fialkách.

Scunthorpský přízrak provází charakteristická vůně fialky.
Scunthorpský přízrak provází charakteristická vůně fialky.

Ten je pro ni typický a vždy se její přítomnost takto ohlašuje. Má se za to, že zjevení je duchem bývalé zdravotní sestry přezdívané Mac Peace, která v nemocnici dříve pracovala a v roce 1961 zemřela na rakovinu.

Vrací se její duše zpět na důvěrně známé pracoviště, aby tu i nadále mohla pomáhat svým žijícím kolegům?

Vedení nemocnice prý o přízraku nic neví, zdravotnický personál ale potvrzuje, že příběhy o Mac Peace tu kolují již dlouho.
Vedení nemocnice prý o přízraku nic neví, zdravotnický personál ale potvrzuje, že příběhy o Mac Peace tu kolují již dlouho.

Vedení ji nezná

Nemocnice ve Scunthorpe funguje již od roku 1929 a pro mnohé by jistě nebylo velkým překvapením, že se v takovém zařízení s téměř stoletou historií čas od času přihodí něco nevysvětlitelného.

Obzvlášť pak v Anglii, kde mají svého vlastního ducha i mnohem mladší budovy. Vedení nemocnice je však zprávou o dobrosrdečném zjevení zdravotní sestry viditelně zaskočeno.

Když o něm v prosinci 2004 poprvé informuje deník Scunthorpe Telegraph, který čerpá právě z poznámek Andrewa Greena, zesnulého o několik měsíců dříve, mluvčí zařízení reportérům vzkazuje, že vedení nemocnice o ničem takovém neví.

„Nejsme si vědomi žádného zjevení, které by bylo cítit parfémem. Je to pro nás záhada,“ uvádí mluvčí. Řadoví zaměstnanci však vypovídají jinak…

Zázrační zdravotní sestra, která uzdravuje.
Zázrační zdravotní sestra, která uzdravuje.

Okna se rozletěla

Několik zdravotních sester s dlouholetou praxí ve scunthorpské nemocnici potvrzuje, že příběhy o Mac Peace skutečně zaslechly, i když není jasné, zda mezi personálem kolují dodnes.

Jedna z bývalých zaměstnankyň, uváděná pouze jako Sandra, zde pracovala v letech 1969 až 1990 a o přízraku s fialkovým parfémem se dozvěděla už během svého zácviku.

Ačkoliv podle svých slov ducha nikdy nespatřila, má stále v živé paměti nervy drásající noční službu, kterou absolvovala ještě jako novicka.

V jeden okamžik se prý znenadání s ohlušující ránou rozletěly balkónové dveře a některá okna.

Sandra to sice přičítá na vrub poryvům větru, neboť oné noci venku panovalo skutečně neklidné počasí, zároveň však přiznává, že spolu se svou kolegyní byly na smrt vyděšené a do rána se od sebe nehnuly.

Je jen náhoda, že se popsaný incident odehrává právě na dětském oddělení, k němuž má tajemný přízrak podle všeho blízký vztah?

O přízraku z nemocnice města Scunthorpe se vypráví již od 60. let.
O přízraku z nemocnice města Scunthorpe se vypráví již od 60. let.

Není třeba se jí bát

Ačkoliv ze Sandřina svědectví běhá mráz po zádech, panuje všeobecné přesvědčení, že Mac Peace není duch, kterého by se měl člověk bát. Naopak je podle všeho zcela neškodná a svým kolegům přichází na pomoc, když je to potřeba.

Ze zaznamenaných příběhů vyplývá, že je obzvláště starostlivá vůči nemocným dětem.

Nejčastěji se totiž vonící přízrak zjevuje v době, kdy je některý z dětských pacientů velmi nemocný. Je také vypozorováno, že stav dotyčného dítěte se po zjevení ducha náhle zlepšuje.

„Kupodivu se nemocné dítě vždy uzdravilo, takže se této sestry nebylo třeba bát. Ve skutečnosti byla v těchto dobách často vítána,“ potvrzuje jedna z tamních sester. Skutečně děti ve Scunthorpe ze záhrobí uzdravuje laskavá zdravotnice?

Andrew Green byl uznávaným vyšetřovatelem anomálních jevů.
Andrew Green byl uznávaným vyšetřovatelem anomálních jevů.

V nemocnicích se to stává

Skeptický postoj k těmto příběhům zaujímá odborník na psychologii z Univerzity Herfordshire Richard Wiseman.

Charakter nemocnic, dle jeho slov, jednoduše zvyšuje pravděpodobnost, že lidé budou tvrdit, že mají neobvyklé zážitky, zejména pak ti, kteří tam jsou ve dne v noci.

„Většina těchto zážitků se odehrává ve starých budovách s obrovskou historií a lidé jsou si toho vědomi. Nemocnice jsou ze své podstaty místa spojená se smrtí. Zejména zdravotní sestry se musejí denně vyrovnávat s úmrtími,“ vysvětluje Wiseman.

„Na určité úrovni existuje potřeba věřit v duchy a posmrtný život, abychom si na útěchu mohli říci, že smrt není konečná,“ dodává. Domnělé paranormální jevy, které občas svědkové v nemocnicích prožívají, psycholog vysvětluje obyčejným šálením smyslů.

Když kdekoli, kde je obvykle hluk, nastane ticho, jako například v nemocnicích během nočních služeb, může člověk zaznamenat zvuky, které běžně neslyší, například hluk potrubí, vrzání nábytku, skřípání dveří a podobně.

Jak ale vysvětlit charakteristickou vůni, která scunthorpský přízrak provází?

Mac Peace byla skutečná!

Andrew Green se kloní k jiné teorii. Podle něj je duch jen formou elektromagnetické energie a jakousi doznívající ozvěnou silně stresujících okamžiků.

Jen máloco je pro dítě stresující tolik jako pobyt v nemocnici, kde se v odloučení od rodiny a domova musí potýkat se zdravotními problémy.

Mohl stesk a stres dětských pacientů vytvořit přízrak zdravotní sestry, na kterou se možná pro její laskavý přístup tyto děti upnuly? Není to vyloučené.

Deníku Scunthorpe Telegraph se totiž po zveřejnění článku o přízraku Mac Peace ozývá její snacha Sheila, která potvrzuje, že žena byla skutečná, v tamní nemocnici opravdu pracovala a v roce 1961 zemřela na rakovinu prsu.

O tom, že její tchyně údajně uzdravuje dětské pacienty z druhého břehu prý Sheila nic netušila až do roku 1978, kdy ve stejné nemocnici porodila dceru. Až tehdy se o přízraku s fialkovým parfémem dozvěděla.

Přízračná žena se objevila i v nemocnici v Malajsii.
Přízračná žena se objevila i v nemocnici v Malajsii.

Přízračná žena v malajsijské nemocnici

V roce 2019 se na Facebooku objevuje asi čtyřstránkový text popisující útrapy zaměstnanců nemocnice v obci Kampung Gesir Tengah na severu pevninské části Malajsie.

V dokumentu stojí, že nejméně od roku 2007 se v zařízení zjevuje přízrak staré ženy s černou tváří, který již několik zdravotních sester vyděsil natolik, že požádaly o přeložení do jiné nemocnice.

Právě v době, kdy byl text zveřejněn, prý jevy v nemocnici přesáhly únosnou mez. Návštěvy ducha začaly být tak časté, že mnohé sestry odmítaly chodit do práce i za bílého dne. Černá žena je prý neskutečně děsila.

Přítomnost neznámé entity podle zaznamenaných svědectví občas ohlašuje podivný zápach a záhadné zvuky. Různě po nemocnici se také objevují rozsypaná zrnka žluté rýže, kterých se uklízečky snaží zbavit, ale za chvíli jsou na podlaze zase.

Nemocnice je kvůli panice vyvolané domnělým přízrakem na nějaký čas uzavřena a jsou v ní provedeny vymítací rituály.

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2023 1.7tis
Kolik lidí na našem území zachránila Panna Marie? Jaké úžasné činy konali čeští světci? A jak to bylo s nejslavnějším novodobým zázrakem v Čechách, tím v Číhošti? Jakou šanci má tamější umučený farář na svatořečení? Začtěte se s ENIGMOU do krásných i děsivých příběhů o zázracích u nás!   Je známým faktem, že Česká republika patří k těm nejvíce ateistickým na světě. Drtivá většina našich
od 30.11.2023 2.8tis
Už od nepaměti lidstvo doprovází touha ovládnout přírodní živly. Proto si lidé z celého světa vyvinuli širokou škálu rituálů, jak přivolat žádané počasí. I ze současnosti pocházejí svědectví o tom, jak po určitém obřadu ihned přišel déšť, blesky či krupobití. Pokud jsou ale pravdivá, nabízí se otázka: Jde o pouhou shodu okolností, či ve světě působí síly, které nelze logicky vysvětlit? [gallery
od 29.11.2023 3.3tis
Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že v Antarktidě byla objevena nová pyramida. Zachycovat ji mají nedávno pořízené satelitní snímky, na kterých je skutečně patrná poměrně pravidelná struktura připomínající pyramidu. Podle vědců jde o přírodní geologický útvar, alternativní teorie ale hovoří o neznámé starověké civilizaci, která kdysi Antarktidu obývala. [gallery ids="134362,13
od 28.11.2023 3.0tis
Ve 30. letech minulého století se jedenáctileté dívce z belgické vesnice celkem osmkrát zjevila Panna Marie. Zjevení slibuje, že se bude přimlouvat za chudé, nemocné a trpící. Své slovo přízračná postava podle všeho dodržela, neboť zde bylo zdokumentováno již více než padesát zázračných vyléčení.   Banneux Notre-Dame byla ještě nedávno chudá zemědělská vesnice na jihovýchod od belgi
od 27.11.2023 3.1tis
Kdysi se tu vraždilo, dnes je Modlivý důl u České Lípy cílem poutníků, mimo jiné i díky zvěstem o zdejších zázracích. Jak se mohou s jedním místem pojit tak rozporuplné události? Vzbuzuje dnes v lidech pokoru a úctu nebo zde stále můžeme cítit jeho temnou historii? Vypravili jsme se to otestovat na vlastní kůži!   Proplétáme se úzkou cestičkou mezi vysokými skalami, skáčeme po kamenech
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Utajený románek s kolegou?
nasehvezdy.cz
Utajený románek s kolegou?
Herečka Hana Holišová (43) je velká tajnůstkářka. Je však přece jen možné, že někoho má. Může být jejím tajným partnerem sympatický kolega ze seriálu Jiří Hána (47), jak se spekuluje? Je až s podivem
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
V zajetí tajemných bytostí!
skutecnepribehy.cz
V zajetí tajemných bytostí!
Ještě dnes mívám záchvaty strachu, když si na to vzpomenu. Když se ke mně začaly ty postavy blížit, loučila jsem se se životem. V současnosti bydlím v poměrně velikém městě, ale dětství a dospívání jsem strávila v menší vesnici. Odstěhovala jsem se až v době, kdy jsem se dostala na vysokou školu, a pak jsem
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
epochaplus.cz
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
21stoleti.cz
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úct
Malárie a stavba Panamského průplavu
epochaplus.cz
Malárie a stavba Panamského průplavu
Jedna z nejvýznamnějších infekčních nemocí, která i dnes zabíjí až půl milionu lidí ročně, malárie ovlivnila i stavbu Panamského průplavu, jenž spojuje Atlantský a Tichý oceán. Jeho budování však neprobíhalo bez komplikací.   Kanál je dlouhý téměř 82 km, lodím jeho proplutí trvá 8 až 10 hodin. Jeho otevření významně zkrátilo lodní dopravu. Dříve musela loď
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností