26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Vesmír a technologie
Dochází k vyvíjení zbraní pro manipulaci s počasím?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.10.2022
3.0tis
Zařízení HAARP. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
297
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Podle různých teorií se blíží doba, když se jednotlivé válčící státy přestanou zasahovat raketami či jinými „klasickými“ zbraněmi. Ne, nebude to znamenat konec válek. Jen na sebe místo bombardérů začnou posílat bouře a hurikány!

Zařízení HAARP. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Bill Gates. FOTO: Kuhlmann / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Mohou se z hurikánů stát zbraně? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

O jejich ničivé síle se přesvědčujeme každý rok ve zprávách, a možnost ovládnout tyto živly či je dokonce umět uměle vytvořit, je lákavá pro armády všech světových mocností! Mít kontrolu nad počasím by ale bylo užitečné i z mírovějších důvodů.

Některé oblasti USA trápí v posledních letech katastrofální sucho, ale s tím by mohl být konec. Za zdmi Oblasti 51 prý vědci pracují na chemikálii, která se v podstatě „nasype“ do mraků a tím je donutí, aby začaly pršet vodu.

Něco takového by bylo úplnou spásou nejen pro úrodu, ale i pro boje s ničivými požáry, které pustoší především západ USA. Zajímavé je, že i odpůrci konspiračních teorií připouští, že vývoj zbraní manipulujících s počasím představuje dost pravděpodobnou záležitost. Můžeme tedy v příštích letech v tomto směru čekat nějaké velké odhalení?

Bill Gates. FOTO: Kuhlmann / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Špatný pán, ale dobrý sluha

Jak již bylo naznačeno výše, kontrola počasí by přišla vhod nejen filmovým „záporákům“ toužícím po zničení světa. Mohla by posloužit i dobrým věcem. Například takové velké a těžké kroupy jsou postrachem farmářů, devastují jejich úrodu, jako kdyby šlo o bombový nálet.

Existuje ale patent, který by měl vést k výrobě děla schopného střílet rázové vlny přímo do bouřkových oblaků. Čímž by zabránil tomu, aby se kroupy vůbec mohly zformovat. Další nápad jak ze scifi, který vědci zkouší v praxi, je střílení laserových paprsků do mraků.

Tím by zde měly spustit růst kapek vody a následně i déšť. Hodně lákavá je také představa světa, kde budeme schopni zmrazit tornáda! Jde o další již zaregistrovaný patent. Tzv. sebevražedné drony se vydají vstříc zkáze, ale před svým zničením vypustí náklad kapalného dusíku, běžně dosahujícího teploty -196 °C.

Vznikla by tím jakási ledová past, která by zabránila tornádům dělat to, co jim jde nejlépe – rotovat a ničit! Možnost kontroly počasí zaujala také známého počítačového génia Billa Gatese (*1955). Ten je spolu se svým týmem vědců držitelem patentu na způsob, jakým by se dalo nejen zastavit obří hurikány, ale i zabránit jejich vzniku.

Můžou v Oblasti 51 pracovat s podobně bohulibými záměry, nebo se skutečně snaží spíš využít počasí jako zbraň?

Mohou se z hurikánů stát zbraně? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Pět znepokojivých písmen

High Frequency Active Auroral Research Program, česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum, zkráceně HAARP. Těchto pět písmen postupně získává zlověstnou auru nejen mezi konspiračními teoretiky, ale i širokou veřejností.

Projekt HAARP se oficiálně zabývá ionosférou, tedy částí atmosféry výrazně ovlivňující šíření elektromagnetických vln. Jenže ani Evropská Unie tomu tak úplně nevěří a o zařízení nainstalovaném na americké Aljašce chce oficiálně vědět víc.

Má obavy, jaká případná rizika pro zdraví a životní prostředí přináší. EU znepokojuje především daleký dosah, jakým HAARP vládne, proto jej považuje za globální hrozbu. Bývalý prezident Venezuely Hugo Chavéz (1954–2013) roku 2010 tvrdí, že ničivé zemětřesení na Haiti, které zabilo přes 200 000 lidí, bylo způsobeno právě v rámci testování projektu HAARP.

Chtěl jen pošpinit Ameriku, nebo věděl víc než my? V roce 2013 uveřejňuje bývalý zaměstnanec CIA Edward Snowden (*1983) tajné dokumenty naznačující, že by HAARP mohl být schopen ovlivňovat lidské mozky, tedy i naše chování.

Stanou se z nás krotcí, poslušní beránci? Nebo jednoho dne prostě přijde příkaz, ať skočíme z okna?

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.11.2022 1.1tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 2.7tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. […]
od Mirek Brát 23.11.2022 2.6tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje paprsek […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 3.0tis
Samota Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě je dlouhodobě v hledáčku hledačů pokladů z 2. světové války. Vyprávějí se o ní totiž téměř neuvěřitelné příběhy. Po obsazení Němci se tu údajně měly začít ukrývat důležité písemnosti a možná dokonce cenné nacistické poklady či alespoň přístupové kódy k nim.     Před válkou objekty ve zdejším areálu […]
od Eva Soukupová 22.11.2022 2.8tis
Astronomové ohlásili objev nové Zemi nejbližší černé díry. Označena je jménem Gaia BH1 a nachází se v blízkosti, kterou vědci označují za náš „vesmírný dvorek“. Tento objev prý dokládá, pravděpodobně existují další Zemi mnohem bližší černé díry, které ještě čekají na své objevení. V naší sluneční soustavě ani v její blízkosti se naštěstí žádné černé […]