Skip to content

Dočteme se v Koránu o událostech dřív, než se stanou?

Je možné, aby svatá kniha islámu ve svých verších skrývala řadu líčení současné doby? Podle mnohých ano. V Koránu se prý dočteme o moderních kriminalistických metodách, ale i přistání na Měsíci!

„Je to obraz dokonalého nestvořeného slova Božího,“ říkal o Koránu prorok Muhammad. Jeho obsah mu prý našeptal archanděl Gabriel, kterého v muslimských textech najdete pod jménem Džibril. Je možné, že ve zjeveních, která archanděl prorokovi dopřával po 23 let (od roku 609 do roku 362), prozradil i to, jak bude vypadat dnešní svět?

Peršané útočí

Píše se rok 614 a Sýrie s Palestinou úpí pod tíhou perské invaze. Husí kůže naskakuje i muslimům. Zatímco Peršané vyznávají zoroastrizmus a pro muslimy jde tedy o pohany, Římané jsou jim názorově mnohem blíž.

Vždyť s křesťanstvím sdílí islám řadu proroků. Do srdcí se začíná vkrádat beznaděj. Zatím ještě nepříliš rozšířenému islámu hrozí zánik z rukou dravých Peršanů!

Proroctví se naplní

Prorok Mohammed ale nenechá svůj lid upadnout v beznaděj: „Poražení byli Byzantinci, v nejbližší zemi, však po porážce své zase zvítězí, v několika letech… V ten den pak se zaradují věřící!“ Proroctví ze súry (kapitoly Koránu) 30 o tom, že se situace obrátí, ale v tu chvíli vyznívá spíše jako planá útěcha.

Proroctví se ale naplní – válečná situace se do deseti let obrací a byzantský císař Herakleios (575–641) porazí 12. prosince 627 Peršany v krvavé bitvě u Ninive.

Viděl Mohammed současnost?

Zatímco některá proroctví se plní ještě za Mohammedova života, další se vztahují k daleké budoucnosti. Řada badatelů však naznačuje, že k jejich naplnění právě dochází! Nechal snad archanděl proroka nahlédnout do dnešních dní?

V Koránu najdeme řadu veršů, v nichž jako by popisoval současnost.

Varuje Korán před ekologickou katastrofou?

„A objevila se na pevnině i na moři spoušť za to, co ruce lidí způsobily, aby tak Bůh jim dal okusit část z toho, co si vysloužili – snad se obrátí,“ říká se v 30. súře, 41. verši. Vyjevil snad anděl prorokovi současnou ekologickou situaci?

Stačí připomenout rok 2008, kdy médii proběhla zpráva o novém plovoucím ostrově dvakrát větším než Texas! Jeho rozloha činila kilometr čtvereční, pod hladinu sahal do hloubky 30 metrů. Jde přitom jen o zlomek celého problému.

Varoval před ekologickou katastrofou již Mohammed?

Tajemství otisků prstů

„A zeptají se kůží svých: Proč proti nám svědčíte? (…) A nemohli jste se skrýt tak, aby proti vám sluchy a zraky i kůže vaše dnes nesvědčily.“ Verše ze súry 41, veršů 21 až 22 prý poukazují na objevy užívané v dnešní kriminalistice – například daktyloskopii, tedy zkoumání linií na prstech, respektive jejich otisků.

Mnozí jdou ještě dál. Naznačuje snad 41. súra také odběr vzorků pro testy DNA?

Měsíc je napůl!

20. července 1969 lidé poprvé stanou na povrchu Měsíce. Je možné, aby něco takového Korán předvídal? V súře 54 je řeč o hodině, kdy se Měsíc rozpůlí. Podle některých interpretací nejde o rozpůlení naší oběžnice, ale fakt, že vůbec poprvé stanul na povrchu Měsíce člověk.

Ale hlavně: „rozpůlením“ má být myšleno, že posádka lodi Apollo 11 přiveze 21 kilogramů měsíční horniny s sebou na Zemi. Jde o scestné vysvětlení, nebo Korán skutečně hovoří o letech na Měsíc?

Hvězdy pohasnou

Předpovídá Korán i to, jak bude vypadat zánik světa? „Až slunce bude svinuto, až hvězdy pohasnou, až hory se z místa pohnou,“ píše se v súře 81. Podle vědců bude Země za miliardu až 1,8 miliardy let zcela bez vody a tak rozpálená, že na ní nebude možný život.

„Již neobyvatelná planeta bude pohlcena Sluncem za 7,6 miliardy let,“ spočítal profesor Sussexské univerzity Robert Smith s astronomem Klausem-Peterem Schröderem z univerzity v Guanajuatu (Mexiko).

Až se Slunce svine

Země samozřejmě nebude jedinou planetou, kterou Slunce stráví. Nepřežije ani Merkur, ani Venuše. O tom, že zkáza přijde ohněm, svědčí ostatně i proroctví v súře 51: „Kdy dostaví se den poslední?“ „V den, kdy budou ohněm zkoušeni!.

“ A kdy bude „svinuto“ Slunce? Po pohlcení planet jeho aktivita utichne. Začne se smršťovat a jeho jádro se zhroutí a vychladne. Mluví Korán o definitivním konci tak, jak jej popisují dnešní vědci?

Michaela Holubová

Foto: PX FUEL
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...
Lincoln a telegraf: Společně vyhrají občanskou válku!
epochaplus.cz

Lincoln a telegraf: Společně...

Celé hodiny vysedává u svého stolu a bedlivě pročítá...
Uteče krásné Lucii její další koloušek?
nasehvezdy.cz

Uteče krásné Lucii její...

Půvabná moderátorka Lucie...
Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Mistři skrývání: Zvířata, která sotva uvidíte
epochaplus.cz

Mistři skrývání: Zvířata,...

Některá zvířata se umí...
Maminku do ústavu nedám
skutecnepribehy.cz

Maminku do ústavu nedám

Moje maminka byla úžasná a já...
8 tipů, co se skvrnami od deodorantu
panidomu.cz

8 tipů, co se skvrnami od...

Bez deodorantu to nejde, ale s ním… Ano,...
Proč je jejich vztah odsouzen ke smutnému konci?
nasehvezdy.cz

Proč je jejich vztah...

Svou lásku vystavují na odiv...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...