reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Dočteme se v Koránu o událostech dřív, než se stanou?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 27.3.2021
6.8tis
294
SDÍLENÍ
6.8tis
ZOBRAZENÍ

Je možné, aby svatá kniha islámu ve svých verších skrývala řadu líčení současné doby? Podle mnohých ano. V Koránu se prý dočteme o moderních kriminalistických metodách, ale i přistání na Měsíci!

„Je to obraz dokonalého nestvořeného slova Božího,“ říkal o Koránu prorok Muhammad. Jeho obsah mu prý našeptal archanděl Gabriel, kterého v muslimských textech najdete pod jménem Džibril. Je možné, že ve zjeveních, která archanděl prorokovi dopřával po 23 let (od roku 609 do roku 362), prozradil i to, jak bude vypadat dnešní svět?

Peršané útočí

Píše se rok 614 a Sýrie s Palestinou úpí pod tíhou perské invaze. Husí kůže naskakuje i muslimům. Zatímco Peršané vyznávají zoroastrizmus a pro muslimy jde tedy o pohany, Římané jsou jim názorově mnohem blíž.

Vždyť s křesťanstvím sdílí islám řadu proroků. Do srdcí se začíná vkrádat beznaděj. Zatím ještě nepříliš rozšířenému islámu hrozí zánik z rukou dravých Peršanů!

Proroctví se naplní

Prorok Mohammed ale nenechá svůj lid upadnout v beznaděj: „Poražení byli Byzantinci, v nejbližší zemi, však po porážce své zase zvítězí, v několika letech… V ten den pak se zaradují věřící!“ Proroctví ze súry (kapitoly Koránu) 30 o tom, že se situace obrátí, ale v tu chvíli vyznívá spíše jako planá útěcha.

Proroctví se ale naplní – válečná situace se do deseti let obrací a byzantský císař Herakleios (575–641) porazí 12. prosince 627 Peršany v krvavé bitvě u Ninive.

Viděl Mohammed současnost?

Zatímco některá proroctví se plní ještě za Mohammedova života, další se vztahují k daleké budoucnosti. Řada badatelů však naznačuje, že k jejich naplnění právě dochází! Nechal snad archanděl proroka nahlédnout do dnešních dní? V Koránu najdeme řadu veršů, v nichž jako by popisoval současnost.

Varuje Korán před ekologickou katastrofou?

„A objevila se na pevnině i na moři spoušť za to, co ruce lidí způsobily, aby tak Bůh jim dal okusit část z toho, co si vysloužili – snad se obrátí,“ říká se v 30. súře, 41. verši. Vyjevil snad anděl prorokovi současnou ekologickou situaci?

Stačí připomenout rok 2008, kdy médii proběhla zpráva o novém plovoucím ostrově dvakrát větším než Texas! Jeho rozloha činila kilometr čtvereční, pod hladinu sahal do hloubky 30 metrů. Jde přitom jen o zlomek celého problému. Varoval před ekologickou katastrofou již Mohammed?

Tajemství otisků prstů

„A zeptají se kůží svých: Proč proti nám svědčíte? (…) A nemohli jste se skrýt tak, aby proti vám sluchy a zraky i kůže vaše dnes nesvědčily.“ Verše ze súry 41, veršů 21 až 22 prý poukazují na objevy užívané v dnešní kriminalistice – například daktyloskopii, tedy zkoumání linií na prstech, respektive jejich otisků.

Mnozí jdou ještě dál. Naznačuje snad 41. súra také odběr vzorků pro testy DNA?

Měsíc je napůl!

20. července 1969 lidé poprvé stanou na povrchu Měsíce. Je možné, aby něco takového Korán předvídal? V súře 54 je řeč o hodině, kdy se Měsíc rozpůlí. Podle některých interpretací nejde o rozpůlení naší oběžnice, ale fakt, že vůbec poprvé stanul na povrchu Měsíce člověk.

Ale hlavně: „rozpůlením“ má být myšleno, že posádka lodi Apollo 11 přiveze 21 kilogramů měsíční horniny s sebou na Zemi. Jde o scestné vysvětlení, nebo Korán skutečně hovoří o letech na Měsíc?

Hvězdy pohasnou

Předpovídá Korán i to, jak bude vypadat zánik světa? „Až slunce bude svinuto, až hvězdy pohasnou, až hory se z místa pohnou,“ píše se v súře 81. Podle vědců bude Země za miliardu až 1,8 miliardy let zcela bez vody a tak rozpálená, že na ní nebude možný život.

„Již neobyvatelná planeta bude pohlcena Sluncem za 7,6 miliardy let,“ spočítal profesor Sussexské univerzity Robert Smith s astronomem Klausem-Peterem Schröderem z univerzity v Guanajuatu (Mexiko).

Až se Slunce svine

Země samozřejmě nebude jedinou planetou, kterou Slunce stráví. Nepřežije ani Merkur, ani Venuše. O tom, že zkáza přijde ohněm, svědčí ostatně i proroctví v súře 51: „Kdy dostaví se den poslední?“ „V den, kdy budou ohněm zkoušeni!.“ A kdy bude „svinuto“ Slunce?

Po pohlcení planet jeho aktivita utichne. Začne se smršťovat a jeho jádro se zhroutí a vychladne. Mluví Korán o definitivním konci tak, jak jej popisují dnešní vědci?

Michaela Holubová

Foto: PX FUEL
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 1.2tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.2tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.7tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]