Domů     Neobjasněné události
Dočteme se v Koránu o událostech dřív, než se stanou?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 27.3.2021
6.8tis
Dočteme se v Koránu o událostech dřív, než se stanou?
294
SDÍLENÍ
6.8tis
ZOBRAZENÍ

Je možné, aby svatá kniha islámu ve svých verších skrývala řadu líčení současné doby? Podle mnohých ano. V Koránu se prý dočteme o moderních kriminalistických metodách, ale i přistání na Měsíci!

„Je to obraz dokonalého nestvořeného slova Božího,“ říkal o Koránu prorok Muhammad. Jeho obsah mu prý našeptal archanděl Gabriel, kterého v muslimských textech najdete pod jménem Džibril. Je možné, že ve zjeveních, která archanděl prorokovi dopřával po 23 let (od roku 609 do roku 362), prozradil i to, jak bude vypadat dnešní svět?

Peršané útočí

Píše se rok 614 a Sýrie s Palestinou úpí pod tíhou perské invaze. Husí kůže naskakuje i muslimům. Zatímco Peršané vyznávají zoroastrizmus a pro muslimy jde tedy o pohany, Římané jsou jim názorově mnohem blíž.

Vždyť s křesťanstvím sdílí islám řadu proroků. Do srdcí se začíná vkrádat beznaděj. Zatím ještě nepříliš rozšířenému islámu hrozí zánik z rukou dravých Peršanů!

Proroctví se naplní

Prorok Mohammed ale nenechá svůj lid upadnout v beznaděj: „Poražení byli Byzantinci, v nejbližší zemi, však po porážce své zase zvítězí, v několika letech… V ten den pak se zaradují věřící!“ Proroctví ze súry (kapitoly Koránu) 30 o tom, že se situace obrátí, ale v tu chvíli vyznívá spíše jako planá útěcha.

Proroctví se ale naplní – válečná situace se do deseti let obrací a byzantský císař Herakleios (575–641) porazí 12. prosince 627 Peršany v krvavé bitvě u Ninive.

Viděl Mohammed současnost?

Zatímco některá proroctví se plní ještě za Mohammedova života, další se vztahují k daleké budoucnosti. Řada badatelů však naznačuje, že k jejich naplnění právě dochází! Nechal snad archanděl proroka nahlédnout do dnešních dní? V Koránu najdeme řadu veršů, v nichž jako by popisoval současnost.

Varuje Korán před ekologickou katastrofou?

„A objevila se na pevnině i na moři spoušť za to, co ruce lidí způsobily, aby tak Bůh jim dal okusit část z toho, co si vysloužili – snad se obrátí,“ říká se v 30. súře, 41. verši. Vyjevil snad anděl prorokovi současnou ekologickou situaci?

Stačí připomenout rok 2008, kdy médii proběhla zpráva o novém plovoucím ostrově dvakrát větším než Texas! Jeho rozloha činila kilometr čtvereční, pod hladinu sahal do hloubky 30 metrů. Jde přitom jen o zlomek celého problému. Varoval před ekologickou katastrofou již Mohammed?

Tajemství otisků prstů

„A zeptají se kůží svých: Proč proti nám svědčíte? (…) A nemohli jste se skrýt tak, aby proti vám sluchy a zraky i kůže vaše dnes nesvědčily.“ Verše ze súry 41, veršů 21 až 22 prý poukazují na objevy užívané v dnešní kriminalistice – například daktyloskopii, tedy zkoumání linií na prstech, respektive jejich otisků.

Mnozí jdou ještě dál. Naznačuje snad 41. súra také odběr vzorků pro testy DNA?

Měsíc je napůl!

20. července 1969 lidé poprvé stanou na povrchu Měsíce. Je možné, aby něco takového Korán předvídal? V súře 54 je řeč o hodině, kdy se Měsíc rozpůlí. Podle některých interpretací nejde o rozpůlení naší oběžnice, ale fakt, že vůbec poprvé stanul na povrchu Měsíce člověk.

Ale hlavně: „rozpůlením“ má být myšleno, že posádka lodi Apollo 11 přiveze 21 kilogramů měsíční horniny s sebou na Zemi. Jde o scestné vysvětlení, nebo Korán skutečně hovoří o letech na Měsíc?

Hvězdy pohasnou

Předpovídá Korán i to, jak bude vypadat zánik světa? „Až slunce bude svinuto, až hvězdy pohasnou, až hory se z místa pohnou,“ píše se v súře 81. Podle vědců bude Země za miliardu až 1,8 miliardy let zcela bez vody a tak rozpálená, že na ní nebude možný život.

„Již neobyvatelná planeta bude pohlcena Sluncem za 7,6 miliardy let,“ spočítal profesor Sussexské univerzity Robert Smith s astronomem Klausem-Peterem Schröderem z univerzity v Guanajuatu (Mexiko).

Až se Slunce svine

Země samozřejmě nebude jedinou planetou, kterou Slunce stráví. Nepřežije ani Merkur, ani Venuše. O tom, že zkáza přijde ohněm, svědčí ostatně i proroctví v súře 51: „Kdy dostaví se den poslední?“ „V den, kdy budou ohněm zkoušeni!.“ A kdy bude „svinuto“ Slunce?

Po pohlcení planet jeho aktivita utichne. Začne se smršťovat a jeho jádro se zhroutí a vychladne. Mluví Korán o definitivním konci tak, jak jej popisují dnešní vědci?

Michaela Holubová

reklama
Související články
od Jan Šedivý 22.10.2021 951
Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět. Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších […]
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 2.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 6.1tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 5.1tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]