Skip to content

Odhalené taje numerologie: Jaké je číslo vaší osobnosti?

Čísla nás obklopují na každém kroku. Popisují chvíli našeho narození, svá čísla mají nejrůznější doklady, čísla se skrývají v adresách, telefonních kontaktech či třeba ve velikostech bot. Umějí však čísla něco víc než jen dokumentovat náš život?

Už před tisíciletími se starověcí myslitelé domnívali, že v číslech se skrývá magická moc. Nezávisle na sobě se na tom shodli Sumerové, Babyloňané, Peršané, Egypťané, Řekové, Indové i Číňané. Vlivem čísel na lidský život se zabývala antická filozofie pojmenovaná gnóze nebo později židovská mystická nauka kabala, o které si můžete přečíst na stranách 78 až 80.

Nesmějte se Pythagorovi!

Mohou obyčejná čísla skutečně skrývat tajemství stvoření, vykládat zákonitosti fungování světa a vysvětlovat chování člověka? Možná ano. Vždyť právě vědecká kapacita, jakou je řecký matematik Pythagoras (570–510 př. n.

l.), doporučuje hledat v číslech odpovědi na otázky o smyslu života. Pythagoras ovšem ještě nevěděl, že se zajímá o numerologii. Tento název se objevil poprvé až v angličtině v roce 1911, v době, kdy společnost stále více fascinovaly okultní vědy.

Ostatně také psycholog Sigmund Freud (1856–1939) se v té době ve svém Úvodu do Psychoanalýzy nápadným shodám čísel věnoval.

Čísla toho umějí víc než my

Vyznavači numerologie jsou přesvědčeni, že čísla nám umožňují odhalit řád vesmíru, jsou prostředníkem mezi božským a pozemským bytím. Vycházejí z předpokladu, že stejně jako existuje 9 základních čísel, má také člověk 9 hlavních charakterových vlastností těmito čísly reprezentovaných.

Díky svému číslu se tak dokážeme o sobě dozvědět víc, než nám všední život dopřeje. Jsou tu ovšem také bojovníci z druhé strany barikády, vášniví odpůrci numerologie. Podle nich je tato disciplína iracionální a na exaktní si pouze hraje pomocí vědecky vyhlížejících výpočtů.

Víme, kdy se šťastně vdát

Jak tedy funguje numerologie, věda tajemná i podezřelá zároveň? Základním výpočtem snadno dostupným i laikům je zjištění našeho osobního čísla. Složitější postup vyžaduje vyplnění takzvané numerologické mřížky.

Je to tabulka o devíti polích uspořádaných ve třech řadách a třech sloupcích. Také do ní zapisujeme datum narození. Numerolog potom zkoumá, která políčka zůstala prázdná, která jsou zaplněna či ve kterých se dokonce čísla opakují.

Pak už je hračkou odvodit z výsledku třeba správné datum pro chystanou svatbu nebo jiné zásadní životní rozhodnutí.

Pyramida musí vědět všechno

Někteří odborníci rozdělují numerologii na čistou a na aplikovanou, tedy tu, která hledá v číslech z reálného světa projevy vyšších souvislostí. Nevěřili byste, kolik kosmických tajemství dovedou prozradit třeba správně použité rozměry egyptských pyramid.

Je tedy numerologie pavědou, které se máme vysmívat a která si zaslouží přivázat na pranýř? Nebo se máme sklonit před jejími schopnostmi odhalovat vesmírné energie a specifické vibrace tvořících naše já?

Luděk Příhoda

Zkuste si to sami!

Nejjednodušší numerologickou operací je zjištění životního čísla. Sečtěte všechna čísla svého data narození. Například pro 21. 5. 1988 bude tedy výpočet vypadat takto: 2+1+5+1+9+8+8=34. Sčítat budete muset ještě jednou, abyste se dopracovali k jednocifernému výsledku.

A protože 3+4=7, bude vaším životním číslem sedmička.

A co jednotlivá čísla znamenají?

1 – cílevědomost 2 – citlivost 3 – tvůrčí schopnosti 4 – logické myšlení 5 – přemíra aktivity 6 – láska 7 – umění empatie 8 – organizační schopnosti 9 – moudrost a idealismus

Foto: PX FUEL
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články