28. května 858 př. n. l.: Zatmění Slunce chápané jako zlé znamení přerušuje bitvu v dlouholeté válce mezi Lýdií a Médskou říší a vede k uzavření příměří.
Domů     Náboženství a okultismus
Odhalené taje numerologie: Jaké je číslo vaší osobnosti?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 27.3.2021
3.5tis
348
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Čísla nás obklopují na každém kroku. Popisují chvíli našeho narození, svá čísla mají nejrůznější doklady, čísla se skrývají v adresách, telefonních kontaktech či třeba ve velikostech bot. Umějí však čísla něco víc než jen dokumentovat náš život?

Už před tisíciletími se starověcí myslitelé domnívali, že v číslech se skrývá magická moc. Nezávisle na sobě se na tom shodli Sumerové, Babyloňané, Peršané, Egypťané, Řekové, Indové i Číňané. Vlivem čísel na lidský život se zabývala antická filozofie pojmenovaná gnóze nebo později židovská mystická nauka kabala, o které si můžete přečíst na stranách 78 až 80.

Nesmějte se Pythagorovi!

Mohou obyčejná čísla skutečně skrývat tajemství stvoření, vykládat zákonitosti fungování světa a vysvětlovat chování člověka? Možná ano. Vždyť právě vědecká kapacita, jakou je řecký matematik Pythagoras (570–510 př. n. l.), doporučuje hledat v číslech odpovědi na otázky o smyslu života.

Pythagoras ovšem ještě nevěděl, že se zajímá o numerologii. Tento název se objevil poprvé až v angličtině v roce 1911, v době, kdy společnost stále více fascinovaly okultní vědy. Ostatně také psycholog Sigmund Freud (1856–1939) se v té době ve svém Úvodu do Psychoanalýzy nápadným shodám čísel věnoval.

Čísla toho umějí víc než my

Vyznavači numerologie jsou přesvědčeni, že čísla nám umožňují odhalit řád vesmíru, jsou prostředníkem mezi božským a pozemským bytím. Vycházejí z předpokladu, že stejně jako existuje 9 základních čísel, má také člověk 9 hlavních charakterových vlastností těmito čísly reprezentovaných.

Díky svému číslu se tak dokážeme o sobě dozvědět víc, než nám všední život dopřeje. Jsou tu ovšem také bojovníci z druhé strany barikády, vášniví odpůrci numerologie. Podle nich je tato disciplína iracionální a na exaktní si pouze hraje pomocí vědecky vyhlížejících výpočtů.

Víme, kdy se šťastně vdát

Jak tedy funguje numerologie, věda tajemná i podezřelá zároveň? Základním výpočtem snadno dostupným i laikům je zjištění našeho osobního čísla. Složitější postup vyžaduje vyplnění takzvané numerologické mřížky.

Je to tabulka o devíti polích uspořádaných ve třech řadách a třech sloupcích. Také do ní zapisujeme datum narození. Numerolog potom zkoumá, která políčka zůstala prázdná, která jsou zaplněna či ve kterých se dokonce čísla opakují.

Pak už je hračkou odvodit z výsledku třeba správné datum pro chystanou svatbu nebo jiné zásadní životní rozhodnutí.

Pyramida musí vědět všechno

Někteří odborníci rozdělují numerologii na čistou a na aplikovanou, tedy tu, která hledá v číslech z reálného světa projevy vyšších souvislostí. Nevěřili byste, kolik kosmických tajemství dovedou prozradit třeba správně použité rozměry egyptských pyramid.

Je tedy numerologie pavědou, které se máme vysmívat a která si zaslouží přivázat na pranýř? Nebo se máme sklonit před jejími schopnostmi odhalovat vesmírné energie a specifické vibrace tvořících naše já?

Luděk Příhoda

Zkuste si to sami!

Nejjednodušší numerologickou operací je zjištění životního čísla. Sečtěte všechna čísla svého data narození. Například pro 21. 5. 1988 bude tedy výpočet vypadat takto: 2+1+5+1+9+8+8=34. Sčítat budete muset ještě jednou, abyste se dopracovali k jednocifernému výsledku. A protože 3+4=7, bude vaším životním číslem sedmička.

A co jednotlivá čísla znamenají?

1 – cílevědomost

2 – citlivost

3 – tvůrčí schopnosti

4 – logické myšlení

5 – přemíra aktivity

6 – láska

7 – umění empatie

8 – organizační schopnosti

9 – moudrost a idealismus

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
od Mirek Brát 27.5.2022 415
Jiný kraj, jiný mrav. Pokud si myslíte, že Evropa je různými duchy celkem hojně osídlena, v takové Bangladéši se mezi různými duchy tak tak protáhnete. Říká se jim zde bhoot. Jsou to nadpřirozená stvoření, obvykle jsou to duchové zesnulé osoby. Víra v duchy je pevnou součástí kultury tamních hinduistických i muslimských komunit. Bhoot-manuál Odkazy na paranormální aktivity […]
od Filip Appl 26.5.2022 823
V samotném srdci Maďarska, pod hradem Buda v hlavním městě Budapešti, se nachází pozoruhodná historická památka:  jeskynní labyrint s historií, která sahá dál, než by patrně kdokoliv tipoval. První přírodní chodby v mohutné skále totiž vznikly díky působení termálních pramenů už v dalekém pravěku. Před 350 tisíci lety dokonce některé tamní prostory obývali předci dnešních lidí. Ve starověku si pak […]
od Mirek Brát 26.5.2022 2.5tis
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.4tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.8tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]