Sám se považoval za průkopníka v oblasti hypnoterapie a reinkarnace. Dr. Michael Newton, rodák z Los Angeles, napsal nespočet knih, které se tímto tématem zabývají. Nejznámější je Život po životě.
Sám tvrdil, že jeho výzkum dokázal, že skutečně život po naší smrti nekončí, ale pokračuje.
Dr. Michael Newton je jeden z předních zakladatelů Newtonského Institutu pro život po hypnoterapiích.
Dostal mnoho ocenění, například i doktorát jako konzultant, ale i přesto všechno neustále v některých lidí budí dojem, že je jen pouhým šarlatánem, který se snažil zbohatnout a stát se slavným na základě pouhých těžko doložitelných aspektů.
Nejvíce lidem vadí myšlenka toho, že dle něho je život po našem životě zde na planetě jiný, než jak popisují různá náboženství, či jak se o reinkarnaci celosvětově mluví. V čem je jeho teorie tolik přelomová, že ji lidé moc nepřijímají?
JINÁ REINKARNACE
Podle Newtona, který s několikačlenným týmem vědců dělal mnohaletý výzkum, došel jeho tým po dlouhých deseti letech k nečekanému výsledku.
„Po terapiích s mnoha lidmi, kteří byli na hranici smrti, a nakonec opravdu umřeli, jsem se dozvěděl něco o pomyslném světle na konci tunelu,“ řekl jednou pro zahraniční média.
Podle jeho výzkumu se jedná opravdu o určité světlo, ale jestliže k němu duše dopluje, nedostane se do nebe. Zkrátka umře a dostane se v jiné formě do jiného světa.
Podle doktora tedy nebe ve své formě neexistuje, pouze se jedná o jiný prostor, který je určen jen pro duše.
NOVÁ DUŠE
Zde se následně duše může opět stát rovnoprávným individuem, které pouze musí počkat na vhodné lůno, do kterého se může reinkarnovat a vrátit se zpět na svět.
Duše si k sobě žádná negativita z minulých životů nepřipouští, je tak dle Newtona normální, že duše přichází na svět neposkvrněná a čistá.
Na druhou stranu, pokud přece jen nějaké negativní emoce a vlastnosti na duši ulpěly, před samotnou reinkarnací musí být duše čistá. K těmto všem závěrům přišel na základě několikaletého výzkumu. Napsal o něm několik článků i knih.
Ačkoliv působí velice věrohodně a jsou skutečně opřeny o určitá fakta, společnost i po jeho smrti zastává většinový názor, že se jedná o pouhé povídačky. Kde je tedy nakonec pravda?