Skip to content

Duch oběti brutální vraždy prý donutil svou trýznitelku k doznání

Duchové zavražděných se prý nezdržují jen v místech, kde se brutální zločin odehrál, ale také v blízkosti těch, kteří je o život připravili. Jde v takových případech skutečně o pomstu obětí, které po smrti pronásledují své vrahy a touží po spravedlnosti, nebo jde o blouznění způsobené výčitkami svědomí?

Na policejní stanici v Hongkongu se v květnu roku 1999 objeví drobná dospívající dívka a její slabý, zdánlivě vystrašený hlas začne mužům zákona vyprávět příběh, kterému zpočátku odmítají uvěřit. Celkem oprávněně se domnívají, že se na jejich stanici přimotalo v lepším případě jedno ze znuděných dětí, které si krátí čas žertovnými oznámeními, nebo v tom horším s psychicky narušenou blouznící teenagerkou. Čtrnáctiletá dívka si totiž stěžuje, že trpí děsivými nočními můrami. Ty prý způsobuje duch, který ji v jejím bytě pronásleduje, a od kterého na policii hledá záchranu. Přízrak má patřit ženě, na jejímž brutálním týrání a vraždě se dívka sama podílela. Policisté o její výpovědi proložené těmi nejodpornějšími detaily údajného zločinu silně pochybují. A o jejím duševním zdraví stejně tak. Nejraději by dívku poslali domů pořádně se vyspat. Ona ale naléhá a jejich povinností koneckonců je i takovéto podněty prověřit. Když se strážníci vydají na místo, kde podle dívky k vraždě došlo, otevře se před nimi scéna jako z hororu. Mladičká kriminálnice si zřejmě nic nevymyslela! Mohla by i její historka o pronásledování duchem být pravdivá?

Roztomilá postavička hrála děsivou roli v kriminálním případu.
HROZIVÉ DETAILY

Začátkem roku 1999 byla třemi muži, podle všeho členy zločinecké organizace Triády, v Hongkongu unesena třiadvacetiletá pracovnice v nočním klubu Fan Man-yee. Údajně proto, že únoscům dlužila v přepočtu asi 58 tisíc korun. V bytě připomínající spíš feťácké doupě je Man-yee držena a brutálně týrána pomocí nejrůznějších nástrojů po celý měsíc. Po měsíci buď následkem mučení, nebo po předávkování drogami, které jí jsou podávány, umírá. Trojice únosců pak tělo rozřežou a většinu ho ve své kuchyni uvaří, aby zabránili šíření zápachu. Těla se pak zbaví a ponechají si jen část orgánů a její hlavu, kterou také uvaří a navíc ji zašijí do hlavy velké plyšové postavičky Hello Kitty. Soudce, který o případu později rozhoduje, prohlašuje, že „soud v Hongkongu nikdy neslyšel o takové krutosti, zkaženosti, bezvýznamnosti, brutalitě, násilí a špatnosti“. Tomu všemu byla přítomna právě čtrnáctiletá dívka, která se později přihlásila na policii. Vyšetřovatelé o ni mluví jako o přítelkyni jednoho z únosců a označují ji jménem Ah Fong. Velmi pravděpodobně však jde jen o pseudonym a dívka byla spíše než přítelkyní další prostitutkou. Kolik je ale pravdy na jejím tvrzení, že ji pronásleduje duch oběti?

Případ se odehrál v rušném Hong Kongu.
BYLO TO PRO ZÁBAVU

Psychologové by pro její tvrzení mohli nabídnout hned několik možných vysvětlení. V jednom z nich hrají hlavní úlohu drogy, které se svými kumpány dívka užívala. Vražda je obecně ve společnosti spatřována jako něco nadmíru opovrženíhodného. Již od dětství je člověku vtloukána myšlenka, že zabít člověka je špatné, je to tabu. A pokud člověk provede něco špatného, co dělat neměl, cítí vinu. Pocit viny se následně může projevit v několika různých podobách. Pod tíhou svědomí vrah nakonec může uvěřit, že je pronásledován duchem své oběti. Pro dospívající dívku by navíc mohlo být přihlížení k tak drastickému zacházení, jakého se dostalo Man-yee, velmi traumatizující. Možným halucinacím se proto nelze příliš divit. Toto vysvětlení je nakonec možné aplikovat na mnoho dalších vrahů, kteří vídají duchy svých obětí. U Ah Fong to však není zcela jisté. Nezdá se totiž, že by dívka prožívala nějak výrazné pocity viny.

Když se vyšetřovatelé dívky ptají, proč se na mučení ženy podílela, odpovídá: „Pro zábavu. Chtěla jsem vědět, jaké to je někomu ublížit.“ Mohl tedy duch oběti být projevem svědomí trýznitelky, nebo šlo o skutečné návštěvy ze záhrobí?

Vrátil se duch oběti pro pomstu?

Foto: Wikimedia Commons, lh3.googleusercontent.com, cdn.cnn.com, img.culturacolectiva.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Procházka v korunách lipenských stromů stromů
epochanacestach.cz

Procházka v korunách...

Stezka korunami...
Soulož jako zdlouhavý proces
epochalnisvet.cz

Soulož jako zdlouhavý proces

O tom, jak příjemnou a užitečnou činností...
Pomluvy ničí život!
nasehvezdy.cz

Pomluvy ničí život!

Rady, které nikdo nechce slyšet Také...
Virgin Galactic představuje prémiový letištní salónek pro vesmírné cestovatele
iluxus.cz

Virgin Galactic představuje...

První turistické lety do vesmíru se blíží a...
Zažijte výstavu Tutanchamon RealExperience v Národním muzeu
epochaplus.cz

Zažijte výstavu Tutanchamon...

Národní muzeum ve spolupráci s italskými partnery...
Dechberoucí zámek Kratochvíle
epochanacestach.cz

Dechberoucí zámek Kratochvíle

Severozápadně od Českých...
Talisman pro štěstí
nasehvezdy.cz

Talisman pro štěstí

I když jsme obklopené moderní technikou, stejně...
Noční savci zblízka
epochaplus.cz

Noční savci zblízka

Během srpna a září mohou lidé na více než 50...
Proměny dětského bydlení
rezidenceonline.cz

Proměny dětského bydlení

Pěkně zařízený dětský pokoj prý formuje smysl...
Svět se bude potýkat se zbraněmi, které zabijí jen konkrétní skupinu lidí
21stoleti.cz

Svět se bude potýkat se...

Představme si na chvíli biologickou...
Ve Francii věšeli prasečí vrahy
epochalnisvet.cz

Ve Francii věšeli prasečí...

Obyvatelé Savigny jsou v šoku. V poli kousek za...
Mezinárodní konference rostlinných biologů
21stoleti.cz

Mezinárodní konference...

V neděli 25. srpna 2019 odstartuje v Českých Budějovicích...