reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Záhady historie
Důkaz dávné civilizace, nebo hříčka přírody?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 21.12.2020
6.0tis
Šroub z Číny FOTO: neveda.cz
185
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Stále se na zemi najdou záhadné předměty, které místo toho, aby doplnily naše znalosti, vnáší i do seriózní vědy spíše zmatek.

Šroub z Číny FOTO: neveda.cz Pohled na šroub z Ruska FOTO: ct24.news Šroub z Ruska FOTO: ct24.news

KOVOVÝ ŠROUBEK Z RUSKA STARÝ 300 MILIONŮ LET?

Když v létě roku 1998 pátrali ruští vědci po meteoritech v oblasti asi 300 kilometrů jihozápadně od Moskvy, našli zajímavý nález. V kousku horniny byl „zarostlý“ kovový šroub. Z otevřené části spatřili v délce něco přes jeden centimetr kovovou součástku o průměru cca tří milimetrů s jasně zřetelnými závity.

Geologové stáří horniny odhadli na 300 až 320 milionů let. Lze tedy vyloučit, že by šlo o nějakou ztracenou novodobou součástku. Vědci se zatím šroubek z kamene nepokusily vyjmout, neboť mají obavy, aby nedošlo k jeho poškození.

Je přirozené, že vzniká celá řada dohadů a hypotéz. Je nález pozemského původu? Potom by dávno před dinosaury tady musela existovat jakási neznámá vyspělá civilizace. Nebo je to jen hříčka přírody či zkamenělý druh neznámého živočicha?

Nebo snad hornina přiletěla z vesmíru a podpořila tak ufology v jejich víře v existenci vyspělé civilizace na jiné galaxií? Zatím není nic jistého.

SOUČÁSTKA Z ČÍNY

Také v Číně našli v roce 2002 předmět, který by mohl být důkazem existence prehistorické civilizace. V hornině byl nalezen předmět, který také trochu připomínal šroub či vrut. Skála, ve které byl předmět nalezen, je však stará 300 milionů let.

Předmět byl údajně testován v pěti různých čínských ústavech, ale výsledky byly nejednoznačné (co se týká jeho složení a původu). V současnosti je nejvíce přijímanou hypotézou ta, podle které se jedná o produkt prehistorické civilizace.

Je toto důkaz existence prehistorické civilizace?

„SEKERA“ Z RUMUNSKA

Také v muzeu v rumunském městě Cluj-Napoca mají zajímavý exponát. Předmět o rozměrech cca 20 centimetrů x 12 centimetrů a tloušťce 7 centimetrů trochu připomíná svým tvarem jakousi sekerku. Předmět byl objeven v roce 1973 během vykopávek u řeky Mureș.

Ležel spolu s kostmi v hloubce deset metrů v geologické vrstvě staré 250 tisíc let. Ty podle odborníků patřily nějakému prehistorickému zvířeti. Podle toho lze usuzovat i stáří tohoto nálezu.

Co je však naprosto nepochopitelné, je skutečnost, že předmět je zhotoven z hliníku. Čistý hliník se však v přírodě vůbec nevyskytuje a průmyslově se vyráběl až od 80. let 19. století.

Tento údaj je natolik šokující, že nález byl celou dobu ukryt v depozitáři a přes čtyřicet let se o něm nesmělo informovat. Hrozily prý skandální spekulace, že například jde o úlomek létajícího talíře, nebo o část zařízení, které u nás zapomněli mimozemšťané apod.

O tom je ostatně přesvědčen i Gheorghe Cohal z Rumunské ufologické asociace. A opět se nabízí i jiná hypotéza o kdysi dávné vyspělé civilizaci na naší planetě.

Foto: viz galerie
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Lucie Kubešová 3.10.2022 809
Zámek Miramare stojí na břehu Jaderského moře, zhruba sedm kilometrů od Terstu. Tato nádherná stavba s přilehlým terasovitým parkem souvisí s arcivévodou Maxmiliánem, mladším bratrem rakouského císaře Františka Josefa I. Když se do Terstu Maxmilián přistěhoval poté, co se stal vrchním velitelem rakouského válečného loďstva, nechal si pro sebe a snoubenku Charlottu postavit rezidenci, zámek […]
od Mirek Brát 3.10.2022 2.7tis
Pokud bychom si někde přečetli, že statný Skandinávec zapomněl na ostrově Madeira myšku, možná by nás napadlo cosi o roztržitém digitálním nomádovi, co rád tráví zimní siestu, nejlépe s notebookem pod hlavou, přeci jen v teplejších krajích. Není však myška jako myška… Madeira, potažmo Madeirské souostroví, je portugalská autonomní oblast v Atlantském oceánu. Osídlena byla právě Portugalci, kteří […]
od Matěj Soukup 2.10.2022 1.6tis
Černá Aggie je lidový název pro sochu, která byla dříve umístěna na hrobě generála Felixe Agnuse na hřbitově Druid Ridge v Pikesville ve státě Maryland. Jedná se o neautorizované dílo sochaře Augusta Saint-Gaudense z roku 1891, lidově nazývané Nirvana, které stojí na Adamsově památníku na hřbitově Rock Creek ve Washingtonu, D.C. Socha představuje sedící postavu […]
od Mirek Brát 2.10.2022 1.6tis
Epsilon není jen písmeno řecké abecedy, ale údajně i název tajné organizace sdružující prominentní osobnosti z Řecka minulého i současného. Organizace Epsilon má tak svoje pevné místo v konspiračních teoriích a moderním řeckém folkloru. Názory souznící se světonázorem členů Epsilonu jsou souhrně nazývány epsilonismus. Členové tohoto elitního klubu se pak mohou označit za epsilonisty. Byl Aristoteles mimozemšťan? […]
od Mirek Brát 30.9.2022 1.7tis
Kdesi na jihovýchodě Peru, severu Bolívie, nebo jihozápadě Brazílie by se mělo nacházet legendární Paititi. Toto ztracené město Inků jitří fantazii novodobých dobrodruhů. Je to jen šálení a klam, nebo Paititi opravdu existovalo? Zprávy o bohatém městě kdesi v amazonské džungli se objevily již na konci šestnáctého století. Pocházejí vesměs z jezuitských archivů. Zejména je citována zpráva […]