Skip to content

Důkaz dávné civilizace, nebo hříčka přírody?

Stále se na zemi najdou záhadné předměty, které místo toho, aby doplnily naše znalosti, vnáší i do seriózní vědy spíše zmatek.

KOVOVÝ ŠROUBEK Z RUSKA STARÝ 300 MILIONŮ LET?

Když v létě roku 1998 pátrali ruští vědci po meteoritech v oblasti asi 300 kilometrů jihozápadně od Moskvy, našli zajímavý nález. V kousku horniny byl „zarostlý“ kovový šroub. Z otevřené části spatřili v délce něco přes jeden centimetr kovovou součástku o průměru cca tří milimetrů s jasně zřetelnými závity.

Geologové stáří horniny odhadli na 300 až 320 milionů let. Lze tedy vyloučit, že by šlo o nějakou ztracenou novodobou součástku. Vědci se zatím šroubek z kamene nepokusily vyjmout, neboť mají obavy, aby nedošlo k jeho poškození.

Je přirozené, že vzniká celá řada dohadů a hypotéz. Je nález pozemského původu? Potom by dávno před dinosaury tady musela existovat jakási neznámá vyspělá civilizace. Nebo je to jen hříčka přírody či zkamenělý druh neznámého živočicha?

Nebo snad hornina přiletěla z vesmíru a podpořila tak ufology v jejich víře v existenci vyspělé civilizace na jiné galaxií? Zatím není nic jistého.

SOUČÁSTKA Z ČÍNY

Také v Číně našli v roce 2002 předmět, který by mohl být důkazem existence prehistorické civilizace. V hornině byl nalezen předmět, který také trochu připomínal šroub či vrut. Skála, ve které byl předmět nalezen, je však stará 300 milionů let.

Předmět byl údajně testován v pěti různých čínských ústavech, ale výsledky byly nejednoznačné (co se týká jeho složení a původu). V současnosti je nejvíce přijímanou hypotézou ta, podle které se jedná o produkt prehistorické civilizace.

Je toto důkaz existence prehistorické civilizace?

„SEKERA“ Z RUMUNSKA

Také v muzeu v rumunském městě Cluj-Napoca mají zajímavý exponát. Předmět o rozměrech cca 20 centimetrů x 12 centimetrů a tloušťce 7 centimetrů trochu připomíná svým tvarem jakousi sekerku. Předmět byl objeven v roce 1973 během vykopávek u řeky Mureș.

Ležel spolu s kostmi v hloubce deset metrů v geologické vrstvě staré 250 tisíc let. Ty podle odborníků patřily nějakému prehistorickému zvířeti. Podle toho lze usuzovat i stáří tohoto nálezu.

Co je však naprosto nepochopitelné, je skutečnost, že předmět je zhotoven z hliníku. Čistý hliník se však v přírodě vůbec nevyskytuje a průmyslově se vyráběl až od 80. let 19. století.

Tento údaj je natolik šokující, že nález byl celou dobu ukryt v depozitáři a přes čtyřicet let se o něm nesmělo informovat. Hrozily prý skandální spekulace, že například jde o úlomek létajícího talíře, nebo o část zařízení, které u nás zapomněli mimozemšťané apod.

O tom je ostatně přesvědčen i Gheorghe Cohal z Rumunské ufologické asociace. A opět se nabízí i jiná hypotéza o kdysi dávné vyspělé civilizaci na naší planetě.

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články