reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Paranormální jevy
Za života zde pacienti trpěli. Po své smrti prý mnozí z nich v americkém ústavu straší
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 21.12.2020
4.1tis
Hlavní budova ústavu, ve které je dnes muzeum. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
337
SDÍLENÍ
4.1tis
ZOBRAZENÍ

Kde jinde hledat duchy než tam, kde za života trpěli lidé. Možná právě proto je ústav pro duševně choré Trans-Allegeny Lunatic Asylum v Západní Virginii cílem mnoha lovců záhad a duchů.

Hlavní budova ústavu, ve které je dnes muzeum. ZDROJ: mysteriousuniverse.com V širokých chodbách se prý dodnes pohybují duše pacientů. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Monumentální ústav byl postaven v roce 1881. Soustava budov stojí na rozsáhlém pozemku a měla být díky tomu absolutně soběstačná. To se však nikdy zcela nepodařilo. Co se ale podařilo, byl sběr setkání s duchy a nadpřirozenými jevy, které se tu prý v hojné míře vyskytují.

Ústav byl ihned po svém otevření naplněný pacienty přes jeho kapacitu. Pochybnými způsoby se zde léčily nejrůznější psychické poruchy a nemoci. Pacienti často žily ve velmi špatných podmínkách bez nějakého osobního prostoru.

V roce 1938 jich tu bylo dokonce šestkrát více, než byla zamýšlená kapacita ústavu a o deset let později se stav ještě zhoršil.

Pacienti zde bez ustání trpěli. Jejich pokoje byly plné, špinavé a zastaralé. Jídla bylo málo a krysy a šváby v budově šířily další nemoci. Personál měl být vyčerpaný a často se uchylovat k násilí a brutálním metodám léčby.

Původně honosný ústav se tak proměnil ve skutečné peklo na zemi, kde byla smrt pacientů na denním pořádku. A to až do roku 1994, kdy byl komplex konečně uzavřen. Dnes jeho část slouží jako muzeum.

Známí duchové

Není tak divu, že v budově dodnes podle mnohých zůstávají duchové. V budovách je prý slyšet nářek, pláč či údery do zdi a kroky. Někteří lidé zase cítili, jak se jich v budově dotýkají neviditelné ledové ruce:

Nebo jak na ně dokonce útočí. Mnoho svědků spatřilo na chodbách a v pokojích také tmavé obrysy postav.

Známým duchem areálu je dívka jménem Lilly, která se zde narodila a také zemřela. Její duše se prý dodnes potlouká chodbami, směje se pisklavým hláskem a ledovými prsty šťouchá návštěvníky budovy. Známý je také duch jménem Jim James, který údajně miluje cigarety natolik, že když mu je v budově nabídnete, předvede vám nějaký nadpřirozený jev.

„Položili jsme na zem v jeho bývalém pokoji baterku a vedle ní cigaretu. Pak jsme Jima Jonese poprosili, aby baterku rozsvítil. Stalo se tak. Nemohla jsem uvěřit svým očím,“ uvedla například novinářka, která budovu navštívila.

Toto je ale jen jeden z mnoha duchařských příběhů, které v sobě Trans-Allegeny Lunatic Asylum ukrývá.

Foto: mysteriousuniverse.com
reklama
Související články
od Eva Soukupová 5.10.2022 1
Již celá řada amerických prezidentů, jejich rodin, významných hostů i služebnictva podala svědectví o záhadných zjeveních a paranormálních jevech odehrávajících se v prostorách Bílého domu. Velmi aktivní má být zejména duch Abrahama Lincolna, který údajně překvapil nahého britského premiéra Winstona Churchilla během jeho návštěvy.     Za jedné osamělé noci v roce 1946 kolem třetí […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 965
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.0tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]
od Mirek Brát 30.9.2022 2.7tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.9tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]