Skip to content

Za života zde pacienti trpěli. Po své smrti prý mnozí z nich v americkém ústavu straší

Kde jinde hledat duchy než tam, kde za života trpěli lidé. Možná právě proto je ústav pro duševně choré Trans-Allegeny Lunatic Asylum v Západní Virginii cílem mnoha lovců záhad a duchů.

Monumentální ústav byl postaven v roce 1881. Soustava budov stojí na rozsáhlém pozemku a měla být díky tomu absolutně soběstačná. To se však nikdy zcela nepodařilo. Co se ale podařilo, byl sběr setkání s duchy a nadpřirozenými jevy, které se tu prý v hojné míře vyskytují.

Ústav byl ihned po svém otevření naplněný pacienty přes jeho kapacitu. Pochybnými způsoby se zde léčily nejrůznější psychické poruchy a nemoci. Pacienti často žily ve velmi špatných podmínkách bez nějakého osobního prostoru.

V roce 1938 jich tu bylo dokonce šestkrát více, než byla zamýšlená kapacita ústavu a o deset let později se stav ještě zhoršil.

Pacienti zde bez ustání trpěli. Jejich pokoje byly plné, špinavé a zastaralé. Jídla bylo málo a krysy a šváby v budově šířily další nemoci. Personál měl být vyčerpaný a často se uchylovat k násilí a brutálním metodám léčby.

Původně honosný ústav se tak proměnil ve skutečné peklo na zemi, kde byla smrt pacientů na denním pořádku. A to až do roku 1994, kdy byl komplex konečně uzavřen. Dnes jeho část slouží jako muzeum.

Známí duchové

Není tak divu, že v budově dodnes podle mnohých zůstávají duchové. V budovách je prý slyšet nářek, pláč či údery do zdi a kroky. Někteří lidé zase cítili, jak se jich v budově dotýkají neviditelné ledové ruce: Nebo jak na ně dokonce útočí.

Mnoho svědků spatřilo na chodbách a v pokojích také tmavé obrysy postav.

Známým duchem areálu je dívka jménem Lilly, která se zde narodila a také zemřela. Její duše se prý dodnes potlouká chodbami, směje se pisklavým hláskem a ledovými prsty šťouchá návštěvníky budovy. Známý je také duch jménem Jim James, který údajně miluje cigarety natolik, že když mu je v budově nabídnete, předvede vám nějaký nadpřirozený jev.

„Položili jsme na zem v jeho bývalém pokoji baterku a vedle ní cigaretu. Pak jsme Jima Jonese poprosili, aby baterku rozsvítil. Stalo se tak. Nemohla jsem uvěřit svým očím,“ uvedla například novinářka, která budovu navštívila.

Toto je ale jen jeden z mnoha duchařských příběhů, které v sobě Trans-Allegeny Lunatic Asylum ukrývá.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články