reklama
7. října 1849: Blouznící spisovatel E. A. Poe je po svém nalezení umístěn do cely, ve které umírá. Zabila ho otrava alkoholem?
Domů     Paranormální jevy
Dům, který krvácí: Čí krev tekla po stěnách?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 4.2.2018
5.7tis
223
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

V domě Winstonových se jedné noci objeví krev. Přivolaní policisté jsou přesvědčeni, že případ rychle uzavřou s nějakým zcela banálním vysvětlením. Záhy se však ukáže, že vysvětlení tak snadné není.

Krev nepatří žádnému z obyvatel domu a ke zločinu tu prokazatelně nedošlo! Že by snad krvácel samotný dům?

Když na podlaze v koupelně svého domu najdete kapky krve, co uděláte? Většina z nás nejspíš zkontroluje sebe a ostatní obyvatele včetně domácích mazlíčků, zda některý z nich nepřišel k úrazu. Jenže co když záhy vyjde najevo, že krev je lidská, ale nepatří žádnému členovi domácnosti? Ani nemůže, patří totiž k úplně odlišné krevní skupině.

Přesně to se stalo postaršímu manželskému páru v Atlantě roku 1987. V jejich domě se náhle objevuje krev, jejíž zdroj se nikdy nepodaří odhalit. Brzy od tajemné události uplyne třicet let, ale záhada „krvácejícího domu“ zůstává bez vysvětlení.

Odkud se krev vzala a komu patřila? Celý případ působí dojmem, jako by snad krvácej rodinný dům manželů! To nicméně tvrdí i sami Winstonovi, podle kterých krev vystupuje z podlahy.

KRVAVÁ PŮLNOČNÍ NÁVŠTĚVA

Je 8. září 1987 krátce před půlnocí. Sedmasedmdesátiletá Minnie Winstonová se zrovna chystá na pravidelnou večerní hygienu a spánek. Na podlaze v koupelně si ale všimne několika červených skvrn.

Několik skvrn je i na stěně místnosti a zdá se, jako by prosakovaly přímo ze zdi! Když vyjde z koupelny, všimne si další kaluže rudé tekutiny, která prosakuje skrz dlaždice v chodbě. Žena se instinktivně prohlédne.

Zraněná není. Křikne proto na svého o dva roky staršího manžela Willa.  Ani on však není nijak zraněný.

Vše nasvědčuje tomu, že rudá tekutina nacházející se na několik místech domu je krev. Komu ale patří? Vyděšení manželé proto kontaktují policii. Ta nejdřív ke všemu přistupuje laxně. Snaží se věc odbýt s tím, že krev určitě patří jednomu z dvojice, který si nevšiml drobného poranění.

Nebo se jim možná po domě prošla zraněná kočka. Když strážníky manželé ujišťují, že krev rozhodně nepatří nikomu z nich a navíc ani nemají žádné mazlíčky, vydají se na místo vyšetřovatelé. A nestačí se divit.

Minnie a Will

ZLOČIN? VYLOUČENO!

Rudé skvrny jsou poté objeveny v několika dalších místnostech domu, dokonce i ve sklepě. Detektiv Steve Cartwright si je té noci jistý dvěma věcmi. Tím, že červená tekutina je krev a tím, že nepatří Winstonovým.

Obě domněnky brzy potvrzují laboratorní testy. Podle jejich výsledků jde o lidskou krev typu 0. Oba manželé přitom mají krevní skupinu A! Někdo v jejich domě musel být. Někdo, kdo silně krvácel. Jenže Winstonovi nikoho neviděli.

Dveře i okna byly zabezpečeny a nikde nebyl jediný náznak násilného vniknutí. Stejně tak je nepravděpodobné, že by nějaký zločin mohli spáchat staří manželé chatrného zdraví.

Dům důkladně prohlédnou forenzní specialisté. „Nemají dojem, a ani já ho nemám, že by šlo o vraždu,“ tvrdí Larry Howard, ředitel laboratoře státní kriminálky. Vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by v domě Winstonových došlo k nějakému zločinu.

Nikdo u nich na návštěvě nebyl. Odkud se tedy krev vzala? A hlavně, čí byla? Dodnes neexistuje uspokojivá odpověď. Oba až do své smrti trvali na tom, že nejde o podvod, a že krev zdánlivě prosakovala ze stěn či podlahy. Krvácel snad jejich dům?

Takhle dům dopadl
Foto: http://www.whitetrashpeg.com, http://www.beyondthecircle.net, http://2.bp.blogspot.com
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 6.10.2022 1.4tis
Římský vojevůdce, politik a jeden z nejmocnějších mužů historie Gaius Julie Caesar (100–44 př. n. l.) vykonal mnoho velkolepých skutků. Jeho život se navždy zapsal do dějin lidstva, a stejně tak i jeho brutální a zákeřná vražda. Mohl bolestivému konci uniknout? A co posádka raketoplánu Challenger? 15. března 44 př. n. l. je Caesar pomalu […]
od Dalibor Vrána 5.10.2022 766
Říká se, že když ve snu uslyšíte mrtvé promluvit, blíží se smrt i k vám. Tuto pověru měla na vlastní kůži tragicky okusit mladá Američanka Mary Hudgins. V noci 5. dubna 1936 se s úlekem probudí z příšerného snu. V něm ji navštíví její dávno mrtvá matka a pronese jedinou větu: „Přicházím si pro tebe…“ […]
od Eva Soukupová 5.10.2022 2.0tis
Již celá řada amerických prezidentů, jejich rodin, významných hostů i služebnictva podala svědectví o záhadných zjeveních a paranormálních jevech odehrávajících se v prostorách Bílého domu. Velmi aktivní má být zejména duch Abrahama Lincolna, který údajně překvapil nahého britského premiéra Winstona Churchilla během jeho návštěvy.     Za jedné osamělé noci v roce 1946 kolem třetí […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 2.2tis
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.7tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]