Skip to content

Filadelfský experiment: Nechali Einstein s Teslou zmizet loď ?

Filadelfský experiment lze považovat za jednu z největších záhad 2. světové války. Podle některých informací požadovalo americké námořnictvo po dvou géniích Nikolu Teslovi a Albertu Einsteinovi zdánlivě nemožné – zneviditelnit válečnou loď.

Americké námořnictvo existenci experimentu popírá a ve vojenských spisech bychom o něm nenalezli jediný záznam, přesto existuje mnoho lidí, kteří věří, že se odehrál a domnívají se, že je celá věc utajována zejména proto, že skončila tragicky.

Co o tomto záhadném experimentu ve skutečnosti víme?

O experimentu se prý Albert Einstein zmiňoval ve svých dopisech.

Podle všeho se Einstein s Teslou z povahy svých specializací spoléhali na fyzikální zákony a snažili se využít vlastností elektromagnetického pole, které by zakřivily světelné paprsky kolem lodě. Ta by se tak stala neviditelná.

Experiment měl proběhnout v červenci roku 1943 a testované plavidlo USS Eldridge prý skutečně zcela zmizelo. Vadou na kráse byl stav posádky, která si pro experimentu stěžovala na silnou nevolnost.

Tesla prý tou dobou varoval před nebezpečím experimentu a chtěl skončit, jenže nebyl vyslyšen a v říjnu došlo k dalšímu testování. To už mělo dopadnout vyloženě tragicky. Část posádky zešílela, část zmizela a někteří zemřeli.

Po tomto hrůzném zážitku byl prý experiment skutečně zastaven a všechny důkazy o něm zničeny. Dnes je tedy pouze otázkou spekulací, zda k experimentu skutečně došlo či nikoliv.

Foto: wikipedia.org, navylive.dodlive.mil
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články