Skip to content

Dům, který zmizel. Existoval vůbec?

Tři muži: Jack Robertson, Michael Landale a Nick Hill, kteří pracovali pro zemědělskou dodavatelskou společnost, dostali od svého zaměstnavatele poměrně jednoduchý úkol. Z nedaleké opuštěné farmy v Ponca City v Oklahomě měli přinést krmítko pro hospodářská zvířata.

Jenže úkol to nebyl nakonec tak jednoduchý. Co se jim stalo?

Na jaře roku 1970 byl provoz farmy zcela ukončen, stalo se tak po několika desítek letech, kdy ji vlastnila jedna rodina. Nakonec v roce 1971 dostal jeden podnikatel možnost si z opuštěné budovy odnést velice drahé zařízení: krmítko na hospodářská zvířata.

Na tuto náročnou práci si proto povolal tři ze svých nejlepších zaměstnanců, tedy Jacka, Michaela a Nicka. Všichni muži souhlasili a dalšího dne se vydali na farmu.

Když tam přišli, viděli budovu v poměrně v dobrém stavu a za přilehlou stodolou na ně vyhlížel i krásný bílý dům, který vypadal dost zachovaně. Muži však rychle našli i tolik potřebné krmítko, ale protože bylo plné krmení a jen tak zařízení nejde vysypat, rozhodli se, že se vrátí zpět, vše řeknou šéfovi a ten s pomocí techniky krmítko vyčistí.

Jenže to netušili, co se jim při další návštěvě stane. Při odchodu se stále koukali na bílé vznešené stavení.

Jak takový velký a krásný dům mohl během jedné noci zcela zmizet z povrchu země?

Jejich nadřízený s ničím neměl problém a všem třem mužům vyšel vstříc. Dalšího dne tedy všichni odjeli na farmu. Zatímco Jack a Michael pomáhali svému šéfovi vyprazdňovat krmítko, Nick se šel podívat na dům za stodolou.

Jenže najednou tam nic nebylo, jen pustá plocha bez ničeho. Nevěřil vlastním očím, a když zavolal i ostatní chlapy, také jen kroutili hlavami nad tím, co se mohlo stát.

Kam se celé stavení přes noc vypařilo? Podle některých teorií, které obhajují i odborníci v para vědách, se muži stali obětí takzvaného časového pásma, kdy se v jeden moment a na jednom místě protnou dvě časová pásma.

Pásmo minulé a přítomné. Muži tudíž mohli skutečně vidět krásný dům, který na tomto místě stál v dávné minulosti.

Podobných zážitků, kdy lidé vidí něco, co nepatří do naší doby, a za určitou chvíli to zmizí, se objevují čím dál častěji. Co přesně stojí za tímto fenoménem?

Foto: www.anomalien.com, www.anomalien.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články