28. listopadu 2007: Začíná série pozorování podivného trojúhelníkového objektu poletujícího v anglické oblasti West Midlands.
Domů     Neobjasněné události
Dům, který zmizel. Existoval vůbec?
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 3.1.2020
6.4tis
116
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Tři muži: Jack Robertson, Michael Landale a Nick Hill, kteří pracovali pro zemědělskou dodavatelskou společnost, dostali od svého zaměstnavatele poměrně jednoduchý úkol. Z nedaleké opuštěné farmy v Ponca City v Oklahomě měli přinést krmítko pro hospodářská zvířata.

Jenže úkol to nebyl nakonec tak jednoduchý. Co se jim stalo?

Na jaře roku 1970 byl provoz farmy zcela ukončen, stalo se tak po několika desítek letech, kdy ji vlastnila jedna rodina. Nakonec v roce 1971 dostal jeden podnikatel možnost si z opuštěné budovy odnést velice drahé zařízení:

krmítko na hospodářská zvířata. Na tuto náročnou práci si proto povolal tři ze svých nejlepších zaměstnanců, tedy Jacka, Michaela a Nicka. Všichni muži souhlasili a dalšího dne se vydali na farmu.

Když tam přišli, viděli budovu v poměrně v dobrém stavu a za přilehlou stodolou na ně vyhlížel i krásný bílý dům, který vypadal dost zachovaně. Muži však rychle našli i tolik potřebné krmítko, ale protože bylo plné krmení a jen tak zařízení nejde vysypat, rozhodli se, že se vrátí zpět, vše řeknou šéfovi a ten s pomocí techniky krmítko vyčistí.

Jenže to netušili, co se jim při další návštěvě stane. Při odchodu se stále koukali na bílé vznešené stavení.

Jak takový velký a krásný dům mohl během jedné noci zcela zmizet z povrchu země?

Jejich nadřízený s ničím neměl problém a všem třem mužům vyšel vstříc. Dalšího dne tedy všichni odjeli na farmu. Zatímco Jack a Michael pomáhali svému šéfovi vyprazdňovat krmítko, Nick se šel podívat na dům za stodolou.

Jenže najednou tam nic nebylo, jen pustá plocha bez ničeho. Nevěřil vlastním očím, a když zavolal i ostatní chlapy, také jen kroutili hlavami nad tím, co se mohlo stát.

Kam se celé stavení přes noc vypařilo? Podle některých teorií, které obhajují i odborníci v para vědách, se muži stali obětí takzvaného časového pásma, kdy se v jeden moment a na jednom místě protnou dvě časová pásma.

Pásmo minulé a přítomné. Muži tudíž mohli skutečně vidět krásný dům, který na tomto místě stál v dávné minulosti.

Podobných zážitků, kdy lidé vidí něco, co nepatří do naší doby, a za určitou chvíli to zmizí, se objevují čím dál častěji. Co přesně stojí za tímto fenoménem? 

Foto: www.anomalien.com, www.anomalien.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 28.11.2022 91
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.1tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou […]
od Adriana Vojtíšková 26.11.2022 650
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ…     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, při němž je […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.0tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.1tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, […]