Domů     Neobjasněné události
Dům, který zmizel. Existoval vůbec?
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 3.1.2020
6.4tis
116
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Tři muži: Jack Robertson, Michael Landale a Nick Hill, kteří pracovali pro zemědělskou dodavatelskou společnost, dostali od svého zaměstnavatele poměrně jednoduchý úkol. Z nedaleké opuštěné farmy v Ponca City v Oklahomě měli přinést krmítko pro hospodářská zvířata.

Jenže úkol to nebyl nakonec tak jednoduchý. Co se jim stalo?

Na jaře roku 1970 byl provoz farmy zcela ukončen, stalo se tak po několika desítek letech, kdy ji vlastnila jedna rodina. Nakonec v roce 1971 dostal jeden podnikatel možnost si z opuštěné budovy odnést velice drahé zařízení:

krmítko na hospodářská zvířata. Na tuto náročnou práci si proto povolal tři ze svých nejlepších zaměstnanců, tedy Jacka, Michaela a Nicka. Všichni muži souhlasili a dalšího dne se vydali na farmu.

Když tam přišli, viděli budovu v poměrně v dobrém stavu a za přilehlou stodolou na ně vyhlížel i krásný bílý dům, který vypadal dost zachovaně. Muži však rychle našli i tolik potřebné krmítko, ale protože bylo plné krmení a jen tak zařízení nejde vysypat, rozhodli se, že se vrátí zpět, vše řeknou šéfovi a ten s pomocí techniky krmítko vyčistí.

Jenže to netušili, co se jim při další návštěvě stane. Při odchodu se stále koukali na bílé vznešené stavení.

Jak takový velký a krásný dům mohl během jedné noci zcela zmizet z povrchu země?

Jejich nadřízený s ničím neměl problém a všem třem mužům vyšel vstříc. Dalšího dne tedy všichni odjeli na farmu. Zatímco Jack a Michael pomáhali svému šéfovi vyprazdňovat krmítko, Nick se šel podívat na dům za stodolou.

Jenže najednou tam nic nebylo, jen pustá plocha bez ničeho. Nevěřil vlastním očím, a když zavolal i ostatní chlapy, také jen kroutili hlavami nad tím, co se mohlo stát.

Kam se celé stavení přes noc vypařilo? Podle některých teorií, které obhajují i odborníci v para vědách, se muži stali obětí takzvaného časového pásma, kdy se v jeden moment a na jednom místě protnou dvě časová pásma.

Pásmo minulé a přítomné. Muži tudíž mohli skutečně vidět krásný dům, který na tomto místě stál v dávné minulosti.

Podobných zážitků, kdy lidé vidí něco, co nepatří do naší doby, a za určitou chvíli to zmizí, se objevují čím dál častěji. Co přesně stojí za tímto fenoménem? 

Foto: www.anomalien.com, www.anomalien.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.11.2021 1.5tis
V červenci roku 1897 se vznesl k arktické obloze vodíkem naplněný balon Orel. V jeho gondole byla trojice švédských vzduchoplavců: Salomon August Andrée, Knut Fraenkel a Nils Strindberg. Zmizeli beze stopy. Těla byla objevena až po více než třiceti letech. Příčina jejich smrti je poslední záhadou této odvážné expedice. Duchovním otcem expedice zaměřené na let balonem k severnímu pólu […]
od Filip Appl 25.11.2021 2.4tis
Legendy o strašidlech a přízracích vznikají průběžně už od počátku lidských civilizací. A současnost není výjimkou. Jedním z moderních fenoménů je i Slender man: Vysoká postava bez tváře, která má pronásledovat a unášet děti. V lese David´Park v těsné blízkosti amerického města Wahukesha si právě několik dívek hraje na schovávánou. Jedna z nich, Payton Leutnerová, netuší, že má před […]
od Mirek Brát 24.11.2021 2.0tis
Mezi nehodami velkých dopravních letadel najdeme i ty, které nebyly, a pravděpodobně nebudou nikdy, zcela objasněny. Patří mezi ně i záhada letu EgyptAir 990 z října roku 1999. Proč muselo zahynout při pádu boeingu všech 217 cestujících a členů posádky? Let EgyptAir 990 byla pravidelná linka z amerického Los Angeles do egyptské Káhiry. Mezipřistání měl Boeing 767-300ER […]
od Mirek Brát 23.11.2021 1.6tis
V březnu roku 1742 otřásl brněnským Špilberkem mohutný výbuch, následně pevnost zachvátil požár. Pozdější vyšetřování ukázalo, že z neznámých příčin explodovalo dvacet kusů dělostřeleckých granátů. Bylo to dílo záhadných záškodníků? V 18. století neměly již brněnský Špilberk bránit proti nepříteli hradební zdi, ale především dělostřelectvo. V pevnosti dokonce pracovala specializovaná dělostřelecká laboratoř. Skladiště byla plná výbušných granátů. Akce […]
od Eva Soukupová 22.11.2021 2.7tis
Pravé neštovice způsobené virem variola jsou jednou z nejhorších nemocí v dějinách lidstva, která jen během 20. století zahubila 300–500 milionů lidí. Ampule s nápisem „pravé neštovice“ byly nyní náhodně objeveny v jedné z laboratoří v americké Pensylvánii. Zkumavky podle všeho obsahující virus smrtících pravých neštovic v pensylvánském zařízení pro výzkum a vývoj vakcín objevil […]