Skip to content

Fara v obci Borley v hrabství Essex: Nejstrašidelnější místo Anglie?

Za jedno z „nestrašidelnějších míst v Anglii“ byla považována fara v obci Borley v hrabství Essex. Příčinou této nelichotivé přezdívky zřejmě byla tragická událost v těchto místech, kde údajně stával od roku 1362 benediktinský klášter.

Jeden mnich se zamiloval do jeptišky z ženského kláštera v Bures, vzdáleného asi 7 km. Jejich vztah nezůstal bez následků a tak se milenci rozhodli spolu uprchnout a začít někde jinde spolu žít normálním životem.

Avšak jejich plán byl nějakým způsobem prozrazen. Když v noci prchali najatým kočárem, byli zatčeni. Odnesl to i kočí, tomu byla setnuta hlava. Mnich byl za svůj čin oběšen a jeptiška zaživa zazděna ve sklepení kláštera, na jehož místě později byla postavena fara.

Tu v roce 1863 postavil Henry de Bull, který ji začal později rozšiřovat o další přístavky. První záhadné dění na faře zpozoroval v roce 1875 páter Jeffrey Shaw (*1944). Ten zde byl na návštěvě a zaznamenal vrhání kamenů v místnosti fary.

Na faře se střídali reverendi se svými rodinami, kteří potvrzovali záhadné jevy, kterých byli svědci. Nejčastěji se zjevoval duch jeptišky. Ta například obcházela budovu a její tvář často nahlížela do okna pokoje.

To nakonec vedlo k tomu, že raději okno zazdili. Někdy se také objevovala společně se svým milencem mnichem, či procházela domem. Stala se tak známou, že ji později začali říkat ,,jeptiška Walk“. Když na ní zavolali, vždy vzápětí zmizela.

Ale byla zde celá řada dalších zaznamenaných děsivých událostí. Například, když reverend Eric Gury Smith se s manželka nastěhovali do Borley v roce 1928, slyšeli často kroky na schodišti, sténání, šepot, jakási záhadná slova nebo zvonění zvonku.

Samy od sebe se rozsvítila světla, létaly prostorem malé oblázky nebo se ztrácely klíče. Ozýval se také dusání koní a drkotání kočáru, zřejmě jako odezva úprku oněch milenců. Ale případy se opakovaly i za dob reverenda Lionela Foystera, jeho ženy Marianne a dcery Adeliade.

Během prvního roku Lionel zaznamenal například zjevování skleněných předmětů, létání předmětů po pokoji, včetně žehličky. Nebo byla žena několikrát vyhozena v noci z postele apod. Foyster s rodinou vydržel na faře pět let, ale pro nemoc se odstěhoval, nebo už měl tajemných kousků plné zuby.

Prázdnou faru si také na rok pronajal známý „lovec duchů“ Harry Price (1881-1948), který také zažil některé události a popsal je v tisku i ve své knize.

Posledním majitelem a obyvatelem fary byl kapitán William Grekson (1877-1963) s rodinou. Ale dne 27. února 1939 fara vyhořela od převržené olejové lampičky v knihovně. Ti co pozorovali požár fary, potvrdili, že v okně hořícího domu spatřili tvář mladé dívky.

V roce 1944 byla fara zbořena, neboť se plánovala výstavba bytových domů. Při výkopových pracích byla nalezena lebka ženy a také několik přívěsků s náboženskými symboly. Je proto velmi pravděpodobné, komu asi tato lebka patřila.

A tak jen zdokumentovaných případů zjevení duchů a nevysvětlitelných kousků na faře je prý přes dva tisíce. To již přesahuje možnosti nějakých podvodů či smyšlenek. Tyto jevy byly zaznamenány řadou nezávislých obyvatel, kteří se zde vystřídali.

Proto není divu, že objekt fary v Borley byl považován za ztělesněné zlo.

Foto: wikipedie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Staročeská kuchařka: Ničily luštěniny rozum?
epochaplus.cz

Staročeská kuchařka: Ničily...

„Kterak to, že po všech porážkách se Francie vždy zase...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochaplus.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší vrásky...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Život mě nešetřil!
skutecnepribehy.cz

Život mě nešetřil!

Prožila jsem si roky, kdy...
Čokoládové cupcakes s mascarpone krémem
panidomu.cz

Čokoládové cupcakes s...

Malé dortíky zdobené smetanovým...