Skip to content

Fenomén USO: Oceány mohou být skrýší pro neznámé civilizace

V hlubinách oceánů se kromě mořských nestvůr mají údajně vyskytovat také záhadné podvodní předměty označované mezinárodním termínem USO (Unidentified Sea Object, tj. neidentifikovaný mořský objekt). Podle výpovědí svědků tyto objekty často pod hladinou svítí, a někdy mají dokonce vylétat z mořské vody do vzduchu, kde pozorovatelům mizí z dohledu, nebo se naopak noří zpátky do chladných vln…

Je možné, že mimozemšťané nepřilétají z hlubin vesmíru, ale z hlubin oceánů? Foto: amazon.com

Kromě toho se v jejich okolí mají projevovat zvláštní anomálie, například zásadní poruchy ve fungování kompasu, nebo problémy s elektrickými přístroji. Výpovědi o jejich pozorování jsou skutečně pozoruhodné, ale přesto tento zvláštní fenomén až na drobné výjimky nikdo podrobněji nezkoumal.

Jako by se vědci obávali toho, co mohou pod hladinou objevit, a proto očitá svědectví odsouvají do oblasti halucinací. Objasnění fenoménu USO je přitom pro lidstvo v podstatě důležitější otázkou než v případě UFO (Unidentified Flying Object, tj.

neidentifikovaný létající předmět), protože zatímco UFO má přilétat z kosmu, podivné objekty z hlubin mají evidentně základny přímo na Zemi! Je USO jen bludem pomatených svědků? Nebo se snad v oceánech mohou skrývat podmořská střediska neznámé civilizace?

Co na moři spatřil Norman Burns? Foto: dailyexaminer.com.au
NA TOHLE NIKDY NEZAPOMENU

Jeden z neuvěřitelných příběhů o USO se má odehrát roku 1974, kdy vrcholí americká válka ve Vietnamu (1964–1975). Příslušník amerického námořnictva Norman Burns hlídkuje se dvěma dalšími vojáky na palubě lodi USS Kilauea, jež se dvěma dalšími americkými plavidly brázdí vody Indického oceánu u pobřeží tehdejšího Jižního Vietnamu.

Poklidný večer ovšem zdramatizuje příhoda, která na okamžik zmrazí všechny očité svědky. „Dívali jsme se na loď před námi, když se hladina náhle rozzářila a začala vřít. Světlo bylo stále jasnější a jasnější, až se v jednu chvíli z vody vynořila žlutá nebo oranžová koule, která přeletěla torpédoborec a rychle se vrátila zpět do oceánu,“ vypráví i po letech užaslý veterán.

„Mysleli jsme, že máme halucinace, ale naše pozorování potvrdili i kolegové, kteří celou událost sledovali z můstku. Zářící objekt měl 40–60 metrů v průměru! Nikdy na to nezapomenu,“ líčí Burns. Je ústřední postavou podivuhodné události opravdu USO?

Nebo mohlo jít o nějaký optický jev, případně zatoulaný kulový blesk?

Zprávy o USO přichází i za časů 2. světové války. Foto: jerrybanfield.com
ODPOVĚĎ LEŽÍ NA DNĚ

Svítící podmořské objekty jsou už několik desítek let předmětem záhadologického bádání. Hlášení o výskytu USO objektů totiž přicházejí takřka z celé zeměkoule! V Evropě se údajně námořníkům z lodi ODYSSEE poblíž mateřského Řecka v roce 1963 naskytne prazvláštní pohled.

V zorném poli posádky se zjevuje nestandardní blikající letoun, který se má usadit na mořské hladině a poté zmizet do hlubiny. Mohlo jít ve skutečnosti o obyčejnou leteckou havárii? Jenže žádná v té oblasti nebyla hlášena.

Již během 2. světové války (1939–1945) se prý objevují stroje projevující vlastnosti USO, které vojáci považují za běžné nepřátelské ponorky. Navíc se dodnes traduje, že jeden z objektů USO byl údajně na polském pobřeží zachycen speciálními jednotkami německého Wehrmachtu.

Jeho další osud však zůstává neznámý. Kritici hypotézy o existenci podmořských civilizací tvrdí, že podobná setkání se dají vždy racionálně vysvětlit. Ale je potřeba si uvědomit, že většina mořských hlubin stále zůstává neprozkoumána.

Badatelé přitom v neprobádaných oblastech často nalézají zcela neznámé druhy živočichů či tajemné struktury ve skalách, jež připomínají podmořská města! Mohou se právě v nich ukrývat tajnosnubné základny bytostí, které kormidlují mořské USO?

Zdeněk Pospíšil

Foto: pinterest.com, amazon.com, dailyexaminer.com.au, jerrybanfield.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články