Bilokace je nadpřirozená schopnost vyskytovat se v jeden okamžik na dvou místech současně. V církvi se řadí mezi zázraky, jinde zase mezi paranormální jevy. Bilokace chápaná jako zázrak je pak připisována i některým svatým…
Pater Pio
Známý je v tomto smyslu mimo jiné například italský kněz a světec Otec Pio, který byl i léčitelem a rovněž byl znám pro svá stigmata. Je mu také přisuzováno mnoho zázraků, kupříkladu jasnovidectví.
Peruánský léčitel
Schopnost bilokace bývá připisována též peruánskému léčiteli Martinovi de Porres, jenž asi roku 1601 při klášteře založil sirotčinec a dětský špitál. Pečoval o děti, nemocné, postižené morem a chudé, bez ohledu na jejich rasu či barvu pleti.
Žil přísně asketicky a byl vegetarián. Kromě bilokace proslul i zázračnými schopnostmi léčitelství a levitace. Do konce života trpěl pocitem sociálního vyloučení a méněcennosti. Zřídil i útulek pro psy a kočky. Při ošetřování nemocných se nakazil a zemřel na tyfus.

Čtení v druhých?
I svatý Jan Bosco byl prý spatřen na místě, ve kterém se v danou dobu nenacházel. Několikrát údajně rovněž předpověděl i brzkou nečekanou smrt a jsou mu též přisuzovány další jasnovidecké schopnosti.
Don Bosco je světec, o kterém je zachováno velmi mnoho svědectví zázračných činů. Kupříkladu lidé při zpovědi popisovali, že ve zpovědnici, když si nevzpomínali na své hříchy, jejich hříchy všechny vyjmenoval. Navíc na jeho modlitbu se mělo mnoho lidí náhle a nečekaně vyléčit.

Možnost pobytu mimo tělo?
Studie z nejrůznějších kultur ukazují, že jejich naprostá většina věří v možnost pobytu mimo tělo. Průzkumy o výskytu tohoto jevu v populaci prý potvrdily, že deset až dvacet pět procent lidí zažilo podobnou zkušenost.
Nejčastěji popisovanými znaky jsou citelné odpoutání od těla, rozšířené vnímání a posílené vědomí. Někteří lidé věří, že astrální tělo je s fyzickým tělem spojeno jakýmsi stříbrným vláknem.
Astrální tělo se tak může zvednout, ale může být rovněž i vtaženo zpět do těla fyzického.
Zážitky mimo tělo
Zážitky mimo tělo byly dlouho spojovány s mudrci a jogíny. Skeptičtí psychologové tvrdí, že zážitky vně našeho těla jsou pouze jen určitou formou opětovného vybavení určitých vzpomínek, halucinací nebo obzvlášť živých snů.
Takové hypotézy však nemohou vysvětlit skutečnost, že lidé, kteří touto zkušeností prošli, mohou zcela přesně popisovat