4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Francie a mimozemšťané: Fakta z utajovaných dokumentů nutí k zamyšlení
Francie a mimozemšťané: Fakta z utajovaných dokumentů nutí k zamyšlení
od 31.5.2020
4.6tis
Ocitlo se někdy UFO poblíž slavné Eiffelovy věže? Foto: amazon.com
473
SDÍLENÍ
4.6tis
ZOBRAZENÍ

Vůbec první zemí, která otevírá tajné archivy světu, je Francie. Národní vesmírná agentura CNES uveřejňuje v roce 2007 na 1600 svědectví z více než 6000 nashromážděných zpráv. Ty mají zabrat dokonce 100 000 stran!

„Navršeno na sebe, těchto 100 000 stran by mohlo stát stejně vysoko jako třípatrová budova.

Impozantní množství dokumentů je výsledkem 30 let vyšetřování a zahrnuje policejní zprávy a expertní posudky, náčrty svědků a video a audio nahrávky,“ uvádí CNES na svých internetových stránkách. O čem tyto dokumenty hovoří? Dokazují snad skutečně existenci mimozemského života?

Ocitlo se někdy UFO poblíž slavné Eiffelovy věže? Foto: amazon.com Co spatřila posádka letu Air France? Foto: corporate.airfrance.com UFO vyděsí muže na poli poblíž městečka Trans-en-Provence. Foto: sciencealert.com Setkaly se děti s mimozemšťany? Foto: seti.org
Co spatřila posádka letu Air France? Foto: corporate.airfrance.com
Co spatřila posádka letu Air France? Foto: corporate.airfrance.com

Celkem jedna čtvrtina z uveřejněných svědectví byla odborníky klasifikována jako svědectví „typu D“.

To znamená, že „přes dobré nebo velmi dobré údaje a věrohodná svědectví jsme konfrontováni s něčím, co nedokážeme vysvětlit,“ říká Jacques Patenet, letecký inženýr, který působí jako ředitel CNES, společnosti založené slavným francouzským prezidentem Charlesem de Gaullem (1890–1970) v roce 1961. Jeden z případů, které se doposud nepodařily vysvětlit, pochází z roku 1994. Posádka letadla společnosti Air France si při svém letu nad Paříží všimne hnědočerveného disku vznášejícího se nad horizontem a pravidelně měnícího tvar!

Jak je možné, že případ nebyl dosud vyjasněn?

Agentura CNES podrobuje dokumenty o neidentifikovaných létajících objektech analýze již od roku 1977. Často se prý stává, že popisované objekty jsou jen podivně tvarované mraky nebo vesmírné trosky, které padají zpět do atmosféry. Kolik případů tedy skutečně popisuje UFO?

UFO vyděsí muže na poli poblíž městečka Trans-en-Provence. Foto: sciencealert.com
UFO vyděsí muže na poli poblíž městečka Trans-en-Provence. Foto: sciencealert.com

UFO NA POLI

Jacques Patenet uvádí, že záznamy obsahují i svědectví čistě bizarního charakteru:

„Případy, jako když jedna dáma ohlásila spatření objektu, který vypadal jako létající role toaletního papíru.“ Takové zprávy však nejsou ve středu vědeckého zájmu a údajně netvoří hlavní část důkazního materiálu. Svědci prý většinou mluví pravdu:

reklama

„Jen málo z nich hledalo publicitu, většina se spíš obávala hlavně toho, že nebudou bráni vážně,“ shrnuje Patenet. Jaké případy ještě otřásly renomovanými badateli z oblasti ufologie?

Jeden takový pochází z ledna roku 1981. Poblíž městečka Trans-en-Provence v jižní Francii zaznamená jistý muž pracující na poli podivný svištivý zvuk. Zvedne hlavu, aby se podíval, co se děje, a v tom uvidí cosi, co vypadá jako létající talíř.

Má asi 2, 5 metru v průměru a k velkému překvapení svědka, přistává údajně asi 50 metrů od něj! Muž se chce přiblížit, jenomže talíř se v mžiku odlepí od země a mizí pryč. Celý příběh později podrobně líčí policii.

Vyšetřovatelé, kteří přijíždí na místo, však mohou pouze ohledat ohořelé stopy, které podivné těleso zanechalo na zemi. Případ nebyl dodnes objasněn.

Setkaly se děti s mimozemšťany? Foto: seti.org
Setkaly se děti s mimozemšťany? Foto: seti.org

MALÉ ČERNÉ BYTOSTI

Zajímavá svědectví se objevila také v roce 1990. Hned 1000 lidí tehdy dosvědčuje „blýskavá světla“, zjevující se na nebi dne 5. listopadu. Později má prý do atmosféry spadnout dokonce kus mimozemské lodi! Mezi zprávami jsou navíc i přímé popisy mimozemšťanů.

reklama

Jeden takový pochází od dvou dětí – třináctiletého hocha a jeho devítileté sestry. Právě se píše 29. srpen 1967 a sourozenci hlídají krávy nedaleko vesnice Cussac. Najednou uvidí „čtyři malé černé bytosti“, jež mají něco kolem 47 palců (asi 120 centimetrů).

Chtějí si s nimi jít hrát, protože myslí, že jde rovněž o děti, jenomže bytosti prý začnou najednou vypadat rozrušeně. Vznesou se do vzduchu a nastoupí do něčeho, co vypadá jako kulatá kosmická loď, mající asi 4, 5 metru v průměru.

Ta se pak rozzáří a po spirálovité dráze zamíří k nebi, až úplně zmizí. Co tenkrát děti vlastně viděly? CNES údajně obdrží něco kolem 50 až 100 zpráv ročně, zejména od policie. Celých 10 procent z nich pak musí podrobit výzkumu.

Zatím zůstává mnoho případů neobjasněných, a snad proto jsou ty nejzáhadnější z nich uveřejněny. Podaří se je někomu vysvětlit?

Michaela Vondrušková

Foto: sciencealert.com, corporate.airfrance.com, seti.org, amazon.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený od
od 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května
od 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti blízkých do národního parku B
od 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir O
od 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). [gallery ids="102361,102360,102359,1