3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Halloween: Přitahuje skutečné hororové události?
Halloween: Přitahuje skutečné hororové události?
od 1.3.2022
2.9tis
Proč se zrovna o Halloweenu děje tolik úmrtí a jiných tragických událostí? FOTO: Pixabay
282
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Koledu, nebo něco provedu! Říkanka, se kterou děti v mnoha zemích 31. října obchází domy. V kostýmech upírů, vlkodlaků či mimozemšťanů si říkají o čokolády a jiné sladkosti.

Je to oblíbená tradice, při které ale až podezřele často tuhne krev v žilách doopravdy…

Proč se zrovna o Halloweenu děje tolik úmrtí a jiných tragických událostí? FOTO: Pixabay Halloween - tajemná noc, která jako kdyby přitahovala nevysvětlitelné erupce násilí. FOTO: Unsplash

Jako kdyby se nad ulicemi plnými rozesmátých lidí v děsivých kostýmech často vznášelo i něco zlého. Něco škodolibého, co v nás dokáže probudit to nejhorší, protože se to chce o Halloweenu bavit krvavým divadlem.

reklama

Pekelnou scénu nachystá Derek Ward na Long Islandu v roce 2014. Kuchyňským nožem zabíjí svoji matku, následně jí řeže hlavu. Tu pak vynáší ven na ulici, zatímco druhou rukou za sebou táhne její tělo.

Obojí nechává ležet pohozené na trávníku a za několik okamžiků skáče pod projíždějící vlak. Hlavu a tělo míjí spoustu chodců, přesvědčených, že jde jen o halloweenský vtípek.

Bohužel to ani zdaleka není jediný reálný horor, který se v Předvečer všech svatých odehrál.

Halloween - tajemná noc, která jako kdyby přitahovala nevysvětlitelné erupce násilí. FOTO: Unsplash
Halloween – tajemná noc, která jako kdyby přitahovala nevysvětlitelné erupce násilí. FOTO: Unsplash

Brutální a šílené vraždy

Vražedná řádění o Halloweenu zní často jako přehlídka nejhorších psychopatů. Dochází k náhlým, zcela zbytečným a fatálním útokům. Například v roce 2011 nemůže pětapadesátiletý muž z Chicaga najít pytel se sladkostmi, které si vykoledoval.

reklama

Ovládá ho přesvědčení, že mu je ukradla sousedka. Jako smyslů zbavený jde a ubodá ji rovnou několika steakovými noži. Jednadvacetiletý Karl Jackson jede vyzvednout malého synka své přítelkyně z oslavy u kamarádů.

Dostane se do sporu s bandou teenagerů, kteří mu na auto hází vajíčka, což je jedna z celkem neškodných halloweenských tradic. Když chce ale pokračovat v jízdě, jeden z výrostků v kostýmu k němu přistoupí a beze slova ho na místě zastřelí.

Nešťastnou shodou okolností nepřežije Halloween japonský student Yoshihiro Hattori, který roku 1992 v kostýmu zabloudí k nesprávnému domu, jehož majitel ho nelítostně odstřelí s tím, že se prý bál o svůj život.

Obrovskou kliku má naopak devítiletá dívenka vracející se domů v černobílých šatech a s černou čapkou s chlupatým střapcem. Její příbuzný si myslí, že je to skunk a po holčičce střelí! Naštěstí přežije. Co během Halloweenu způsobuje takové pomatení smyslů?

reklama

Někdy na sebe vrazi berou podobu hororových postav z filmových sérií Noční můra v Elm Street či Vřískot, jindy by se sami mohli stát ústředními záporáky těchto snímků.

Tak jako šestadvacetiletý David Andrews, který 31. října 1984 ubodá svoji partnerku, její dvě dcerky (10 a 11 let) a osmiletého syna následně unese a dva dny s ním ujíždí před policií, než se neúspěšně pokusí o sebevraždu…

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 198
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.6tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.