5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Havárie jaderné elektrárny Fukušima: Šlo o dílo iluminátů?
Havárie jaderné elektrárny Fukušima: Šlo o dílo iluminátů?
od 2.8.2022
3.3tis
Okamžik, kdy jaderná elektrárna ve Fukušimě začala vybuchovat. FOTO: Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
367
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Ilumináti, tajná společnost skrytě vládnoucí světu, je pojem známý i lidem mimo záhadologické kruhy.

Někdo z nich má spíše legraci a považuje je jen za fiktivní postavy, ale existuje i řada vlivných a známých osobností, které přísahají, že je toto společenství skutečné. Stojí za fukušimským neštěstím?

Okamžik, kdy jaderná elektrárna ve Fukušimě začala vybuchovat. FOTO: Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Oblast je kvůli radioaktivitě ještě dlouho poté uzavřena. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Snad nejvýrazněji bývají v posledních letech ilumináti spojováni s havárií japonské jaderné elektrárny Fukušima umístěné na východním pobřeží ostrova Honšú, k níž došlo 11. března 2011. Nejhorší den pro Japonsko od shození atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki na konci 2. světové války, nejhorší havárii jaderné elektrárny pro svět od Černobylu.

reklama

Hrdé Japonsko na kolenou, právě to má být cíl iluminátů. Země, která si nechce do ničeho nechat mluvit, dostává takto jakýsi gigantický výchovný pohlavek.

Americký učitel žijící v zemi vycházejícího slunce Howard Francis říká, že exploze Fukušimy zemi oslabila v mnoha směrech. Diplomacie, energetika, ekonomika, tam všude schytá Japonsko těžký zásah.

V oblasti je omezen rybolov, zemědělská půda znehodnocena na desítky let dopředu a celková pověst japonských potravin, oblíbených všude ve světě, také utrpí. Hodí se tohle všechno někomu do krámu?

Oblast je kvůli radioaktivitě ještě dlouho poté uzavřena. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Oblast je kvůli radioaktivitě ještě dlouho poté uzavřena. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Izrael vrací úder?

Mezi konspirátory se spekuluje také o tom, že havárie ukončí japonské snahy o nezávislost na fosilních palivech (ropa, zemní plyn, uhlí – pozn. red.). Právě obchod s těmito palivy a budování závislosti na nich má být jedním z hlavních zájmů iluminátů.

reklama

Zneklidňující teorii nahrává fakt, že se těsně po neštěstí setkává japonský císař Akihito (*1933) s americkým bankéřem a průmyslníkem Davidem Rockefellerem (1915–2017), který bývá s ilumináty často spojován. Jen špatné načasování obchodní schůzky?

Nebo se za oponou dělo něco víc? Neobvyklou alternativu toho, co se ve Fukušimě stalo, nabízí i americký novinář a bývalý analytik NSA (Národní bezpečnostní agentura – pozn. red.) Jim Stone.

V únoru 2010 prý Japonsko nabízí pomoc Íránu s obohacováním uranu, což je proces využívaný při konstrukci jaderných zbraní.

Brzy na to dostává ve Fukušimě na starost bezpečnost izraelská firma Magna BSP. Nainstaluje zde obrovské kamery a ty prý v sobě mají ukrývat malé jaderné nálože!

reklama

Zároveň se firma nabourává do počítačů a nahrává do nich virus Stuxnet, který dokáže přeprogramovat přednastavené automaty řídící továrny a získat z nich i citlivá data. „Všech dvanáct členů izraleského Magna BSP se vrací do své domoviny týden před katastrofou.

Náhoda, nebo věděli, že se to stane?“ uzavírá svou úvahu Stone. Naráží tím na otevřené nepřátelství panující mezi islámským Íránem a židovským Izraelem. Trefil to správně? Nebo zkrátka někteří lidé za vším špatným vidí USA, jiní Němce a ještě jiní Židy?

Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 229
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap
od 5.12.2022 357
Od nepaměti kolují po světě legendy o bytostech vyznačujících se velikou silou a nadměrným vzrůstem. Tito giganti většinou vystupují jako obludní, dlouhovlasí obři. Archeologické průzkumy kosterních pozůstatků těchto bytostí a vykopávky různých nástrojů nasvědčující tomu, že na Zemi opravdu žili a možná, že i dosud stále žijí. I když oficiální věda tuto domněnku odmítá, není vyloučeno, že tomu
od 4.12.2022 1.1tis
Pod povrchem francouzské metropole se ukrývá tajemný svět katakomb. Podzemí v minulosti posloužilo jako úložiště lidských ostatků z rušených hřbitovů. Sto devadesát kilometrů chodeb je zároveň nebezpečnou pastí pro ty, kteří by chtěli vstoupit do katakomb bez patřičného vybavení a odpovídajících znalostí. Podzemí současné Paříže začalo vznikat již
od 3.12.2022 2.4tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.7tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola