12. srpna 1831: Narodila se Helena Blavatská, zřejmě největší okultistka všech dob.
Domů     Neobjasněné události
Havárie jaderné elektrárny Fukušima: Šlo o dílo iluminátů?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 2.8.2022
3.3tis
Okamžik, kdy jaderná elektrárna ve Fukušimě začala vybuchovat. FOTO: Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
367
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Ilumináti, tajná společnost skrytě vládnoucí světu, je pojem známý i lidem mimo záhadologické kruhy. Někdo z nich má spíše legraci a považuje je jen za fiktivní postavy, ale existuje i řada vlivných a známých osobností, které přísahají, že je toto společenství skutečné. Stojí za fukušimským neštěstím?

Okamžik, kdy jaderná elektrárna ve Fukušimě začala vybuchovat. FOTO: Digital Globe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Oblast je kvůli radioaktivitě ještě dlouho poté uzavřena. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Snad nejvýrazněji bývají v posledních letech ilumináti spojováni s havárií japonské jaderné elektrárny Fukušima umístěné na východním pobřeží ostrova Honšú, k níž došlo 11. března 2011. Nejhorší den pro Japonsko od shození atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki na konci 2.

světové války, nejhorší havárii jaderné elektrárny pro svět od Černobylu. Hrdé Japonsko na kolenou, právě to má být cíl iluminátů. Země, která si nechce do ničeho nechat mluvit, dostává takto jakýsi gigantický výchovný pohlavek.

Americký učitel žijící v zemi vycházejícího slunce Howard Francis říká, že exploze Fukušimy zemi oslabila v mnoha směrech. Diplomacie, energetika, ekonomika, tam všude schytá Japonsko těžký zásah. V oblasti je omezen rybolov, zemědělská půda znehodnocena na desítky let dopředu a celková pověst japonských potravin, oblíbených všude ve světě, také utrpí. Hodí se tohle všechno někomu do krámu?

Oblast je kvůli radioaktivitě ještě dlouho poté uzavřena. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Izrael vrací úder?

Mezi konspirátory se spekuluje také o tom, že havárie ukončí japonské snahy o nezávislost na fosilních palivech (ropa, zemní plyn, uhlí – pozn. red.). Právě obchod s těmito palivy a budování závislosti na nich má být jedním z hlavních zájmů iluminátů.

Zneklidňující teorii nahrává fakt, že se těsně po neštěstí setkává japonský císař Akihito (*1933) s americkým bankéřem a průmyslníkem Davidem Rockefellerem (1915–2017), který bývá s ilumináty často spojován.

Jen špatné načasování obchodní schůzky? Nebo se za oponou dělo něco víc? Neobvyklou alternativu toho, co se ve Fukušimě stalo, nabízí i americký novinář a bývalý analytik NSA (Národní bezpečnostní agentura – pozn.

red.) Jim Stone. V únoru 2010 prý Japonsko nabízí pomoc Íránu s obohacováním uranu, což je proces využívaný při konstrukci jaderných zbraní. Brzy na to dostává ve Fukušimě na starost bezpečnost izraelská firma Magna BSP.

Nainstaluje zde obrovské kamery a ty prý v sobě mají ukrývat malé jaderné nálože! Zároveň se firma nabourává do počítačů a nahrává do nich virus Stuxnet, který dokáže přeprogramovat přednastavené automaty řídící továrny a získat z nich i citlivá data.

„Všech dvanáct členů izraleského Magna BSP se vrací do své domoviny týden před katastrofou. Náhoda, nebo věděli, že se to stane?“ uzavírá svou úvahu Stone. Naráží tím na otevřené nepřátelství panující mezi islámským Íránem a židovským Izraelem.

Trefil to správně? Nebo zkrátka někteří lidé za vším špatným vidí USA, jiní Němce a ještě jiní Židy?

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 1.6tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Mirek Brát 10.8.2022 2.1tis
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.5tis
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 1.5tis
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]
od Eva Soukupová 8.8.2022 3.3tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]