reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Paranormální jevy
Hlavně se do nich nedívejte: Zrcadla posedlá zlem!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 24.5.2022
2.8tis
Sídlí v některých zrcadlech zlo? FOTO: Unsplash
261
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši.

Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu?

Sídlí v některých zrcadlech zlo? FOTO: Unsplash Dá se do zrcadel vstoupit a zase z nich vystoupit? FOTO: Unsplash

Američanka Destiny Glaubitz (*1965) zakládá v roce 2009 Washingtonský spolek pro výzkum nadpřirozena a paranormálních jevů. Ozývá se jí klient, jenž jedné noci leží v posteli a s hrůzou sleduje, jak mu ze zrcadla vystupuje vysoký muž celý v černém.

Na hlavě má černý kvakerský klobouk (kvakeři jsou náboženské hnutí vycházející z křesťanství – pozn. red.) a do tmy pokoje svítí jeho červené oči. Ze světa za zrcadlem vstupuje do naší reality. Není mu vidět do tváře, jako by to byl oživlý stín.

Vznáší se několik centimetrů nad zemí a vyděšeného muže v posteli se ptá: „Přidáš se k nám?“ Údajně za to muži slibuje veškeré pozemské rozkoše. Slávu, bohatství, vysněnou partnerku. Ale kdo jsou „oni“? Ke komu se má přidat?

Stínová bytost následně opět mizí v zrcadle, v tomto případě fungujícím jako jakýsi portál. Celá scéna nápadně připomíná typické zážitky jedinců lapených ve spánkové paralýze (ENIGMA 8/2019). „Můj klient je přesvědčený, že byl zcela vzhůru, že se mu to nezdálo,“ říká Glaubitz.

Možná nepoznal, že spí? Nebo jde o důkaz potvrzující slova mnoha lidí trpících spánkovou paralýzou – že to nejsou jenom sny a děje se to doopravdy?

Dá se do zrcadel vstoupit a zase z nich vystoupit? FOTO: Unsplash

Příšerné noční můry

Jindy se Glaubitz seznamuje s příběhem muže, který za ní přišel s tím, že trpí extrémně hororovými sny. Podle něj všechno začíná, když se nastěhuje do nového domu. Zde stojí v ložnici velká zrcadlová skříň.

Každý stín a pohyb se na ní mnohokrát odráží a pokřivuje. Postupně muž dochází k závěru, že zrcadla realitu pouze nereflektují. Ona do ní i něco sama pouští. Něco zlého. „Zrcadla jsou portály do jiných dimenzí,“ tvrdí neochvějně dotyčný muž, jenž si nepřeje být jmenován.

Zajímavé je, že i feng šui, čínské učení o harmonii prostoru, nedoporučuje dávat do ložnic zrcadla. Prý obsahují neklidné energie. A právě po klidném spánku muž marně touží, proto před zrůdnými sny utíká do jiného domu.

Na nové adrese v ložnici žádné zrcadlo nemá. Jenže hned první noc se sny vracejí. Muži je skoro do pláče, rozhlíží se kolem sebe, mžourá do tmy a pak si to uvědomí – do koupelny nevedou žádné dveře a zrcadlo v ní jasně vidí ze své postele!

Tudy k němu tedy proudí zlo. Zrcadlo zakrývá hadrem a pro jistotu u něj nechává několik ochranných veršů z Bible. Zdali to pomohlo, již není známo.

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 2.2tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]