3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Hlavně se do nich nedívejte: Zrcadla posedlá zlem!
Hlavně se do nich nedívejte: Zrcadla posedlá zlem!
od 24.5.2022
2.8tis
Sídlí v některých zrcadlech zlo? FOTO: Unsplash
261
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry?

Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu?

Sídlí v některých zrcadlech zlo? FOTO: Unsplash Dá se do zrcadel vstoupit a zase z nich vystoupit? FOTO: Unsplash

Američanka Destiny Glaubitz (*1965) zakládá v roce 2009 Washingtonský spolek pro výzkum nadpřirozena a paranormálních jevů. Ozývá se jí klient, jenž jedné noci leží v posteli a s hrůzou sleduje, jak mu ze zrcadla vystupuje vysoký muž celý v černém.

reklama

Na hlavě má černý kvakerský klobouk (kvakeři jsou náboženské hnutí vycházející z křesťanství – pozn. red.) a do tmy pokoje svítí jeho červené oči. Ze světa za zrcadlem vstupuje do naší reality. Není mu vidět do tváře, jako by to byl oživlý stín.

Vznáší se několik centimetrů nad zemí a vyděšeného muže v posteli se ptá: „Přidáš se k nám?“ Údajně za to muži slibuje veškeré pozemské rozkoše. Slávu, bohatství, vysněnou partnerku. Ale kdo jsou „oni“? Ke komu se má přidat?

Stínová bytost následně opět mizí v zrcadle, v tomto případě fungujícím jako jakýsi portál. Celá scéna nápadně připomíná typické zážitky jedinců lapených ve spánkové paralýze (ENIGMA 8/2019).

„Můj klient je přesvědčený, že byl zcela vzhůru, že se mu to nezdálo,“ říká Glaubitz. Možná nepoznal, že spí? Nebo jde o důkaz potvrzující slova mnoha lidí trpících spánkovou paralýzou – že to nejsou jenom sny a děje se to doopravdy?

Dá se do zrcadel vstoupit a zase z nich vystoupit? FOTO: Unsplash
Dá se do zrcadel vstoupit a zase z nich vystoupit? FOTO: Unsplash

Příšerné noční můry

Jindy se Glaubitz seznamuje s příběhem muže, který za ní přišel s tím, že trpí extrémně hororovými sny. Podle něj všechno začíná, když se nastěhuje do nového domu. Zde stojí v ložnici velká zrcadlová skříň.

reklama

Každý stín a pohyb se na ní mnohokrát odráží a pokřivuje. Postupně muž dochází k závěru, že zrcadla realitu pouze nereflektují. Ona do ní i něco sama pouští. Něco zlého.

„Zrcadla jsou portály do jiných dimenzí,“ tvrdí neochvějně dotyčný muž, jenž si nepřeje být jmenován. Zajímavé je, že i feng šui, čínské učení o harmonii prostoru, nedoporučuje dávat do ložnic zrcadla. Prý obsahují neklidné energie.

A právě po klidném spánku muž marně touží, proto před zrůdnými sny utíká do jiného domu. Na nové adrese v ložnici žádné zrcadlo nemá. Jenže hned první noc se sny vracejí.

Muži je skoro do pláče, rozhlíží se kolem sebe, mžourá do tmy a pak si to uvědomí – do koupelny nevedou žádné dveře a zrcadlo v ní jasně vidí ze své postele! Tudy k němu tedy proudí zlo.

reklama

Zrcadlo zakrývá hadrem a pro jistotu u něj nechává několik ochranných veršů z Bible. Zdali to pomohlo, již není známo.

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o