Skip to content

Honosné sídlo s tragickým osudem dnes obývají jen duchové

Z jakých důvodů zůstávají některá překrásná a obrovská sídla dlouhá léta opuštěná? Odpověď je jasná, tyto domy mají většinou pohnutou historii nebo paranormální obyvatele. Nebo, stejně jako v případě sídla známého jako Lynnewood Hall, obojí.

Lynnewood Hall je překrásná stavba v americké Pensylvánii. Na rozhlehlém pozemku tu stojí sídlo o rozloze 6500 čtverečních metrů. Nádherná budova už ale dlouhou dobu chátrá, a žádný nový majitel se o ni nehlásí.

Může za to jak neuvěřitelná cena 16 milionů dolarů, tak pohnutá historie domu postaveného na samém konci 19. století.

Obrovské honosné sídlo už desítky let chátrá. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Tragický osud

Neoklasicistní sídlo s neuvěřitelnými 110 místnostmi, bazénem, galerií a tanečním sálem nechal vybudovat průmyslník Peter Widener. Dříve společenského a veselého člověka o několik let později nezvratně proměnila smrt jeho syna, který zemřel při potopení známého Titaniku.

Widener se od té doby stranil společnosti a nakonec skonal o samotě v tomto obrovském sídle. A podle mnohých lidí zde duchové Petera Widenera a jeho syna zůstávají dodnes.

Několik osob, které chátrající stavbu navštívili, mluví o tíživém pocitu smutku, který je v budově cítit. Někteří se v domě setkali s místy, kde bylo nevysvětlitelně chladno. Několik osob dokonce zahlédlo po nekonečných chodbách bloudit mlžné postavy, nebo slyšelo úzkostný šepot o samotě umírajícího starce, jehož duch dodnes truchlí nad ztrátou milovaného syna.

Kromě těchto paranormálních jevů je dům od roku 1943 zcela opuštěný a čeká na nové majitele. Ti však musí při koupi počítat s přítomností dvou neklidných duší.

Foto: Mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články