Skip to content

Veterán vojenského letectva pozoroval na nebi podivný světelný objekt

Komu jinému věřit setkání s UFO než pilotům, kteří svou pracovní dobu tráví ve vzduchu a zároveň se vyznají v letecké technice. Pokud je pilot navíc letecký veterán, jako v případě nedávného pozorování v Severní Karolíně, platí to dvojnásob.

S něčím podivným na obloze se tam setkal 88 let starý veterán Korejské války Charles Cobb, který strávil u letadel 45 let svého života. Se svým pozorováním se nejprve obával někomu svěřit. A to až do chvíle, než se mu jeden známý svěřil s podobným příběhem.

Světelný bod na obloze

Cobb na obloze zahlédl podivný světelný bod. „Téměř určitě nešlo o obyčejné letadlo nebo stíhačku, ty by mi zmizely po několika minutách z dohledu. Tento bod vypadal tak, jako že se pohybuje, ale přesto téměř setrvával na místě,“ popsal setkání Cobb, který byl v té době na zemi na letišti Silver Creek Airport.

Objekt se podle něj pohyboval ve výšce mezi pěti a deseti kilometry. Sám Cobb si nejprve myslel, že vidí odraz světla od letounu nebo stíhačky, to však neodpovídalo jeho dosavadním dlouholetým zkušenostem.

Jeho odhad, že se jedná o něco velmi neobvyklého, mu později potvrdili i další letečtí experti, kteří jev stejně jako on nedokázali vysvětlit. „Na první pohled to skutečno nejvíce ze všeho připomíná odraz světla od stíhačky, to však nedává smysl ve spojení s místem a délkou pozorování,“ potvrdil další z pilotů.

Co ale tedy Cobb skutečně viděl? Na zodpovězení této otázky si budeme muset nejspíš nějakou chvíli počkat. A možná se odpověď nedozvíme nikdy.

Foto:
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články