reklama
27. června 1980: Mezi ostrovy Ustica a Ponza v provincii Palermo se za podivných okolnost zřítí letadlo s 81 osobami na palubě, z nichž nikdo nepřežile. Spekuluje se o politickém pozadí ustického masakru.
Domů     Paranormální jevy
Hotel Ancient Ram Inn: Duchové tam prý dávají dobrou noc
Filip Appl
od Filip Appl 27.8.2020
4.9tis
Stylová krčma má být jedním z nejstrašidelnějších míst v Anglii. Foto amyscrypt.com
100
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

V Evropě lze najít stovky možná tisíce míst, na kterých vám bude ve dne i v noci přecházet mráz po zádech a kde se budete mimoděk ohlížet přes rameno. Jedním z nich je bezpochyby i anglický hotel Ancient Ram Inn.

Stylová krčma má být jedním z nejstrašidelnějších míst v Anglii. Foto amyscrypt.com John Humpries (vlevo). Foto Youtube (officialukhaunted) Michaela Strachan. Foto res.cloudinary.com Vydržet ve stylovém pokoji do rána je pro mnohé nad jejich síly. Foto www.thebohemianblog.com

Angličan John Humphries nespí moc dobře. Vedle na své posteli má uloženou bibli a v ruce svírá malý křížek, který ho má chránit před zlými silami. Navzdory neklidným nocím má však svou prastarou budovu, o kterou se už po celá desetiletí stará, rád a život v ní by nevyměnil za nic na světě.

Hostům, kteří přicházejí do penzionu, vypráví všemožné strašidelné historky a mnohé z nich uprostřed noci uklidňuje nebo jim pomáhá s jejich zavazadly, když se rozhodnou kvapně odejít. Protože takovou pověst penzion Ancient Ram Inn má.

Podle záhadologů i rodiny Humphriových jde o místo, kde můžete zažít téměř cokoliv. Na jednu z postelí tam prý pravidelně močí přízračná kočka – skvrna, kterou majitel vyčistí, se vždy objeví znovu. Jinde se zase objevuje podivná zářící koule, která má být zhmotněním duchovní energie.

A jindy zase prostě jen bouchají dveře, poletuje nábytek nebo se ukáže strašidelný duch holčičky. Vítejte v tom nejstrašidelnějším penzionu!

John Humpries (vlevo). Foto Youtube (officialukhaunted)

FASCINUJE I LOVCE DUCHŮ

O Ancient Ram Inn už toho bylo napsáno mnoho. Ve Velké Británii jde v současnosti o vůbec nejpopulárnější cíl lovců duchů. Ti tam s oblibou vozí ty nejnovější přístroje a snaží se zjistit, zda se tam skutečně odehrává něco, co překračuje hranice našeho světa.

A často se jim to údajně daří. Kupříkladu tým britské skupiny paranormálních vyšetřovatelů a badatelů ASSAP tam údajně zachytil celou řadu nevysvětlitelných zvuků. Některé připomínají kroky, jiné dokonce temný šeptající hlas.

„Různí členové týmu navíc během vyšetřování sami spatřili několik temných stínů,“ dodává zakladatel skupiny Martin Higginson s tím, že zvláštní šmouhu zachytila i jedna z kamer. A podivné zážitky mají i mnozí jeho kolegové z jiných týmů.

Tajemné jevy potvrzují členové týmu stojícího za známým pořadem Ghost Adventures nebo za paranormální sérií Great British Ghosts anglické televizní moderátorky Michaely Strachan (*1966).

Michaela Strachan. Foto res.cloudinary.com

NEVYDRŽÍ DO RÁNA

Jádro tajemné pověsti spočívá podle Humphriových v minulosti. Traduje se, že krčma byla postavena ve 12. století a už před ní zřejmě na tomto místě stála nějaká budova. Ta údajně vznikla na starém keltském pohřebišti, kde se odehrávaly všemožné krvavé rituály.

V průběhu staletí vlastnilo budovu velké množství lidí. Její strašidelná pověst však nabrala na obrátkách až v posledních desítkách let. A podílí se na ní hlavně hosté, kteří si z penzionu odnášejí neuvěřitelné zkušenosti.

„Většina hostů do rána nevydrží,“ říká Johnova dcera Caroline Humpries. Podle ní už mnoho lidí přísahalo, že viděli vznášet se nábytek nebo spatřili ducha mrtvé holčičky bloumat po chodbách.  „Pár žen si stěžovalo, že se je pokusil zneužít chlípný incubus.“ Navzdory tomu existuje i nemálo skeptiků, kteří v penzionu nezažili vůbec nic, a podle kterých jde jen o jednu velkou bublinu.

Mají pravdu? Nebo v Ancient Ram Inn přetrvává nějaké prastaré zlo?

Vydržet ve stylovém pokoji do rána je pro mnohé nad jejich síly. Foto www.thebohemianblog.com
Foto: amyscrypt.com, Youtube (officialukhaunted), www.thebohemianblog.com, re.cloudinary.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.6.2022 105
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.1tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]
od Eva Soukupová 22.6.2022 2.6tis
Panenka, kterou proslavila především filmová franšíza V zajetí démonů, je hollywoodskými tvůrci označovaná za nejnebezpečnější předmět, s jakým se kdy dvojice démonologů Warrenových setkala. Skutečný příběh posedlé panenky je přinejmenším stejně děsivý jako ten ze stříbrného plátna. V roce 1952 zakládá manželská dvojice Edward Warren Miney (1926–2006) a Lorraine Rita Warren (1927–2019) Společnost pro psychický výzkum […]