21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Paranormální jevy
Hotel Ancient Ram Inn: Duchové tam prý dávají dobrou noc
Filip Appl
od Filip Appl 27.8.2020
4.9tis
Stylová krčma má být jedním z nejstrašidelnějších míst v Anglii. Foto amyscrypt.com
100
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

V Evropě lze najít stovky možná tisíce míst, na kterých vám bude ve dne i v noci přecházet mráz po zádech a kde se budete mimoděk ohlížet přes rameno. Jedním z nich je bezpochyby i anglický hotel Ancient Ram Inn.

Stylová krčma má být jedním z nejstrašidelnějších míst v Anglii. Foto amyscrypt.com John Humpries (vlevo). Foto Youtube (officialukhaunted) Michaela Strachan. Foto res.cloudinary.com Vydržet ve stylovém pokoji do rána je pro mnohé nad jejich síly. Foto www.thebohemianblog.com

Angličan John Humphries nespí moc dobře. Vedle na své posteli má uloženou bibli a v ruce svírá malý křížek, který ho má chránit před zlými silami. Navzdory neklidným nocím má však svou prastarou budovu, o kterou se už po celá desetiletí stará, rád a život v ní by nevyměnil za nic na světě.

Hostům, kteří přicházejí do penzionu, vypráví všemožné strašidelné historky a mnohé z nich uprostřed noci uklidňuje nebo jim pomáhá s jejich zavazadly, když se rozhodnou kvapně odejít. Protože takovou pověst penzion Ancient Ram Inn má.

Podle záhadologů i rodiny Humphriových jde o místo, kde můžete zažít téměř cokoliv. Na jednu z postelí tam prý pravidelně močí přízračná kočka – skvrna, kterou majitel vyčistí, se vždy objeví znovu. Jinde se zase objevuje podivná zářící koule, která má být zhmotněním duchovní energie.

A jindy zase prostě jen bouchají dveře, poletuje nábytek nebo se ukáže strašidelný duch holčičky. Vítejte v tom nejstrašidelnějším penzionu!

John Humpries (vlevo). Foto Youtube (officialukhaunted)

FASCINUJE I LOVCE DUCHŮ

O Ancient Ram Inn už toho bylo napsáno mnoho. Ve Velké Británii jde v současnosti o vůbec nejpopulárnější cíl lovců duchů. Ti tam s oblibou vozí ty nejnovější přístroje a snaží se zjistit, zda se tam skutečně odehrává něco, co překračuje hranice našeho světa.

A často se jim to údajně daří. Kupříkladu tým britské skupiny paranormálních vyšetřovatelů a badatelů ASSAP tam údajně zachytil celou řadu nevysvětlitelných zvuků. Některé připomínají kroky, jiné dokonce temný šeptající hlas.

„Různí členové týmu navíc během vyšetřování sami spatřili několik temných stínů,“ dodává zakladatel skupiny Martin Higginson s tím, že zvláštní šmouhu zachytila i jedna z kamer. A podivné zážitky mají i mnozí jeho kolegové z jiných týmů.

Tajemné jevy potvrzují členové týmu stojícího za známým pořadem Ghost Adventures nebo za paranormální sérií Great British Ghosts anglické televizní moderátorky Michaely Strachan (*1966).

Michaela Strachan. Foto res.cloudinary.com

NEVYDRŽÍ DO RÁNA

Jádro tajemné pověsti spočívá podle Humphriových v minulosti. Traduje se, že krčma byla postavena ve 12. století a už před ní zřejmě na tomto místě stála nějaká budova. Ta údajně vznikla na starém keltském pohřebišti, kde se odehrávaly všemožné krvavé rituály.

V průběhu staletí vlastnilo budovu velké množství lidí. Její strašidelná pověst však nabrala na obrátkách až v posledních desítkách let. A podílí se na ní hlavně hosté, kteří si z penzionu odnášejí neuvěřitelné zkušenosti.

„Většina hostů do rána nevydrží,“ říká Johnova dcera Caroline Humpries. Podle ní už mnoho lidí přísahalo, že viděli vznášet se nábytek nebo spatřili ducha mrtvé holčičky bloumat po chodbách.  „Pár žen si stěžovalo, že se je pokusil zneužít chlípný incubus.“ Navzdory tomu existuje i nemálo skeptiků, kteří v penzionu nezažili vůbec nic, a podle kterých jde jen o jednu velkou bublinu.

Mají pravdu? Nebo v Ancient Ram Inn přetrvává nějaké prastaré zlo?

Vydržet ve stylovém pokoji do rána je pro mnohé nad jejich síly. Foto www.thebohemianblog.com
Foto: amyscrypt.com, Youtube (officialukhaunted), www.thebohemianblog.com, re.cloudinary.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 1.0tis
The Lemp Mansion v St. Louis v USA je kvůli skutečně tragické historii jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe. Jeho minulost je skutečně krvavá… Dům s 33 pokoji postavil v 60. letech 19. století William Lemp, úspěšný majitel pivovaru, který se v roce 1904 zabil poté, co zemřel nejmladší z jeho čtyř synů Frederick. O […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.0tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.2tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 2.9tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 3.1tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]