4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Hřbitov, kam se po setmění nesmí
Hřbitov, kam se po setmění nesmí
od 16.5.2020
3.5tis
Už přivítání na hřbitově Union Cemetery působí lehce zlověstně. Foto: onlyinyourstate.com
296
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Stát Connecticut na severovýchodním pobřeží Spojených států amerických se může pyšnit celou řadou strašidelných míst. Jedno z nich je však slavné víc než ta ostatní, a sice místní hřbitov Union. Je považován za nejděsivější hřbitov v celých Spojených státech!

Visí nad ním především dvě legendy, které badatelům dávají podněty k výzkumu této oblasti.

Už přivítání na hřbitově Union Cemetery působí lehce zlověstně. Foto: onlyinyourstate.com Zjevuje se na hřbitově bílá dáma? Foto: maps.roadtrippers.com Hřbitov Union Cemetery je tajemné místo. Foto: onlyinyourstate.com Hřbitov navštíví i slavný pár démonologů, manželé Warrenovi. Foto: filmdaily.co
Zjevuje se na hřbitově bílá dáma? Foto: maps.roadtrippers.com
Zjevuje se na hřbitově bílá dáma? Foto: maps.roadtrippers.com

První z nich mluví o zjevení tajemné „bílé dámy“, která se má objevovat jak na hřbitově samotném, tak i na silnici, která se táhne podél něj. Druhým přízrakem jsou pak „červené oči“, jež se údajně podařilo zdokumentovat, jak se vznášejí nad náhrobky.

reklama

O jejich původu se však stále spekuluje. Union Cemetery se stává baštou výzkumníků paranormálních jevů, kteří pořizují nespočet zvukových i video nahrávek a fotografií, jež mají přinést o temné stránce hřbitova důkazy.

Hřbitov Union Cemetery je tajemné místo. Foto: onlyinyourstate.com
Hřbitov Union Cemetery je tajemné místo. Foto: onlyinyourstate.com

ŘIDIČI, POZOR!

Dlouhé tmavé vlasy, bílé roucho připomínající noční košili, bílý čepec – tak je popisován duch neznámé ženy, již má v okolí spatřit řada svědků. „Bílá dáma“ se údajně vynořuje před jedoucími vozidly. Její zjevení jsou náhlá, takže do ní prý řidiči vždy narazí.

reklama

Jakmile zastaví, je pryč a na autě není ani škrábanec. Výjimkou je případ z roku 1993. Vedle hřbitova projíždí ve svém autě jistý bývalý hasič. Najednou vzduch před ním zčervená a on si všimne dvou podivných postav. Jedna z nich sedí přímo u něj.

Později ji popisuje jako farmáře ve slaměném klobouku. Druhá se zjeví na silnici pár metrů před vozidlem a napřáhne proti němu ruce. Je to „bílá dáma“! Řidič sešlápne brzdu, ale nestihne auto zastavit. Následuje náraz.

Poté však zmizí jak muž, který seděl vedle něj, tak i tajemná žena. Na autě zůstává po srážce viditelná stopa! Co tehdy muž viděl a do čeho skutečně narazil? Tento příběh se stává legendou a mnoho záhadologů se mu v pozdějších letech snaží přijít na kloub.

Hřbitov navštíví i slavný pár démonologů, manželé Warrenovi. Foto: filmdaily.co
Hřbitov navštíví i slavný pár démonologů, manželé Warrenovi. Foto: filmdaily.co

CO ODHALÍ DÉMONOLOG?

Jeden z nejrozsáhlejších výzkumů této oblasti provádějí známí američtí badatelé, manželé Ed (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovi.

reklama

Na hřbitově přespávají nesčetně nocí a pořizují zde audio i video nahrávky. Spolupracuje s nimi navíc i známý démonolog John Zaffis (*1955), který si je jistý tím, že hřbitov má „auru neštěstí“.

Může za to údajně velký počet katastrof, které se zde měly odehrát: například smrt dvou dívek při autonehodě, sebevražda muže přímo na hřbitově nebo případ jedenáctiletého chlapce, který byl posedlý démony. Skutečně je hřbitov v zajetí temných sil?

A co slavná „bílá dáma“? Zaffis líčí příběh, který mu měl vyprávět Ed Warren v době, kdy měl za sebou podivuhodné setkání s přízrakem. Při jedné ze svých návštěv se mu dáma údajně zjevila: „Šla přímo proti mně.

Strašidelná postava, jejíž světlo žhnulo temným hřbitovem, proslulá „bílá dáma“. Ano, šla přímo proti mně, ale když jsem se na ni podíval skrze kameru, nebyla tam.“ Toto zjevení mělo být navíc obklopeno několika temnými postavami.

Warren tehdy vše natáčí, aby pak mohl nahrávku pustit svým přátelům. I když v to příliš nedoufá, přece jen se mu něco zachytit podaří. Union Cemetery je prý skutečně prokletý a záhadologové stále shání další důkazy, které by to potvrdily.

Michaela Vondrušková

Foto: maps.roadtrippers.com, onlyinyourstate.com, filmdaily.co
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.4tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.1tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.6tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.3tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o