Skip to content

Hřbitov prý obývá duch bezhlavé ženy. Zjeví se, když třikrát řeknete její jméno

Snad s každým hřbitovem je spjata alespoň jedna strašidelná historka. Někde si je však lidé pamatují více, třeba na hřbitově Old Nazareth Cemetery v Jižní Karolíně, kde údajně straší duch bezhlavé Annie.

Za života byla Annie nešťastnou manželkou násilníka, který ji celý život trápil. Manžel nakonec své choti v návalu zlosti usekl hlavu, kterou posléze někde ukryl. Ženiny ostatky byly poté pochovány právě na tomto hřbitově.

A duch Annie na něm od té doby neustále hledá svou ukrytou hlavu.

Hřbitovy jsou tajemná místa s mystickou atmosférou. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Pouhá legenda?

Jinak neviditelná duše se prý může zjevit těm, kteří v blízkosti ženina náhrobku třikrát vysloví „bezhlavá Annie“. Pravdivost legendy, kterou mnozí místní považují jen za báchorku, si jako mladá dívka se svými kamarády vyzkoušela žena jménem Donna Reed.

I přesto, že neviděla ducha bezhlavé Annie, zažila něco podivného.

„Třikrát jsme zopakovali to jméno a najednou začal vát silný vítr. Bylo to jako bouře, ale při tom za zdmi hřbitova se nepohnula ani větev. Utekli jsme ze hřbitova a zvenčí to viděli jasně. Vítr vál jen uvnitř hřbitovních zdí.

Už jsem to nikdy znovu nezkusila,“ popsala svůj zážitek Donna. Kromě Donny však místní mluví o několika svědectvích a lidech, kteří byli přesvědčení, že bezhlavého ducha, který stále nemůže najít spočinutí, na hřbitově viděli.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články