26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
Hřebíky z prehistorie? Důkazy o nich chybí
Filip Appl
od Filip Appl 14.2.2021
6.6tis
Hřebíky z prehistorie? Podle vědců vyloučeno. Foto www.catawiki.com
500
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Zakázaná archeologie je zvláštním a mnoha vědci zpochybňovaným oborem pracující s možností, že se historie neodehrávala vždy tak, jak si myslíme. Jedním z důkazů mají být i nálezy hřebíků v horninách starých i miliony let.

Hřebíky z prehistorie? Podle vědců vyloučeno. Foto www.catawiki.com První podivný nález měl být učiněn v Peru už v 16. století. Foto www.phimavoyages.com Podivný nález Hirama de Witta. Foto www.phimavoyages.com

V nevelké jeskyni kdesi v peruánských horách zní údery krumpáčů a perlíků. Ve světle lamp se třpytí kapky vody a lesknou oči španělských horníků těžících stříbro. Náhle jeden z nich vykřikne a svolává ostatní, aby se přišli podívat na něco skutečně zajímavého.

Světlo lampy odhaluje železný hřeb vystupující z kusu odhalené horniny. Všichni vrtí hlavou. Jde jen o hloupý vtip? Nebo pozůstatek dávné civilizace, která v těchto místech existovala tisíce či miliony let zpátky?

Tento příběh z 16. století má popisovat vůbec první známý nález železného hřebu nebo hřebíku na místě, kde by rozhodně být neměl – Tedy v geologické vrstvě či v hornině, která pochází z doby, kdy na naší planetě ještě vůbec nebyli lidé. Nebo je právě toto důkaz, že je náš pohled na nejstarší dějiny až příliš omezený?

První podivný nález měl být učiněn v Peru už v 16. století. Foto www.phimavoyages.com

ŘADA PŘÍPADŮ

Nálezy hřebíků na místech, kde to nikdo nečeká, jsou časté hlavně v 19. století. Například v roce 1844 je v kamenolomu Kingoodie nedaleko skotského Dundee nalezen starý hřebík zaražený v 60 milionů let starém kamenném bloku.

V roce 1851 si americký obchodník Hiram de Witt přiváží do svého rodného Springfieldu v Massachusetts zlatonosný křemen velký jako pěst. Jenže když kámen omylem rozlomí, odhalí malý zkorodovaný hřebík s nezvykle tvarovanou hlavou.

Nález se dostává k vědcům, kteří zjišťují, že hornina byla stará nejméně milion let. A do třetice: V čínské hoře Mazong, v kusu skály starém miliony let, je v druhé polovině 19. století nalezen podivný železný šroub.

Všechny tyto případy spojuje jediné: Absence vysvětlení a nedostatek důkazů, které z nich dnes dělají už jen nedůvěryhodnou legendu. Nemůže důkazy o těchto nálezech někdo zametat pod koberec, jak naznačují konspirátoři?

Podivný nález Hirama de Witta. Foto www.phimavoyages.com
Foto: www.catawiki.com, www.phimavoyages.com, www.phimavoyages.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 2.4tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.2tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.8tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.0tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 21.9.2022 2.6tis
Herrington Lake v Kentucky ve Spojených státech amerických je takzvané antropogenní jezero vzniklé činností člověka. Jezero bylo vytvořeno přehrazením několika řek již v roce 1925. Jeho hluboké vody jsou domovinou mnoha druhů ryb a také neznámého jezerního monstra! Jezero Herrington má maximální hloubku okolo sedmdesáti šesti metrů. Je tak nejhlubším jezerem v celém Kentucky. I to znesnadňuje […]