26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Hřebíky z prehistorie? Důkazy o nich chybí
Filip Appl
od Filip Appl 14.2.2021
6.6tis
Hřebíky z prehistorie? Podle vědců vyloučeno. Foto www.catawiki.com
500
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Zakázaná archeologie je zvláštním a mnoha vědci zpochybňovaným oborem pracující s možností, že se historie neodehrávala vždy tak, jak si myslíme. Jedním z důkazů mají být i nálezy hřebíků v horninách starých i miliony let.

Hřebíky z prehistorie? Podle vědců vyloučeno. Foto www.catawiki.com První podivný nález měl být učiněn v Peru už v 16. století. Foto www.phimavoyages.com Podivný nález Hirama de Witta. Foto www.phimavoyages.com

V nevelké jeskyni kdesi v peruánských horách zní údery krumpáčů a perlíků. Ve světle lamp se třpytí kapky vody a lesknou oči španělských horníků těžících stříbro. Náhle jeden z nich vykřikne a svolává ostatní, aby se přišli podívat na něco skutečně zajímavého.

Světlo lampy odhaluje železný hřeb vystupující z kusu odhalené horniny. Všichni vrtí hlavou. Jde jen o hloupý vtip? Nebo pozůstatek dávné civilizace, která v těchto místech existovala tisíce či miliony let zpátky?

Tento příběh z 16. století má popisovat vůbec první známý nález železného hřebu nebo hřebíku na místě, kde by rozhodně být neměl – Tedy v geologické vrstvě či v hornině, která pochází z doby, kdy na naší planetě ještě vůbec nebyli lidé. Nebo je právě toto důkaz, že je náš pohled na nejstarší dějiny až příliš omezený?

První podivný nález měl být učiněn v Peru už v 16. století. Foto www.phimavoyages.com

ŘADA PŘÍPADŮ

Nálezy hřebíků na místech, kde to nikdo nečeká, jsou časté hlavně v 19. století. Například v roce 1844 je v kamenolomu Kingoodie nedaleko skotského Dundee nalezen starý hřebík zaražený v 60 milionů let starém kamenném bloku.

V roce 1851 si americký obchodník Hiram de Witt přiváží do svého rodného Springfieldu v Massachusetts zlatonosný křemen velký jako pěst. Jenže když kámen omylem rozlomí, odhalí malý zkorodovaný hřebík s nezvykle tvarovanou hlavou.

Nález se dostává k vědcům, kteří zjišťují, že hornina byla stará nejméně milion let. A do třetice: V čínské hoře Mazong, v kusu skály starém miliony let, je v druhé polovině 19. století nalezen podivný železný šroub.

Všechny tyto případy spojuje jediné: Absence vysvětlení a nedostatek důkazů, které z nich dnes dělají už jen nedůvěryhodnou legendu. Nemůže důkazy o těchto nálezech někdo zametat pod koberec, jak naznačují konspirátoři?

Podivný nález Hirama de Witta. Foto www.phimavoyages.com
Foto: www.catawiki.com, www.phimavoyages.com, www.phimavoyages.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.1tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 822
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]