26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Náboženství a okultismus
Chryzokol: Kámen klidu a rovnováhy
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 14.2.2021
6.3tis
Z chryzokolu se vyrábí i šperky. Foto: barlowsgems.net
286
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Modrozeleně mramorovaný chryzokol může člověku přinést mnoho pozitivních účinků. Za jednoznačně nejzásadnější z nich se však považuje jeho schopnost uklidňovat a vnášet do života rozvahu. Vliv má mít ale i na tělesnou stránku člověka.

K pomoci jej můžete zkusit povolat například při křečích nebo nemocech vnitřních orgánů. To však zdaleka není všechno.

Z chryzokolu se vyrábí i šperky. Foto: barlowsgems.net Barva chryzokolu je příjemná a uklidňující. Foto: Wikimedia Commons Když držíte chryzokol v ruce, může prý chránit. Foto: satincrystals.com Chryzokol prospívá tělu mnoha způsoby. Foto: etsy.com Uleví i od menstruačních bolestí? Foto: goodwitcheshomestead.com
Barva chryzokolu je příjemná a uklidňující. Foto: Wikimedia Commons

Už jeho příjemně uklidňující barva napovídá tomu, že je chryzokol především kamenem klidu a harmonie. Podle esoterických nauk ve svém nitru skrývá magickou moc prospěšnou lidskému tělu i duši. Kromě obecné harmonizace mysli má zmírňovat pocity viny či přetrvávající nespokojenost a naopak podporovat skromnost.

Je mu přisuzována moc léčit duševní traumata a doporučuje se proto k nošení třeba obětem sexuálního násilí. Je vhodným doplňkem k meditacím, protože dodává člověku pozitivní energii a životní moudrost. K zahození není ani to, že zlepšuje umění komunikace, včetně citu pro rozpoznání okamžiků, kdy je lépe mlčet.

Když držíte chryzokol v ruce, může prý chránit. Foto: satincrystals.com

DO BYTU I DO RUKY

Chryzokol má údajně schopnost tlumit veškeré negativní energie z našeho okolí a tím pádem i eliminovat jejich účinky. Pokud je jako talisman držen v ruce, má vás uchránit před zničujícím vytvářením nesmyslných iluzí a přehnaných očekávání a také zahánět strach.

Ve středověku kněží ctili chryzokol jako svatý kámen, který udržuje rovnováhu mezi duchovně vyššími a nižšími formami života. Jako dekorace v bytě má tento kámen upevňovat vztahy v rodině, emočně stabilizuje specifické prostředí domova a ulehčuje mnohdy komplikované vzájemné pochopení mezi jednotlivými členy domácnosti. Chryzokol je zkrátka ztělesněnou harmonií v oku lahodícím modrozeleném hávu.

Chryzokol prospívá tělu mnoha způsoby. Foto: etsy.com

VŠESTRANNÁ POMOC PRO TĚLO

V hmatatelnějších záležitostech fyzična je chryzokol vhodný třeba jako doplněk k léčbě zažívacích potíží a pro prevenci žaludečních vředů. Údajně dokáže ovlivnit trávicí soustavu a pomoci i při obtěžujících chorobách jater, ledvin a plic.

Dobré využití nalézá také v oblasti kožních problémů a pomáhá tělu s celkovou detoxikací a vnitřní očistou. Hodí se pro lidi trpící na různé infekce, a to jak ve formě prevence, tak v případě, že už se potíže projevily.

V podobě krystalové vody (kterou získáte tak, že kámen přes noc necháte působit ve vodě, již poté popíjíte – pozn. red.) se chryzokol doporučuje ke zlepšení vzhledu jizev. Věří se také, že v přímém kontaktu s tělem mírní křeče všemožného původu.

Uleví i od menstruačních bolestí? Foto: goodwitcheshomestead.com

OCENÍ JEJ ŽENY

Jemná masáž spodní části břicha nahřátým chryzokolem může nenásilnou cestou odstranit dokonce i nepříjemné menstruační bolesti. Za pokus to stojí, ne? Esoterikové též ženám radí, aby při porodu držely tento kámen v ruce, protože jim prý pomůže uvolnit stresem stažené tělo a usnadní tím příchod dítěte na svět.

Ne nadarmo je tak chryzokol označován za kámen žen. Jeho přikládáním na čakry (energetická centra v těle – pozn. red.) je podle východních učení možné ovlivnit téměř všechny části těla. Třeba v oblasti krční čakry působí na štítnou žlázu a odstraňuje blokace páteře nebo obyčejné, ale tolik protivné bolesti v krku.

Foto: Wikimedia Commons, etsy.com, satincrystals.com, barlowsgems.net, goodwitcheshomestead.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 22.1.2022 2.5tis
Deštné v Orlických horách je v zimních měsících vyhledávané lyžařské středisko. Příznivci sjezdové lyžování tu mohou nejen spoléhat na správně seřízená bezpečnostní vázání, ale mohou rovněž požádat o přímluvu za šťastný návrat z lyžovačky i „místní“ Pannu Marii Královnu (tzv. Deštenskou). Za historií Panny Marie-Deštenské musíme putovat až do přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Tehdy […]
od Eva Soukupová 21.1.2022 2.6tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 3.2tis
Lidé jsou toho přesvědčení, že když evoluce nabízí odpovědi na změny života, měla by také vysvětlovat i jeho vznik. I přes všemožná zjištění, jakými jsou nejrůznější adaptace v průběhu času, však evoluce dosud není schopna objasnit skutečný původ života. S evoluční teorií je možné nahlédnout o mnoho let zpět až k tzv. LUCA (Last Universal Common […]
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 2.8tis
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]
od Mirek Brát 20.1.2022 3.5tis
V Podorlické pahorkatině se nachází poutní místo Rokole s pramenem údajně zázračné léčivé vody. Název Rokole pravděpodobně vychází z geografické polohy místa v roklině, tedy od slova rokle. Tamní lesní studánka je dobře známá v širokém okolí. Jaká legenda proměnila tuto lokalitu ve vyhledávané  poutní místo? Prvotní legenda spojená s oblastí Rokole má v sobě zřetelný nádech mariánského zázraku. Jde […]