13. srpna 1929: Narodil se indický jogín Prahlad Džani, muž tvrdící, že 80 let nejedl ani nepil.
Domů     Náboženství a okultismus
Chryzokol: Kámen klidu a rovnováhy
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 14.2.2021
6.3tis
Z chryzokolu se vyrábí i šperky. Foto: barlowsgems.net
286
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Modrozeleně mramorovaný chryzokol může člověku přinést mnoho pozitivních účinků. Za jednoznačně nejzásadnější z nich se však považuje jeho schopnost uklidňovat a vnášet do života rozvahu. Vliv má mít ale i na tělesnou stránku člověka.

K pomoci jej můžete zkusit povolat například při křečích nebo nemocech vnitřních orgánů. To však zdaleka není všechno.

Z chryzokolu se vyrábí i šperky. Foto: barlowsgems.net Barva chryzokolu je příjemná a uklidňující. Foto: Wikimedia Commons Když držíte chryzokol v ruce, může prý chránit. Foto: satincrystals.com Chryzokol prospívá tělu mnoha způsoby. Foto: etsy.com Uleví i od menstruačních bolestí? Foto: goodwitcheshomestead.com
Barva chryzokolu je příjemná a uklidňující. Foto: Wikimedia Commons

Už jeho příjemně uklidňující barva napovídá tomu, že je chryzokol především kamenem klidu a harmonie. Podle esoterických nauk ve svém nitru skrývá magickou moc prospěšnou lidskému tělu i duši. Kromě obecné harmonizace mysli má zmírňovat pocity viny či přetrvávající nespokojenost a naopak podporovat skromnost.

Je mu přisuzována moc léčit duševní traumata a doporučuje se proto k nošení třeba obětem sexuálního násilí. Je vhodným doplňkem k meditacím, protože dodává člověku pozitivní energii a životní moudrost. K zahození není ani to, že zlepšuje umění komunikace, včetně citu pro rozpoznání okamžiků, kdy je lépe mlčet.

Když držíte chryzokol v ruce, může prý chránit. Foto: satincrystals.com

DO BYTU I DO RUKY

Chryzokol má údajně schopnost tlumit veškeré negativní energie z našeho okolí a tím pádem i eliminovat jejich účinky. Pokud je jako talisman držen v ruce, má vás uchránit před zničujícím vytvářením nesmyslných iluzí a přehnaných očekávání a také zahánět strach.

Ve středověku kněží ctili chryzokol jako svatý kámen, který udržuje rovnováhu mezi duchovně vyššími a nižšími formami života. Jako dekorace v bytě má tento kámen upevňovat vztahy v rodině, emočně stabilizuje specifické prostředí domova a ulehčuje mnohdy komplikované vzájemné pochopení mezi jednotlivými členy domácnosti. Chryzokol je zkrátka ztělesněnou harmonií v oku lahodícím modrozeleném hávu.

Chryzokol prospívá tělu mnoha způsoby. Foto: etsy.com

VŠESTRANNÁ POMOC PRO TĚLO

V hmatatelnějších záležitostech fyzična je chryzokol vhodný třeba jako doplněk k léčbě zažívacích potíží a pro prevenci žaludečních vředů. Údajně dokáže ovlivnit trávicí soustavu a pomoci i při obtěžujících chorobách jater, ledvin a plic.

Dobré využití nalézá také v oblasti kožních problémů a pomáhá tělu s celkovou detoxikací a vnitřní očistou. Hodí se pro lidi trpící na různé infekce, a to jak ve formě prevence, tak v případě, že už se potíže projevily.

V podobě krystalové vody (kterou získáte tak, že kámen přes noc necháte působit ve vodě, již poté popíjíte – pozn. red.) se chryzokol doporučuje ke zlepšení vzhledu jizev. Věří se také, že v přímém kontaktu s tělem mírní křeče všemožného původu.

Uleví i od menstruačních bolestí? Foto: goodwitcheshomestead.com

OCENÍ JEJ ŽENY

Jemná masáž spodní části břicha nahřátým chryzokolem může nenásilnou cestou odstranit dokonce i nepříjemné menstruační bolesti. Za pokus to stojí, ne? Esoterikové též ženám radí, aby při porodu držely tento kámen v ruce, protože jim prý pomůže uvolnit stresem stažené tělo a usnadní tím příchod dítěte na svět.

Ne nadarmo je tak chryzokol označován za kámen žen. Jeho přikládáním na čakry (energetická centra v těle – pozn. red.) je podle východních učení možné ovlivnit téměř všechny části těla. Třeba v oblasti krční čakry působí na štítnou žlázu a odstraňuje blokace páteře nebo obyčejné, ale tolik protivné bolesti v krku.

Foto: Wikimedia Commons, etsy.com, satincrystals.com, barlowsgems.net, goodwitcheshomestead.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 1.8tis
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Michaela Holubová 8.8.2022 2.7tis
Hájem plným stromů a květin se prochází dívka. Z nenadání se ozve hlas. Promlouvá přímo k ní. Ve chvíli, kdy pohlédne do koruny stromu, pochopí. Jde o hada.     Svádí ji k ochutnání zakázaného ovoce ze stromu uprostřed zahrady. Děvče se jeho nabídkám brání. Má obavy ze smrti, která je se sladkými plody spojována. […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.4tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 3.4tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 3.0tis
Pokud patříte mezi fanoušky logických a matematických problémů, zajisté vám není neznámý problém takzvaných hanojských věží. Traduje se však legenda, že jedny tyto věže by mohly způsobit konec světa. Nacházejí se prý někde v jižní Asii a jsou z ryzího zlata. HLAVOLAM Z 19. STOLETÍ Princip hanojských věží, které vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v […]